השתלת שינים - מה באמת חשוב לדעת עלויות הטיפול? - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
שתלים לשיניים בירושלים

השתלת שינים – מה באמת חשוב לדעת עלויות הטיפול?

טיפול שתלים לשיניים בירושלים ובכל עיר אחרת בישראל, הפכו במהלך השנים האחרונות לאחד מסוגי הטיפולים הנפוצים ביותר בתחום כירורגיית פה ולסת ותחום טיפולי השיניים המשקמים. טיפולים אלו, נועדו לכל אילו מביניכם המתמודדים עם שן חסרה או מספר שיניים חסרות מכל סיבה שהיא, לרבות, הזנחה מתמשכת של מצב השיניים, עקירות, ריקבון מתמשך של השיניים וכדומה.

טיפולי השתלת שיניים – מה חשוב לדעת?

טיפול שתלים לשיניים בירושלים או בכל עיר אחרת, מיושמים באמצעות מספר כזה או אחר של שתלים דנטליים בהתאם למספר השיניים החסרות בחלל הפה. השתל הדנטלי הוא למעשה מעין "בורג" המיוצר מחומרי גלם שונים, אותו משתילים בעצם העליונה או התחתונה בהתאם לצרכי הטיפול. לאחר קיבועו השתל בעצם, מתקינים כתר זמני על גבי השתל וזאת לתקופה של 3 עד 6 חודשים שעם סיומה מחליפים את השתל הזמני בשתל קבוע במידה והשתל נקלט בהצלחה בלסתות.

עלות טיפולי השתלת שניים

עלותו הכספית של כל טיפולי השתלת שיניים בירושלים או בכל עיר אחרת, נקבע בהתאם למספר פרמטרים שונים המשפיעים באופן כזה או אחר על תעריפי הטיפול הנקבעים על ידי כל מרפאת שיניים באופן עצמאי. בין הפרמטרים המרכזיים המשוקללים לצורך קביעת עלויות הטיפול נכללים:

  • סוג השתל – טיפולי השתלות שיניים מיושמים באמצעות שני סוגי שתלים עיקריים: שתלים המיוצרים מטיטניום ושתלים המיוצרים מזירקוניה. שתלים מסוג זירקוניה נחשבים ליקרים יותר, ולכן, השימוש בהם מייקר באופן טבעי את עלויות הטיפול. יחד עם זאת, חשוב לציין שקיימים עשרות אלפי יצרנים מסביב לעולם של שתלים דנטליים, ולכן, איכות השתלים נקבעת בין היתר בהתאם לזהות היצרן, פרמטר נוסף העשוי להשפיע על מחיר הטיפול.
  • מספר השתלים הנדרש בכל מסגרת טיפולית – פרמטר מרכזי לקביעת עלותו של טיפול השתלת שיניים הוא פועל יוצא של מספר השתלים הנדרש בכל מסגרת טיפולית וזאת בהתאם למספר השיניים החסרות.
  • מצבי חוסר עצם – טיפולי השתלת שיניים מיועדים אך ורק לבעלי עצם לסת מספקת בה ניתן לקבע את השתל הדנטלי.  במקרים בהם המטופל מתמודד עם מצב של חוסר עצם לסת, טיפולי ההשתלה מחייבים קבלת טיפול מקדים המייקר באופן משמעותי את עלויות הטיפול הכללי. הגובה המינימאלי של עצם לסת דרכה ניתן לבצע את השתלת השתלים הדנטליים נע בין 8 ל-10 מ"מ.
  • גילו הכרונולוגי של המטופל – פרמטר נוסף העשוי להשפיע במידה ניכרת על עלות טיפול שתלים לשיניים בירושלים או בכל עיר מגורים אחרת בישראל, נקבע בהתאם לגילו הכרונולוגי של המטופל, כאשר בקרב מטופלים בגילאי 40-50 עלויות הטיפול הן בדרך כלל נמוכות יותר מעלויות הטיפול בקרב מטופלים מבוגרים יותר ובעיקר בקרב מטופלים משכבת הגיל השלישי.
  • זהות המרפאה בה אתם מבצעים את הטיפול – בדומה לכל טיפול שיניים מורכב אחר, גם טיפולי השתלת שיניים ברחבי הארץ, מיושמים במספר הולך וגדל של מרפאות, כאשר תעריפי הטיפול נקבעים באופן עצמאי על ידי כל מרפאה. במרפאות שיניים מסוימות, תוכלו למצוא מחירים נמוכים באופן משמעותי ממחירי השוק המוצעים בתחום טיפולי השתלת שיניים, אך חשוב לקחת בחשבון שהמחיר הזול באופן משמעותי עלול לעלות לכם ביוקר במידה והטיפול אינו מיושם על ידי רופא בעל התמחות רפואית בתחום כירורגיית פה ולסת. לפיכך, חשוב לוודא שהטיפול המוצע לכם מיושם אך ורק על ידי רופא מומחה בתחום כירורגיית פה ולסת, כאשר המסגרת הרפואית המוצעת לכם כוללת בתוכה את כל השלבים הנדרשים להליכי הטיפול, משלב בדיקות ההתאמה המקדימות ועד לגמר ההליך הטיפולי.

נדרשים לטיפולי השתלת שיניים? זה הזמן להכיר את שיטת ההשתלה הממוחשבת

בשנים האחרונות, יותר ויותר טיפולי השתלת שיניים מיושמים באמצעות טכנולוגיות מתקדמות המאפשרות לרופא המטפל להגיע לרמות דיוק גבוהות במיוחד בכל הנוגע לתכנון השתל ומבנה הכתר המולבש עליו. שיטה טיפולית זה ידועה בשם השתלה ממוחשבת והיא עושה שימוש בתוכנת מחשב תלת ממדית המסייעת לרופא המטפל למקום את השתלים העתידיים ברמת דיוק גבוהה בחתך העצם.

אם גם אתם נדרשים כבר לטיפולי שתלים לשיניים בירושלים או בכל עיר אחרת, מומלץ לכם להגיע אל מרפאות שיניים מומלצות בירושלים המאפשרות לכם ליהנות מטיפולי השתלה ממוחשבת.

דילוג לתוכן