שתלים לשיניים בירושלים - כל מה שצריך לדעת - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
שתלים לשיניים בירושלים - כל מה שצריך לדעת

שתלים לשיניים בירושלים – כל מה שצריך לדעת

מהם טיפולי שתלים לשיניים? למי הם מיועדים ואיזה סוגי שתלים קיימים? כל מה שצריך וחשוב לדעת על שתלים דנטאליים בעמוד שלפניכם.

טיפולי שתלים דנטאליים הפכו בשנים האחרונות לאחד מסוגי הטיפול הנפוצים ביותר בענף רפואת השיניים, וזאת לנוכח העובדה שהם מהווים פתרון אופטימאלי למגוון רחב של אוכלוסיות המתמודדות עם מצבי אובדן שן טבעית אחת או יותר מכל סיבה שהיא.

מהו שתל דנטאלי?

השתל הדנטאלי הוא למעשה שורש מלאכותי אותו ניתן להשתיל בעצם הלסת ועל גביו "להלביש" מבנה של שן מלאכותית המחליפה את השן הטבעית שחסרה.

אם כך, מהו טיפול שתלים לשיניים ולמי הוא מיועד?

טיפול שתלים לשיניים בירושלים או בכל עיר אחרת הוא למעשה הליך טיפולי במסגרתו ניתן לבצע את כל הפעולות הנחוצות להשתלת השתל ולאחר מכן "להלביש" על גביו את המבנה הייעודי והשן המלאכותית. טיפול זה מיועד לכלל המטופלים המתמודדים עם מצבי אובדן שן טבעית אחת או יותר, כאשר התאמת המטופל לצרכי הטיפול נקבעת על ידי הרופא המטפל בהתאם למצבה של עצם הלסת. חשוב לציין את העבודה שבכל אותם מקרים בהם קיים חוסר בעצם הלסת אצל המטופל המיועד, טיפולי ההשתלה יתאפשרו רק לאחר טיפול מקדים לצרכי השתלת עצם או טיפול מקדים לצורך הרמת סינוס.

סוגי שתלים בהם נעשה שימוש במסגרת טיפולי שתלים

טיפולי שתלים לשיניים בירושלים או בכל עיר אחרת, מיושמים באמצעות סוגי שתלים שונים המיוצרים על חברות שונות מסביב לעולם המתמחות בייצור שתלים דנטאליים. יחד עם זאת, חשוב לציין את העובדה שישנם שני סוגי שתלים עיקריים בהם נעשה שימוש במסגרת טיפולי שתלים דנטאליים, האחד ידוע בשם שתלי טיטניום והשני ידוע בשם שתלי זירקוניה.

מספר מילים על שתלי טיטניום ושתלי זירקוניה

שתלים דנטאליים מטיטניום הם למעשה הגדרה כוללת לכל סוגי השתלים המיוצרים מחומר מתכתי מסוג טיטניום. שתלים אלו מתאפיינים בין היתר בהתאמה ביולוגית מיטבית לעצם של המטופל/ת ובעמידות מרבית לאורך זמן. קיימים שני סוגי שתלים המיוצרים מטיטניום, האחד מיוצר מטיטניום טהור והשני מיוצר מסגסוגת של טיטניום, כאשר הסוג השני נחשב לאיכותי יותר.

לעומת זאת, שתלי זירקוניה הם הגדרה כוללת לכל סוגי השתלים המיוצרים מחומר קרמי הידוע בשם זירקוניה. שתלים דנטאליים מזירקוניה משלבים בתוכם מספר יתרונות מובהקים בהשוואה לכל סוגי השתלים האחרים הקיימים כיום בשוק, וביניהם:

  • שתלים המתאחים בדרך הטובה ביותר עם העצם
  • שתלים המגיעים בגוון הטבעי של השיניים
  • שתלים המגדילים את סיכוי קליטתם בעצם

חשוב לציין את העובדה שבמקרים בהם נעשה שימוש בשתלי זירוקניה, כל ההליך הטיפולי נעשה באמצעות חומר הזירקוניה, כאשר גם כתר השן המולבשת על גבי מבנה השתל הייעודי מיוצר מזירקוניה.

בחירת סוג השתל – כיצד?

רופאי שיניים העוסקים ומתמחים בטיפולי שתלים דנטאליים, ממליצים למטופליהם לבחור באחד מסוגי השתלים הנ"ל (זירוקניה ו/או טיטניום) וזאת לנוכח היתרונות היחסיים של סוגי השתלים הנ"ל לעומת שתלים המיוצרים מחומרי גלם אחרים. יחד עם זאת, חשוב לציין את העובדה ששתלי זירוקניה נחשבים לשתלים יקרים יותר, ולכן, במקרים בהם נחוצה השתלה של מספר שתלים דנטאליים (כתוצאה מאובדן של מספר שיניים טבעיות), הבחירה ברוב המקרים היא בשתלי הטיטניום.

טיפולי שתלים לשיניים ביום אחד – מה חשוב לדעת?

טיפולי שתלים לשיניים בירושלים או בכל עיר אחרת, מיושמים במסגרת סדרה של טיפולים במהלכה מיושמים כל הליכי הטיפול הנדרשים. יחד עם זאת, בשנים האחרונות, יותר ויותר רופאי שיניים המתמחים בטיפולי השתלת שיניים, מקיימים את ההליך הטיפולי במסגרת טכניקה טיפולית הידועה בשם: טיפולי שתלים לשיניים ביום אחד. טכניקה זו מאפשרת להשלים את כל ההליך הטיפולי תוך מספר שעות, החל משלב הנחת השתל על גבי העצם ועד לשלב "הלבשת" הכתר על גבי המבנה הייעודי.

יחד עם זאת, חשוב לציין את העובדה שטיפולי שתלים לשיניים ביום אחד מתאפשרים אך ורק במקרים בהם המטופל אינו סובל מחוסר עצם (דבר המצריך השתלת עצם) או מהימצאותה של דלקת חניכיים/שיניים בחלל הפה. כך או אחרת, רופא השיניים מקיים סדרת בדיקות מקדימות לקראת טיפולי השתלת שיניים שבהתאם לממצאי הבדיקות נקבעת תכנית הטיפול וטכניקת הטיפול הנדרשת לצורך טיפולי שתלים לשיניים בירושלים.

קראו גם על: ציפוי שיניים בירושלים

דילוג לתוכן