מרכז אקרמן לרפואת שיניים - שיקום על גבי שתלים

שיקום על גבי שתלים

10

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

טיפול מומלץ לכל אחד!

שיקום על גבי שתלים מבוצע כאשר מטופל מאבד את שיניו. זה יכול לקרות בשן בודדת או במספר שיניים ולפעמים בלסת שלימה. שתלים הם בעצם השלמה לשן חסרה בעקבות נזק מתמשך ופגיעה בלתי נמנעת.

איך זה קורה, ומה עושים?

שיניים נפגעות

כאשר שן נפגעת ומתחילה לחלות בעששת, יש צורך לטפל בה בדחיפות כדי שהנזק לא ימשך. אם הנזק עדיין בתחילת הדרך, אפשר באמצעות סתימה פשוטה לסתום את החור ולהחזיר את השן לתקנה פחות או יותר. עדיין ידרש מעקב והמשך טיפול בעת הצורך. כאשר העששת פגעה במוך השן וגם שורשי השן נפגעו יהיה צורך בטיפול שורש מורכב יותר, כדי להסיר את הזיהום ולשמור על שנותר עדיין מן השן.

אך ישנם מקרים גרועים יותר, בהם כבר לא ניתן להציל את השן.

שיקום השיניים

עם כל הנסיון והמידע, קורה שלא ניתן יותר להציל את השן. הרופא מאבחן כי השן נחלשה לחלוטין, ולא ניתן לטפל בה. במקרה כזה המטופל לא צריך להשאר חסר שיניים, לאחר פעולת העקירה. הרופא ימליץ לו על תוכנית שיקום השיניים שנעשית באמצעות שתלים.

זה יקרה גם במצב של תאונה בהם שן אבדה, או במקרה של נשירת שיניים עקב נסיגת חניכיים. במצבים אלה מתאים לעשות שיקום על גבי שתלים ולהחזיר את הפה למצב תקין ואסטטי.

שיקום על גבי שתלים

טיפול של שיקום על גבי שתלים מתחיל מאבחון מקיף של המטופל. בדרך כלל הרופא ימליץ על בצוע סי.טי. כדי לקבל תמונה מדויקת של הלסת, מיקום השיניים החסרות, מצב השיניים הקיימות וגם לוודא המצאות של עצם חזקה ושלמה בתוך הלסת. כי כדי לבצע שיקום על גבי שתלים דרוש עצם בתוך הלסת. במקרה שהיא איננה יהיה צורך לעשות גם הרמת סינוס ולהשתיל קודם כל עצם חילופית.

כאשר הרופא מוודא כי טיפול של שתלים מתאים למטופל, הוא יפרוס בפניו את התוכנית הטיפולית השלימה, המטופל יוכל לקבל את כל המידע, וכמובן לשאול ולהביע דעה. רק אחרי הסכמה שלו והבנה של כל התהליך נכנסים לבצוע מעשי של שיקום על גבי שתלים.

המומחיות והיחס המצוין שמקבלים מטופלים אצל ד"ר אקרמן מרפאות שיניים, מביאים עוד ועוד לקוחות לבצע שיקום על גבי שתלים ולציין את שביעות רצונם.

הצטרפו עכשיו! אנחנו כאן!

מידע נוסף שיכול לעניין אתכם

צוות הרופאים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם צוות המרפאה צוות המרכז נבחר ע"י ד"ר אקרמן בקפידה,  בדגש על האיכויות האישיות והמקצועיות, המסירות,

קראו עוד »

טיפולי שורש

פעולה שגרתית שדורשת מיומנות! טיפולי שורש הם חלק מפעולות שבשגרה בכל מרפאת שיניים. למרות היותה שכיחה יש לבצע אותה בדיוק

קראו עוד »
דילוג לתוכן