טיפולי שיניים לילדים ועוד טיפים חשובים - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
רופא שיניים לילדים בירושלים

טיפולי שיניים לילדים ועוד טיפים חשובים

טיפולי שיניים לילדים הם הגדרה כוללת לכל סוגי הטיפולים המיועדים לילדים מגיל שנה (הגיל הממוצע של בקיעת השן הראשונה) ועד גיל 18. תחום טיפולים זה ידוע בשם פדודונטיה והוא מהווה תחום התמחות בענף רפואת השיניים. טיפולי שיניים לילדים, חשוב שיתבצעו על ידי רופא שיניים לילדים בירושלים או בכל עיר אחרת, וזאת על מנת להבטיח מעקב אחר התפתחות ובריאות השיניים לאורך זמן באמצעות מומחה בתחום הפדודונטיה. חשוב לציין שהתמחות בטיפולי שיניים לילדים מצריכה הכשרה מיוחדת במסגרת התמחות בתחום למשך שלוש וחצי שנים לאחר סיום לימודי רפואת שיניים.

טיפולי שיניים לילדים בהתאם לגיל הכרונולוגי

טיפולי שיניים לילדים באמצעות רופא שיניים לילדים בירושלים או בכל עיר אחרת בישראל, מיועדים לפעוטות, ילדים ובני נוער, כאשר אופי וסוג הטיפולים נקבע בהתאם לגיל הכרונולוגי של הילדים.

  • פעוטות מגיל שנה עד 3 – בגילאים אלו, מתבצע מעקב אחר בקיעת השיניים הראשונות במסגרת ביקור תקופתי אצל רופא השיניים. קיימת חשיבות רבה לביקורים סדירים אצל רופא שיניים המתמחה בתחום רפואת שיניים לילדים על מנת לאבחן בעיות התפתחותיות בכל הנוגע לבקיעת השיניים.
  • מגיל 3 עד גיל 8 – בגילאים אלו, מומלץ להמשיך במעקב אחר בקיעת השיניים החלביות, כאשר בקיעת כל השיניים החלביות מסתיימת בסביבות גיל 7-8. במידת הצורך, ניתן לבצע בגילאים אלו טיפולי שיניים שונים כגון: טיפולי עקירה במצבי עששת, סתימת חורים, איטום חריצים וטיפולי מוך השן המיועדים למצבים בהם העששת לא התפתחה לשורש השן.
  • מגיל 8 עד גיל 12/13- בגילאים אלו, השיניים החלביות עתידות להתחלף בשיניים קבועות, ולכן, קיימת חשיבות רבה להמשך בדיקות המעקב התקופתיות לצד קבלת טיפולי שיניים בהתאם לצורך.
  • מגיל 13 עד גיל 18 –  בגילאים אלו, ניתן לבצע את כל סוגי טיפולי השיניים המיועדים לילדים ומבוגרים כאחד, החל מטיפולים משמרים, דרך טיפולי שיקום הפה במידת הצורך ועד טיפולי אורתודנטיה. בכל הנוגע לטיפולי אורתודנטיה, חשוב לציין שאת האבחון הראשוני לבעיה אורתודנטית כזו או אחרת אצל ילדים, ניתן לאבחן כבר בגיל 6-7, ולכן, מומלץ שלצד ביקור תקופתי אצל רופא השיניים בגילים אלו, יש לקיים ביקור אצל אורתודנט על מנת לאפיין ולאבחן בעיה אורתודנטית במידה ומתעורר חשד.

בחירת רופא שיניים לילדים – מה חשוב לדעת?  

על מנת להבטיח לילדיכם את טיפולי השיניים הטובים ביותר, קיימת חשיבות רבה לאופן בחירת זהותו של רופא השיניים. בחירת רופא שיניים לילדים בירושלים או בכל עיר מגורים אחרת בישראל, מומלץ שתתבסס על ההתמחות המעשית של רופא השיניים בתחום רפואת השיניים לילדים לצד הניסיון המעשי של הרופא. כמו כן, קיימת חשיבות רבה לבחירת המרפאה בה מועסק הרופא, ובנקודה זו, חשוב לוודא שמדובר במרפאת שיניים המאכלסת בשטחה חדרי טיפול המותאמים ומיועדים לילדים.

טיפים חשובים לשמירת בריאות השיניים אצל ילדים

חינוך לשמירה על בריאות השיניים בקרב ילדים, חשוב ומומלץ שתעשה כבר בגיל מוקדם ככל הניתן, ולכן, מומלץ לקיים ביקורים סדירים אצל רופא השיניים כבר בשלב בקיעת השן הראשונה ולאחר מכן בכל חצי שנה. במקביל, , קיימת חשיבות לפיתוח הרגל הצחצוח בגיל מוקדם ככל הניתן. הקפדה יתרה על צחצוח נכון של השיניים, פעמיים ביום, תסייע במניעת מחלות חניכיים ושיניים נפוצות בקרב ילדים כגון עששת ותאפשר לילדיכם ליהנות משיניים בריאות לאורך כל שלבי ההתפתחות של השיניים החלביות ולאחר מכן בשלבי החלפתן בשיניים קבועות. בגיל ההתבגרות, מומלץ להקפיד גם על שימוש בחוט דנטלי ושימוש במי פה לשטיפת השיניים וחלל הפה.

טיפ חשוב נוסף הוא הימנעות (ככל הניתן) או צמצום מצריכת דברי מתיקה ומשקאות ממותקים המהווים גורם עיקרי להתפתחות עששת בקרב ילדים. מעבר לכל אלו, חשוב להיוועץ עם מרפאות שיניים מומלצות בירושלים או בכל עיר אחרת לצרכי שמירה על בריאות שיני ילדיכם בהתאם למצבן הבריאותי של השיניים.

הימנעות מחינוך הילדים לשמירה על בריאות השיניים, עשויה להוביל לבעיות ומחלות חניכיים ושיניים הכרוכות בטיפולים מתמשכים וכאבי שיניים תדירים. כמו כן, עשויה להתפתח אצל ילדים חרדה דנטלית. למידע נוסף על טיפולי שיניים לילדים צרו קשר עוד היום עם רופא שיניים לילדים בירושלים.

דילוג לתוכן