5 דברים שחשוב לדעת על טיפולי שיננית - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
מרפאת שיניים בירושלים

5 דברים שחשוב לדעת על טיפולי שיננית

בכל מרפאת שיניים בירושלים או בכל עיר מגורים אחרת בישראל, תוכלו להסתייע בטיפולי שיננית, ובעמוד שלפניכם, תוכלו למצוא רשימה של 5 דברים חשובים שכדאי לכל אחד ואחת מביניכם לדעת על טיפולים אלו.

  1. מטרת הטיפול

טיפולי שיננית המיושמים בכל מרפאת שיניים הם למעשה סוג של טיפולי שיניים משמרים שנועדו למטרות ניקוי עמוק של חלל הפה, במהלכו מושם דגש על הסרת אבנית, הסרת רובד חיידקים המצויים על גבי השיניים והחניכיים והסרת כתמים קלים לצרכי הבהרת גוון השיניים.

  1. תדירות הטיפול

טיפולי שיננית בכל מרפאת שיניים בירושלים או בכל עיר אחרת, מומלצים אחת לחצי שנה לכלל האוכלוסייה, ואין זה משנה מה מצב בריאות השיניים והחניכיים של המטופל. את הטיפול התקופתי אצל השיננית מומלץ לקיים במקביל לביקור תקופתי אצל רופא השיניים וזאת על מנת לעקוב אחר מצב בריאות השיניים והחניכיים ועל מנת לבצע פעולת ניקוי עמוקה של חלל הפה באותו ביקור חצי שנתי שלכם במרפאה.

  1. טיפולי שיננית במצבי דלקות חניכיים

במידה ואתם מתמודדים עם דלקת חניכיים תדירות המעידות על מחלת חניכיים, קרוב לוודאי שתדרשו לטיפולי שיננית תדירים יותר של אחת לשלושה חודשים. תדירות הטיפול נובעת מהצורך בפעולת הניקוי העמוקה של החניכיים, אך החלטה לגבי תדירות הטיפול חשוב שתעשה על ידי רופא השיניים. בשלב זה חשוב לציין שגם אנשים מעשנים הסובלים מהופעת כתמי ניקוטין על גבי השיניים, מומלץ שיבקרו באופן תדיר אצל השיננית, כאשר תדירות הטיפולים נקבעת בהתאם להיקף כתמי הניקוטין.

  1. טיפולי שיננית לילדים מגיל 6

על אף שאצל ילדים כמעט ולא מופיע אבנית בשיניים,  טיפולי השיננית מומלצים גם לילדים מגיל 6 ואילך, כאשר טיפולי השיננית מהווים סוג של טיפול מניעה לדלקות ומחלות חניכיים. גם במקרים אלו, מומלץ לאחד את הביקור של הילד אצל רופא השיניים לצרכי מעקב במקביל לביקור אצל השיננית. טיפולי שיננית לילדים נועדו בין היתר גם להקניית הרגלי צחצוח נכונים באמצעות הדרכה אותה הם עוברים אצל השיננית. אז אם אתם מתכננים ביקור אצל רופא שיניים לילדים בכל מרפאת שיניים בירושלים או בכל עיר אחרת, אנו ממליצים לכם לזמן תור לאותו מועד גם לשיננית.

  1. במה מסייעים טיפולי שיננית?

ביקורים סדירים אצל השיננית, אחת לחצי שנה ו/או אחת לשלושה חודשים בהתאם לצורך, יוכלו לסייע גם לכם במניעת דלקות ומחלות חניכיים, במניעת מצבים של נסיגת חניכיים, במניעת ספיגת העצם סביב השן ובמניעת מצבים חמורים בהקשר של בריאות השיניים המצריכים טיפולי שיקום הפה. מעבר לכך, טיפולי שיננית מיועדים לצרכי טיפול גם בבעיות של הופעת ריח רע מהפה. מעבר לכך אלו, טיפולי השיננית נועדו לניקוי אבנית ורובד חיידקים המצטברים כתוצאה מהיגיינת פה לקויה ומהימצאות שאריות מזון בשיניים לאורך זמן.

מה חשוב לדעת על שכבת הפלאק והאבנית בשיניים?

טיפולי שיננית בכל מרפאת שיניים בירושלים או בכל עיר מגורים אחרת בישראל, נועדו בראש ובראשונה לצרכי הסרת שכבת הפלאק והאבנית מהשיניים והחניכיים. שכבות אלו נוצרות כתוצאה מהימצאות רוק, מזון ונוזלים בחלל הפה, כאשר אנו אוכלים או שותים. שאריות המזון בשילוב של הרוק הטבעי הנוצר בחלל הפה עשויים לייצר משקעי חיידקים המצטברים לאורך זמן על השיניים, כאשר באזורי המפגש שבין השיניים והחניכיים נוצרת עם הזמן שכבת פלאק ואבנית. חיידקים אלו ניזונים למעשה מהמזון והמשקאות אותם אנו צורכים ולאורך זמן הם מייצרים חומצות שונות התוקפות למעשה את ה- אמייל שהוא החומר הטבעי המגן על השיניים, ובתוך כך, הם מובילים להרס של השיניים ולבעיות חניכיים.

הצורך בטיפולי שיננית קבועים וסדירים נובע בין היתר מהעובדה שבמידה ושכבת הפלאק והאבנית אינה מוסרת היא גורמת לנזק בלתי הפיך למצב הבריאות של השיניים ועשויה להוביל למחלות חניכיים. בשלב זה חשוב לציין שהגיינית פה בסיסית אומנם תורמת להאטת קצב הצטברות החיידקים ויצירת שכבת הפלאק והאבנית אך היא אינה מסוגלת לטפל לעומק בבעיה, ולכן, קיימת חשיבות רבה לכך שכל אחד ואחת מביניכם יבקר באופן סדיר וקבוע אצל השיננית במרפאת השיניים בה אתם מטופלים, וכפי שציינו לעיל, מומלץ למקבל את הביקור ביחד עם ביקור תקופתי אצל רופא השיניים לצרכי מעקב.

 

קראו גם על: טיפולי שיניים משמרים

דילוג לתוכן