רופא שיניים פרטי בירושלים - טיפולים לילדים - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
רופא שיניים פרטי בירושלים

רופא שיניים פרטי בירושלים – טיפולים לילדים

רפואת שיניים לילדים מהווה תחום התמחות לכל דבר ועניין בענף רפואת השיניים, וזאת על אף העובדה שתחום התמחות זה החל להתפתח רק לקראת סוף המאה ה-20. נכון להיום, בכל מרפאת שיניים מובילה בתחומה, תוכלו למצוא מחלקת טיפול מקצועית העוסקת ומתמחה במתן טיפולים רפואיים לילדים המתמודדים עם בעיות שיניים וחניכיים ו/או למטרות מעקב אחר התפתחות השיניים הנשירות (שיני חלב) והחלפתן בשיניים קבועות, כאשר אחד מסוגי הטיפולים הנפוצים המוצעים לכם על ידי רופא שיניים פרטי בירושלים או בכל עיר אחרת בישראל בהקשר של טיפולי שיניים לילדים הוא טיפול שורש לילדים.

טיפולי שורש לילדים – מה חשוב לדעת?

טיפולי שורש לילדים, בדומה לטיפולי שורש למבוגרים, מומלץ שיבוצעו על ידי רופא שיניים פרטי בירושלים שבנוסף להכשרתו כרופא שיניים הוא ביצע הכשרה נוספת בטיפול בבעיות ומחלות הקשורות לרקמת מוך השן. הכשרה זו אורכת כשלוש שנים מעבר לתקופת הלימודים לתואר ד"ר בענף רפואת השיניים. תחום טיפולי השורש מיושמים על ידי מומחה אנדודונטיה, ולכן, כאשר נדרש טיפול שורש בילדים חשוב לוודא שמדובר במומחה אנדודונטיה בעל ניסיון מעשי טיפולי בילדים.

טיפולי שורש אצל ילדים – מתי הם נדרשים?

טיפול שורש אצל ילדים נועד בעיקר לצרכי טיפול בעששת הנחשבת למחלת השיניים הנפוצה ביותר בקרב ילדים. מחלת העששת מתפתחת אצל כ-40% מהילדים עד גיל 12, כאשר בין הסיבות המרכזיות להופעתה תוכלו למצוא: הזנחה מתמשכת של בריאות השיניים, הרגלים לקויים או לא נכונים בכל הנוגע להיגיינת הפה והשיניים וצריכה מוגברת של סוכרים ודברי מתיקה. כמו כן, מחלת העששת עשויה להתפתח על רקע פגם גנטי במבנה השיניים. כך או אחרת,  טיפולי שורש לילדים מיושמים אך ורק במקרים בהם העששת הגיעה למוך השן ו/או במקרים בהם רקמת מוך השן מזוהמת.

טיפולי שורש לילדים – כל מה שצריך לדעת על ההליך הטיפולי

רופא שיניים פרטי בירושלים או בכל עיר אחרת, שהוא גם מומחה אנדודוטיה בעל ניסיון ברפואת שיניים לילדים, מבצע את טיפולי השורש לילדים במספר שלבים שונים, כאשר השלב הראשון הוא צילום רנטגן שנועד לצרכי אבחון חומרת העששת והיקף הפגיעה במוך השן. בהתאם לממצאי הצילום, מתבצעת פעולה לסילוק העששת מהשן וסילוק רקמות מוך השן הנגועות בעששת. לאחר מכן, מתבצעת פעולת ניקוי של תעלת השורש ולאחריה פעולת מילוי של השן המטופלת בחומרים ייעודיים המסייעים למניעת חדירת חיידקים לאזור המטופל. בשלב האחרון של הטיפול מתבצעת פעולת סתימה של השן המטופלת. חשוב לציין שכל אחד משלבי הטיפול (למעט שלב הצילום המקדים), מיושם תחת הרדמה מקומית, כאשר ניתן לבצע את ההליך הטיפולי גם באמצעות שימוש בגז צחוק במידת הצורך.

עששת אצל ילדים – האם ניתן למנוע אותה?

עששת, על אף שכיחותה בקרב ילדים עד גיל 12 לערך, היא מחלה הניתנת למניעה בדומה לכל מחלת חניכיים או בעיית שיניים אחרת. מניעת עששת מחייבת אתכם לשמירה על מספר כללים ברורים בכל הנוגע לשמירה על בריאות השיניים, וביניהם:

  1. ביקור תקופתי סדיר אצל רופא השיניים אחת לשישה חודשים ו/או בהתאם לצורך
  2. צחצוח נכון של השיניים פעמיים ביום – מומלץ לקבל הדרכה מעשית משיננית במרפאת השיניים
  3. צריכה מינימאלית ככל הניתן של מוצרים עתירי סוכר ודברי מתיקה
  4. הימנעות מוחלטת משתיית משקאות ממותקים ומעבר לשתיית מים בלבד

במידה וגם אתם תקפידו על ארבעת הכללים המופיעים לעיל, תוכלו להימנע מבעיות שיניים וחניכיים מורכבות אצל ילדיכם ולמנוע את התפתחותה של מחלת העששת. יחד עם זאת, חשוב לציין שמחלת העששת עשויה להתפתח גם על רקע פגם גנטי במבנה השיניים והדבר ניתן לטיפול באמצעות רופא שיניים פרטי בירושלים או בכל עיר אחרת המתמחה ברפואת שיניים לילדים.

מחפשים אחר מרפאת שיניים בירושלים למטרות טיפול בבעיות שיניים לכל בני המשפחה ו/או טיפולי מעקב ומניעה של בעיות ומחלות חניכיים ושיניים? אנו ממליצים גם לכם לבדוק את נושא ההתמחות של המרפאה ברפואת שיניים לילדים ובכך להבטיח לעצמכם טיפולי שיניים ברמה המקצועית הגבוהה ביותר משלב בקיעתן של שיני החלב אצל ילדיכם ולאורך כל תקופת הילדות והבגרות שלהם.

דילוג לתוכן