4 יתרונות מרכזיים של רפואת שיניים דיגיטלית - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
מרפאות שיניים מומלצות בירושלים

4 יתרונות מרכזיים של רפואת שיניים דיגיטלית

מחפשים אחר מרפאות שיניים מומלצות בירושלים או בכל עיר אחרת? זה הזמן לדעת הכול על תחום רפואת השיניים הממוחשבת הידועה גם בשם רפואת שיניים דיגיטלית.

הפיתוחים המואצים בעשורים האחרונים בתחומי הטכנולוגיה השונים, הובילו לפריצת דרך בכל הנוגע להטמעת מערכות טכנולוגיות מתקדמות גם בענף רפואת השיניים. כאשר מדברים על רפואת שיניים דיגיטלית או ממוחשבת, מדברים למעשה על טיפולי שיניים במסגרתם נעשה שימוש במכשור דנטלי מתקדם מסוגו המבוסס על טכנולוגיות שונות המקנות להליכים הטיפוליים מגוון רחב של יתרונות עליהם נרחיב בהמשך.

מכשור טכנולוגי ברפואת השיניים הדיגיטלית

בין יתר אמצעי המכשור בהם נעשה שימוש בכל אחת מאותן מרפאות שיניים מומלצות בירושלים או בכל עיר אחרת, בה תוכלו למצוא מגוון רחב של טיפולי שיניים בשיטה הדיגיטלית/ממוחשבת, תוכלו למצוא:

  • מכשירי סריקה וצילום דיגיטלי – מכשור זה מפסק תמונה מדויקת ומקיפה של מבנה השיניים, כאשר ממצאי הצילום משמשים למטרות ייצור דגם ממוחשב בתלת מימד של מבנה השיניים.
  • מחרטות דיגיטלית – מכשור זה נועד לצורך ייצור ממוחשב של כתרים, גשרים ותותבות ברמת דיוק גבוהה במיוחד אשר אינה ניתנת להשגה באמצעות מחרטות ידניות.
  • תוכנות ייעודיות – תוכנות אלו משמשות לצרכי עיבוד ממצאי הצילום הדיגיטלי של חלל הפה והשיניים לצורך עיצוב כתרים, גשרים ותותבות.

וזאת לצד מכשור דיגיטלי נוסף שכבר מצוי בחלק ממרפאות השיניים ומעבדות השיניים המובילות בענף רפואת השיניים הדיגיטלית בישראל.

רפואת שיניים דיגיטלית/ממוחשבת – כל היתרונות

כניסתו של המכשור הדיגיטלי פורץ הדרך לענף רפואת השיניים, מאפשר גם למרפאות השיניים וגם לציבור המטופלים ליהנות ממגוון רחב של יתרונות, כאשר בין 5 היתרונות המרכזיים של רפואת השיניים הדיגיטלית תוכלו למצוא:

  • קיצור משמעותי של כל ההליכים הטיפוליים – השימוש בטכנולוגיות המתקדמות במסגרת טיפולי שיניים כאלו ואחרים מאפשרים קיצור משמעותי של ההליך הטיפולי עצמו, דבר המוביל ל-"זמן כיסא" קצר יותר, דבר המהווה יתרון משמעותי גם לצוות הרפואי של כל אחת מאותן מרפאות שיניים מומלצות בירושלים או בכל עיר אחרת בהן נעשה שימוש במכשור דיגיטלי וגם למטופל/ת עצמו הנהנה מהליך טיפולי קצר יותר.
  • קיצור משמעותי של הליכי הייצור לצרכי שחזור – בשיטה המסורתית לייצור כל סוגי השחזורים דוגמת כתרים, גשרים ותותבות, הליך הייצור עשוי להימשך בין מספר ימים למספר שבועות, כאשר הליך הייצור הנעשה באמצעות מחרטות דיגיטלית נמשך מספר שעות בלבד. עובדה זו מאפשרת את השלמת ההליך הטיפולי ביום אחד מבלי להידרש להגיש שוב ושוב למרפאה לצורך מדידות וכדומה.
  • רמת דיוק מקסימאלית – השימוש במכשור הדיגיטלי המבוסס על טכנולוגיות פורצות דרך בענף רפואת השיניים, מאפשר רמת דיוק מקסימאלית בכל שלבי התכנון של ההליך הטיפולי, והדבר בא לידי ביטוי בעיקר בטיפולי שיניים משמרים לצורך שחזורים מכל סוג (תותבות, גשרים וכתרים) וגם במסגרת טיפולי שתלים לשיניים בשיטה הממוחשבת במסגרת מייצרים את הכתרים המולבשים על גבי השתלים באמצעות מחרטות דיגיטליות עם רמת דיוק מקסימאלית.
  • תוצאה אסתטית יותר של ההליך הטיפולי – רמת הדיוק הגבוהה המושגת באמצעות שימוש במכשור הטכנולוגי פורץ הדרך בו נעשה שימוש בענף רפואת השיניים הדיגיטלית, מאפשר לציבור המטופלים ליהנות מתוצאה אסתטית מרשימה יותר ויפה הרבה יותר בהשוואה לתוצאה האסתטית של טיפולי שיניים המיושמים בשיטות המסורתיות השונות.

חשוב לנו שתדעו: על אף כל אחד מהיתרונות המופיעים לעיל, המכשור הדיגיטלי אינו מהווה חלופה לידע, לניסיון ולמיומנות המקצועית של הצוות הרפואי המטפל, ולכן, רק במרפאות שיניים בהן נעשה שימוש במכשור הדיגיטלי פורץ הדרך על ידי צוות רופאי שיניים מוביל בתחומו, תוכלו ליהנות מכל היתרונות המופיעים לעיל. כפועל יוצא מכך, בחירה של מרפאות שיניים מומלצות בירושלים מומלץ שתעשה לא רק בהתאם להיקף טיפולי השיניים אותן הן מציעות לכם בענף רפואת השיניים הדיגיטלית ולא רק בהתאם לסוגי המכשור הדיגיטלי בו הן עושות שימוש, אלא ובעיקר, בהתאם לרמת המיומנות המקצועית של הצוות המטפל ובהתאם לידע ולתחומי ההתמחות של הצוות רופאי השיניים במרפאות השונות. מעבר לכך, בחירה של מרפאת שיניים מומלצת בירושלים או כל עיר מגורים אחרת בישראל, מומלץ שתעשה בהתאם לרמת היחס והשירות האישי המוענקת לכם גם על ידי הצוות הרפואי וגם על ידי צוות המנהלה של המרפאה.

 

קראו גם על: אורתודונטיה ירושלים

 

דילוג לתוכן