שתלים לשיניים בירושלים לבני הגיל השלישי - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
שתלים לשיניים בירושלים

שתלים לשיניים בירושלים לבני הגיל השלישי

בדומה לכל קבוצת גיל אחרת, גם בני ובנות גיל הזהב, נדרשים לטיפולי שיניים המותאמים בין היתר לגילם, מצב בריאותם הכללי, וכמובן, מצב בריאות שיניהם. בעשורים האחרונים, לנוכח העלייה המתמדת בתוחלת החיים, יותר ויותר מרפאות שיניים מובילות בתחומן, מאפשרות לבני ובנות גיל הזהב, ליהנות ממגוון רחב של טיפולי שיניים המאפשרים שמירה על בריאות השיניים גם בגילאים מתקדמים.

אובדן שיניים בגילאים מתקדמים

הגיל הכרונולוגי נותן את אותותיו על כל מערכות הגוף, ולכן, נשים וגברים בסביבות הגיל השלישי לחייהם, עלולים לסבול יותר מאובדן שיניים בהשוואה לנשים וגברים בגילאים צעירים יותר. אובדן השיניים הטבעיות נובע כתוצאה מתסמיני הגיל הכרונולוגי, כתוצאה מתחלואות שונות של הגוף וכתוצאה מהזנחה קיימת בכל הנוגע לבריאות השיניים. כך או אחרת, אובדן שן טבעית אחת או יותר, עלולה להוביל לבעיות תפקודיות בדיבור ובאכילה (לעיסה).

מה הן החלופות העומדות בפני בני ובנות הגיל השלישי במקרים של אובדן שיניים?

בדומה לכל אדם צעיר או מבוגר המתמודד עם אובדן שיניים, גם בפני בני ובנות הגיל השלישי, עומדות 2 חלופיות מרכזיות לטיפול בבעיה, החלופה הראשונה היא התאמה של מבנה תותבות לשיניים הניתן להתקנה והרסה מחלל הפה בכל רגע נתון, והחלופה השנייה היא טיפולי שתלים לשיניים בירושלים או בכל עיר מגורים אחרת. החלופה השנייה היא החלופה המומלצת יותר עבור אנשים המתמודדים עם אובדן שיניים טבעיות וזאת לנוכח העובדה שהיא מהווה פתרון קבוע לתקופה ממושכת של זמן. יחד עם זאת, חשוב לציין שטיפולי שתלים לשיניים בירושלים או בכל עיר אחרת עבור בני ובנות השלישי בפרט ועבור כל מטופל בכל גיל, חייבת להיעשות בהתאם למצבה של עצם הלסת בפיו של המועמד לטיפול.

סוגי טיפולי שיניים נוספים המוצעים לבני ובנות הגיל השלישי

כפי שציינו למעלה, ענף רפואת השיניים המודרני, מאפשר לבני ובנות הגיל השלישי להסתייע במגוון רחב של טיפולי שיניים, וזאת בנוסף לטיפולי שתלים לשיניים בירושלים או טיפולי התאמת מבנה תותבות במקרים של אובדן שיניים. בין יתר סוגי הטיפולים המוצעים כיום לבני ובנות הגיל השלישי באמצעות מרפאות שיניים העוסקות ומתמחות במתן טיפולי שיניים לאוכלוסיה המבוגרת תוכלו למצוא:

  • טיפולי ניקוי וסילוק אבנית – טיפולים אלו מומלץ שייעשו אחת לשישה חודשים עד שנה, והם נועדו לצורך מניעת בעיות חניכים.
  • טיפולי שיקום הפה המשלבים בין מספר סוגי טיפולים שונים לאילו מביניכם המתמודדים עם בעיות שיניים וחניכיים כאלו ואחרות.
  • טיפולי ציפוי שיניים המיועדים למקרים בהם חלק מהשן הטבעית נשברה ו/או מקרים בהם קיימים סדקים בחלק מהשיניים הטבעיות.
  • טיפולי הלבנת שיניים המיועדים לצרכי שמירה על הגוון הטבעי של השיניים גם בהתייחס לשיניים הטבעיות וגם בהתייחס לשיניים מלאכותיות.

טיפים מעשיים לשמירה על בריאות הפה והשניים בגילאים מתקדמים

לצד ביקור תקופתי אצל רופא השיניים עבור טיפולי שיניים משמרים ומעקב אחר בריאות שיניכם בגיל השלישי, ולצורך קיומם של טיפולי שיניים שונים, לרבות, טיפולי שתלים לשיניים בירושלים או בכל עיר אחרת, ישנם מספר טיפים מעשיים אשר יסייעו לכם לשמור על בריאות שיניכם גם בגילאים מתקדמים, וביניהם:

  • הקפדה יתרה על צחצוח נכון של השיניים לפחות פעמיים ביום – מומלץ לקבל הדרכה בנושא במרפאת השיניים בה אתם מטופלים
  • הקפדה יתרה על שימוש בתכשירים שונים לשטיפת חלל הפה
  • הימנעות מוחלטת מצריכת מוצרי אלכוהול, ניקוטין וקפאין על כל סוגיהם
  • לעיסת מסטיק ללא סוכר לפרקי זמן קצרים לאחר קיום ארוחות  – פעולה זו תסייע לכם להתמודד עם מצבי יובש בפה הנובעים כתוצאה מירידה טבעית של בלוטות הרוק בחלל הפה ככל שהגיל הכרונולוגי עולה
  • שימוש בחוט דנטאלי לאחר קיום ארוחות – אם אפשר מומלץ לצחצח את השיניים לאחר כל ארוחה
  • הפקדה יתרה על טיפולי ניקוי וסילוק אבנית אחת לחצי שנה עד שנה

כיום, בכל מרפאת שיניים מומלצת ומובילה בתחומה, בה פועלת מחלקה ייעודית המתמחה בטיפולי שיניים לבני ובנות הגיל השלישי, תוכלו להסתייע בשירותי ייעוץ, הכוונה והדרכה לשמירה על שיניים בריאות גם בגילאים מתקדמים, וזאת לצד טיפולי שיניים המותאמים ומיועדים לבני ובנות הגיל השלישי ומיושמים באמצעות המכשור המותאם ביותר לצורך כך.

דילוג לתוכן