דברים שחשוב לדעת על רפואת שיניים לילדים - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
רופא שיניים לילדים בירושלים

דברים שחשוב לדעת על רפואת שיניים לילדים

טיפולי שיניים נחוצים לכל אחד ואחת מאיתנו בכל גיל, ולכן, קיימת חשיבות רבה לכך שתדעו יותר על תחום הפדודונטיה שהוא למעשה תחום התמחות בענף רפואת השיניים העוסק בכל סוגי הטיפולים המיועדים ומותאמים לילדים. בעמוד שלפניכם ריכזנו עבורכם מידע על מספר דברים שחשוב לדעת על רפואת שיניים לילדים.

טיפולי שיניים לילדים מגיל שנה עד גיל 12

רפואת שיניים לילדים היא הגדרה כוללת למגוון רחב של טיפולים המיועדים לצרכי מעקב אחר בריאות השיניים בקרב ילדים ולצרכי טיפול במצבים שונים המחייבים קבלת טיפול שינים כזה או אחר. רופא שיניים לילדים בירושלים או בכל עיר מגורים אחרת המתמחה ברפואת שיניים לילדים, מעניק קשת רחבה של טיפולים המיועדים לילדים מגיל בקיעת השן הראשונה (בסביבות גיל שנה) ולאורך כל תקופת הימצאותן של השיניים החלביות עד החלפתן לשיניים קבועות בסביבות גיל 12-13.

התמחות רפואית בענף רפואת השיניים לילדים

רופא שיניים לילדים בירושלים או בכל עיר אחרת הוא רופא שיניים בעל הכשרה מיוחדת לתחום טיפולי השיניים לילדים. ההתמחות בתחום זה אורכת כשלוש וחצי שנים וזאת לאחר השלמת לימודי רפואת השיניים. לפיכך, בחירת מרפאת שיניים בירושלים העוסקת בטיפולי שיניים לילדים מומלץ שתעשה בהתאם למומחיותו של הרופא.

סוגי טיפולים לילדים

לאחר בקיעת כל השיניים החלביות בסביבות גיל שנה עד גיל 8, ניתן לבצע מגוון רחב של טיפולי שיניים לילדים בהתאם למצב בריאות שיניהן. טיפולים אלו כוללים בין היתר: סתימת חורים, איטום חריצים, טיפולי עקירה במצבי עששת, טיפולי מוך השן במקרים בהם העששת עדיין לא הגיעה לשורש השן, טיפול ייעודי לאיטום חריצים בשיניים, וזאת לצד טיפולי ביקורת המיועדים לצרכי מעקב אחר התפתחות השיניים בקרב ילדים מגיל שנה.

טיפולי אורתודנטיה לילדים

בכל מרפאת שיניים בירושלים או בכל עיר אחרת המתמחה בטיפולי שיניים לילדים, פועלת מחלקת אורתודנטיה העוסקת ומתמחה בטיפולי אורתודנטיה לילדים באמצעות רופא שיניים לילדים בירושלים. הטיפול האורתודנטי לילדים יכול להתחיל כבר בין הגילים 3 ל-6, וזאת לצרכי הכנה לטיפולי אורתודנטיה בשלב מתקדם יותר בהתאם לאבחון הבעיה.

בעיות שיניים נפוצות בקרב ילדים

ביקור סדיר אצל רופא שיניים לילדים בירושלים או בכל עיר אחרת נועד בין היתר לצרכי מעקב אחר התפתחות שיני החלב ואחר בעיות כאלו ואחרות הקשורות לעששת הנחשבת למחלת השיניים הנפוצה ביותר בקרב ילדים. בתחום ההתפתחותי, עלולות להיווצר בעיות כגון: עודף שיניים, הימצאותן של שיניים קטנות או גדולות מדי, חוסר מולד של מספר כזה או אחר של שיניים ועוד. בעיית השיניים הנפוצה ביותר בקרב ילדים היא מחלת העששת הנובעת כתוצאה מהצטברות יתר של חיידקים על השיניים, היגיינה לקויה של השיניים וכתוצאה מהנקה של האכלה מבקבוק בגילאים מתקדמים. עששת היא מחלה כרונית העלולה להשפיע על תפקוד השיניים והלסתות ולכן היא מחייבת טיפול מיידי בהתאם למצב העששת.

שמירה על בריאות השיניים בקרב ילדים – כיצד?

שמירה על בריאות השיניים בקרב ילדים חשובה ומומלצת משלב בקיעת השיניים הראשונות ועד לשלב מתקדם יותר של החלפת השיניים החלביות בשיניים הקבועות. על מנת לאפשר לכם לסייע לילדיכם לשמור על שיניים בריאות לאורך זמן, קיימת חשיבות רבה ליישום מלא של ההמלצות הבאות:

  1. הפקידו על ביקור סדיר אצל רופא השיניים אחת לשישה חודשים מיום בקיעת השן הראשונה ולאורך כל שנות הילדות – לביקור הסדיר 2 מטרות עיקריות, האחת, מעקב אחר התפתחות תקינה של השיניים ואיתור בעיות ומחלות שיניים בעוד מועד, והשנייה, נטרול הפחד של הילד מפני רופא השיניים דבר העלול להוביל לחרדה בגילאים מתקדמים יותר.
  2. הפקדה יתרה על צחצוח נכון פעמיים ביום (פעם אחת לאחר ארוחת הבוקר או סמוך לקימה ופעם שנייה לאחר ארוחת הערב או סמוך לשינה). רופא שיניים לילדים בירושלים או בכל עיר אחרת יכול להעניק לילדיכם הדרכה מקצועית בנוגע לצחצוח נכון של השיניים.
  3. הימנעות ממשקאות ממתוקים וצריכה מוגברת של דברי מתיקה – עששת הנחשבת למחלת השיניים הנפוצה ביותר בקרב ילדים נובעת ברוב המקרים כתוצאה מהצטברות רובד חיידקי כפועל יוצא של צריכת דברי מתיקה ולכן קיימת חשיבות רבה לצמצום הצריכה של דברי מתיקה (כולל משקאות ממותקים) בקרב ילדים.

והמצלות נוספות אותן תוכלו לקבל מכל רופא שיניים לילדים בירושלים או בכל עיר אחרת.

דילוג לתוכן