4 טיפים חשובים לשמירה על בריאות השיניים אצל ילדים - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
רופא שיניים לילדים בירושלים

4 טיפים חשובים לשמירה על בריאות השיניים אצל ילדים

פדודונטיה הוא תחום רפואת שיניים לילדים העוסק בכל סוגי הטיפולים המיועדים לילדים. תחום טיפולי זה מוצע לכם על ידי רופא שיניים לילדים בירושלים או בכל מקום אחר בארץ, כאשר היקף הטיפולים המוצע לכם נקבע בהתאם להתמחות הרפואית בענף הפדודונטיה של הרופא.

סוגי טיפולי שיניים לילדים – מה חשוב לדעת?

את תחום הפדודונטיה נהוג לסווג למספר סוגי טיפולים בהתאם לגיל הילדים, כאשר בין יתר סוגי הטיפולים המוצעים לכם בתחום זה תוכלו למצוא:

  • טיפולי מעקב אחר התפתחות בקיעת שיני חלב מגיל שנה עד גיל 8 לערך
  • טיפולי שיניים המיועדים לשיני חלב, לרבות, סתימת חורים, איטום חריצים, טיפולי מוך השן וטיפולי עקירה במידת הצורך
  • טיפולי שיניים לילדים לאחר החלפת שיני החלב בשיניים קבועות – ילדים מגיל 8 ואילך נדרשים לטיפולי ביקור ושימור על השיניים הקבועות המחליפות למעשה את שיני החלב.
  • טיפולי אורתודונטיה לילדים בגיל העשרה – חשוב לציין שאת הבעיות האורתודונטיות בחלל הפה ניתן לאבחן כבר בסביבת גיל 5-6

בעיות שיניים אצל ילדים בכל גיל

בעיות שיניים אצל ילדים עשויות להתעורר או להתפתח ממספר סיבות שונות הכוללות בין היתר : בעיות מולדות המשפיעות על מבנה השיניים, בעיות התפתחותיות של בקיעת שיני החלב ו/או בשלב החלפתן לשיניים קבועות, טראומה כזו או אחרת למבנה השן בעקבות נפילה, וכמובן, מחלת העששת הנחשבת למחלת השיניים הנפוצה ביותר בקרב ילדים בכל גיל. העששת היא למעשה מחלה כרונית העשויה להשפיע במידה ניכרת על תפקוד השיניים והלסתות והטיפול בה חייב להיעשות גם באמצעות טיפול מונע וגם במסגרת טיפול נקודתי במצבי התפתחות עששת על ידי רופא שיניים לילדים בירושלים או בכל עיר אחרת.

טיפים חשובים לשמירה על בריאות שיני ילדיכם

אם גם אתם מעוניינים לשמור על בריאות שיני ילדיכם מגיל בקיעתה של השן הראשונה ולאורך כל שלבי הילדות וגיל הבגרות, ישנם מספר כללי מפתח חשובים לצורך כך, וביניהם:

  1. ביקור סדיר אצל רופא שיניים לילדים בירושלים או בכל עיר אחרת אחת לשישה חודשים וזאת מיום בקיעת השן הראשון ולאורך כל תקופת הילדות וגיל הבגרות.
  2. צחצוח נכון של השיניים פעמיים ביום, כאשר כל צחצוח נמשך בממוצע בין 2-3 דקות. החינוך לצחצוח נכון חייב להתחיל כבר בגיל צעיר ככל הניתן וזאת על מנת להקנות לילדיכם הרגלי צחצוח נכונים. את הרגלי הצחצוח מומלץ להתחיל עם בקיעת השן הראשונה ולטפח את ההרגל באמצעות סדנה מעשית לצחצוח נכון אותה חווה הילד במרפאת השיניים בה הוא מטופל. בגילאים מתקדמים יותר (בסביבות גיל 6 ואילך), מומלץ לעשות שימוש במברשת שיניים חשמלית.
  3. טיפולי שיננית אחת לשנה מגיל 12 ואילך – טיפולי השיננית נועדו לצרכי הרחקת אבן השן והם מסייעים רבות למניעת היווצרות רובד חיידקי בשיניים ובחניכיים.
  4. טיפול מונע עששת – כפי שציינו לעיל, מחלת העששת היא מחלת השיניים הנפוצה ביותר בקרב ילדים בכל גיל והיא עשויה להתפתח עקב הרגלי צחצוח לקויים או חוסר הפקדה על בריאות השיניים לאורך זמן. הקפדה יתרה על ביקורים סדירים אצל רופא השיניים וצחצוח נכון של השיניים, יכולים לסייע רבות למניעת היווצרות עששת. בנוסף, מומלץ להימנע כלל הניתן מצריכת משקאות ממותקים ודברי מתיקה כאלו ואחרים הנחשבים לאויב מספר אחת בכל הנוגע לשמירה על בריאות השיניים אצל ילדים.

בחירת רופא שיניים לילדים – כיצד?

בחירת רופא שיניים לילדים בירושלים או בכל עיר אחרת, מומלץ שתעשה בהתאם למספר קריטריונים מקדימים הכוללים בין היתר את ההתמחות הרפואית בתחום הפדודונטיה שהוא למעשה תחום רפואת שיניים אצל ילדים. מעבר לכך, חשוב להתייחס להיקף הטיפולים המוצעים לכם על ידי הרופא ואו על ידי מרפאת השינים בה הוא פועל. כמו כן, חשוב להתייחס לניסיון הרפואי – מקצועי בתחום רפואת השיניים באופן כלל ובתחום רפואת שיניים לילדים ברמה הפרטנית. חשוב גם להתייחס לתחום רפואת מומחים בענף רפואת השיניים לילדים וזאת במקרים בהם מתעורר חשד לבעיות אורתודונטיות כאלו ואחרות המצריכות טיפולי אורתודונטיה למטרות אבחון וטיפול בבעיות השונות.

למידע נוסף על אבחון בעיות אורתודונטיה אצל ילדים ומתבגרים וקבלת מידע בנוגע לטיפולי אורתודונטיה לילדים צרו איתנו קשר.

דילוג לתוכן