שתלים לשיניים בירושלים - לשיקום הפה - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
שתלים לשיניים בירושלים

שתלים לשיניים בירושלים – לשיקום הפה

נדרשים לטיפולי שתלים לשיניים בירושלים או בכל עיר אחרת? בעמוד שלפניכם תוכלו למצוא מידע על סוגי השתלים המומלצים ביותר.

טיפולי שתלים הפכו בשנים האחרונות לאחד מסוגי הטיפולים המומלצים ביותר לכל אדם המתמודד עם חוסר של שן טבעית אחת או יותר, והם מיושמים באמצעות שתלים דנטליים המיוצרים משני חומרי גלם עיקריים: טיטניום ו-זירקוניה. להלן מידע כללי על כל אחד מחומרי הגלם העיקריים לייצור שתלים דנטליים:

  • שתלי טיטניום – כאשר מדברים על שתלים דנטליים המיוצרים מטיטניום מדברים למעשה על שני סוגי שתלים, אחד מהם מיוצר מטיטניום טהור והשני מיוצר מסגסוגת של טיטניום. בשני המקרים, מדובר בשתלים איכותיים המותאמים לעצמות הלסתות של המטופל/ת.
  • שתלי זירוקניה – הגדרה כוללת לכל סוגי השתלים המיוצרים מחומר הזירקוניה שהוא למעשה חומר קרמי. שתלי הזירוקניה נחשבים לפסגת השתלים הדנטליים מכיוון שהם מאפשרים קליטה מיטבית של השתלים בהשוואה לשתלי טיטניום. בנוסף, שתלי הזירקוניה מגיעים בגוון הטבעי של השיניים הטבעיות והם מונעים התחמצנות של עצם הלסת לאורך הזמן.

אורך חייהם של שתלים דנטליים

שתלים דנטליים מהווים פתרון דנטלי ארוך טווח, וזאת הסיבה שלא מעט מרפאות שיניים העוסקות ומתמחות בטיפולי שתלים לשיניים בירושלים או בכל עיר אחרת, מעניקים אחריות טיפולית בכל מסגרת טיפולית כזו או אחרת של טיפולי שתלים. יחד עם זאת, חשוב לציין שאורך חייהם של השתלים נקבע בהתאם למיומנות המקצועית של הצוות הרפואי המטפל ובהתאם לאיכויות הכתרים המולבשים על גבי השתלים. בשנים האחרונות, יותר ויותר מרפאות שיניים מקפידות על ייצור כתרים מזירקוניה למטרות טיפולי שתלים וזאת לנוכח היתרונות המעשיים של הזירוקניה כחומר גלם לייצור כתרים.

טיפולי השתלה בהתאמה אישית לכל מטופל/ת

בדומה לטיפולי שיניים אחרים, גם טיפולי שתלים לשיניים בירושלים או בכל עיר אחרת בישראל, חייבים להיעשות בהתאמה אישית לכל מטופל/ת. במסגרת בדיקות התאמה להליך הטיפולי של טיפולי שתלים, מתבצעות מספר בדיקות שנועדו לבחון את איכות עצם הלסת של המטופל/ת ובמקרים בהם קיים מחסור בעצם נדרשת פעולה מקדימה של השתלת עצם וזאת על מנת להבטיח שעצם הלסת תתמוך בשתלים. במקרים מסוימים נדרשת גם פעולה של הרמת סינוס על מנת למנוע מצב הדרדרות של עצם הלסת הטבעית בה משתלים את השתל הדנטלי.

כיום, הודות לטכנולוגיות מתקדמות בענף רפואת השיניים, תוכלו להסתייע בטיפולי השתלת שיניים ממוחשבת. מסגרת טיפולית זו עושה שימוש במערכות ממוחשבות לצרכי סריקה תלת מימדית של חלל הפה והיא מאפשרת ייצור של דגם ממוחשב של השיניים והחניכיים. באמצעות דגם זה ניתן לתכנן באופן המיטבי ביותר את ההליך הטיפולי ולהבטיח לכל מטופל/ת הליך טיפולי עם סיכוי היקלטות טובים יותר של השתלים הדנלטיים לאורך זמן.

השתלת שיניים ממוחשבת, נחשבת לשיטת ההשתלה המומלצת ביותר על ידי רופאי שיניים וטכנאי שיניים הנדרשים להליך הטיפולי, ומעבר לתכנון המיטבי של ההליך הטיפולי, השימוש במערכות ממוחשבות מקצרות באופן משמעותי את "זמן הכיסא" הנדרש לטיפולי שתלים.

מהם הסיבוכים ותופעות הלוואי בטיפולי שתלים?

תכנון מיטבי של ההליך הטיפולי באמצעים ממוחשבים מקטין באופן משמעותי את הסיבוכים ותופעות הלוואי בטיפולי שתלים, כאשר גם בחירה נכונה של סוג השתל ושימוש בשתלים איכותיים מצמצם באופן משמעותי את הסיכונים הנלווים ותופעות הלוואי. יחד עם זאת, חשוב לציין שבדומה לכל טיפול שיניים אחר, גם במסגרת של טיפולי שתלים עשויים להיווצר סיבובים שונים הכוללים: נפיחות ותחושת כאב באזור המטופל, היווצרות דלקות בחניכיים, גרימת נזק לעצב וסיבוכים נוספים הניתנים למניעה מוקדמת במסגרת תכנון מיטבי של ההליך הטיפולי.

על מנת להימנע ככל הניתן מסיבוכים אפשריים ותופעות לוואי מתמשכות, אנו ממליצים לכם לבחור נכון את המרפאה בה אתם מתכננים לעבור טיפולי שתלים לשיניים בירושלים או בכל עיר אחרת, מתוך רשימת מרפאות שיניים מומלצות בירושלים כאשר הבחירה הנכונה חייבת להיעשות בהתאם לניסיון המקצועי – רפואי של המרפאה בתחום טיפולי השתלים, בהתאם לסוגי השתלים בהם נעשה שימוש על ידי הצוות הרפואי, בהתאם לשיטת הטיפול ואופן בניית תכנית הטיפול לכל מטופל/ת בהתאמה אישית מלאה ובהתאם להיקף המכשור והציוד המתקדם העומד לרשות המרפאה בתחום טיפולי שתלים. ברוב המקרים, מומלץ לבחור במרפאות המאפשרות לכם להסתייע בשירותי השתלת שיניים ממוחשבת.

דילוג לתוכן