רופא שיניים לילדים בירושלים - כל הטיפולים - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
רופא שיניים לילדים בירושלים

רופא שיניים לילדים בירושלים – כל הטיפולים

פדודונטיה היא תחום התמחות בענף רפואת השיניים העוסק ומתמקד ברפואת שיניים לילדים משלב בקיעת השן הראשונה, דרך תקופת צמיחה ונשירה של השיניים החלביות ועד לשלבים מתקדמים יותר של גיל ההתבגרות. כל רופא שיניים לילדים בירושלים או בכל עיר אחרת העוסק ומתמחה בתחום הפדודונטיה, מאפשר לילדיכם להסתייע במגוון רחב של טיפולי שיניים משמרים לצד טיפולי שיניים מורכבים יותר במקרים של בעיות אורתודנטיות כאלו ואחרות.

מה הם סוגי הטיפולים המוצעים לילדים בענף רפואת השיניים?

טיפולי שיניים לילדים הם ברוב המקרים טיפולי מעקב אחר התפתחות השיניים ובריאותם לצד טיפולי שיניים משמרים לאורך כל תקופת הילדות וההתבגרות. כמו כן, קיימים מספר טיפולי שיניים אורתודנטיים המוצעים לילדים במקרים של בעיות אורתודנטיות כאלו ואחרות. בין סוגי הטיפולים הנפוצים ביותר המוצעים לכם על ידי כל רופא שיניים לילדים בירושלים או בכל עיר מגורים אחרת בישראל, תוכלו למצוא את סוגי הטיפולים הבאים:

  • סתימות – טיפולי שיניים המיועדים לצרכי סתימת חור באחת מהשיניים הטבעיות ואין זה משנה אם מדובר בשיניים חלביות ו/או שיניים קבועות. כיום, רוב טיפולי הסתימות מיושמים באמצעות סתימות המיוצרות מחרסינה ותרכובת של חומרים פלסטיים.
  • עקירת שיניים – במקרים בהם אחת מהשיניים הטבעיות סובלת מריקבון מתמשך כתוצאה מהזנחה דנטלית, תוכלו להסתייע בשירותי עקירה המוצעים לכם על ידי רופא שיניים לילדים מומחה פדודונטיה. חשוב לציין שעקירת שיניים חלביות מחייבת פעולה המכונה הקצאת מקום לצורך צמיחה נוחה וטובה יותר של השן הקבועה.
  • טיפולי שורש – טיפולי השורש אצל ילדים נועדו בעיקר לצרכי טיפול בשיניים אשר נפגעו ממחלת העששת הנפוצה אצל ילדים. טיפולי שורש מיושמים במספר שלבים הכוללים בין היתר את שלב הניקוי היסודי של תעלות השן, הוצאת העצב הפגוע, אטימת תעלות השורש והרכבת כתר.
  • איטום חריצים – טיפול זה מיועד לצרכי אטימת חריצים המופיעים בעיקר בשיניים הטוחנות אצל ילדים ומבוגרים כאחד. פעולת האטימה נועדה לסייע במניעת הצורך בטיפולי סתימות שיניים.
  • ציפויי שיניים – טיפולי ציפוי לשיניים אצל ילדים נועדו בעיקר לצרכי השלמת שיניים שבורות או סדוקות והם מיושמים באמצעות חומרי ציפויי ייעודים המודבקים על גבי השן הטבעית.

בנוסף, כל רופא שיניים לילדים בירושלים או בכל עיר מגורים אחרת בישראל, מאפשר לכם להסתייע בטיפולי אורתודנטיה בהתאם לתחום התמחותו בענף האורתודנטיה.

חשיבות בדיקות המעקב אחר בריאות השיניים אצל ילדים

ילדים, בדומה למבוגרים, מומלץ שיפקדו את מרפאת השיניים בה הם מטופלים אחת לחצי שנה, וזאת לצרכי קיומן של בדיקות מעקב אחר בריאות השיניים. את בדיקות המעקב מומלץ לקיים כבר משלב בקיעת השן הראשונה אצל ילדיכם בסביבת גיל חצי שנה – שנה ולאורך כל תקופת הילדות. באופן זה, תוכלו להבטיח לילדים שיניים בריאות וחזקות ולמנוע מצבים של חרדה נדלטית המתפתחת אצל ילדים אשר אינם רגילים בדרך כלל לפקוד את רופא השיניים. לבדיקות המעקב התקופתיות חשיבות רבה בכל הנוגע לשמירה על בריאות השיניים, מכיוון שהן מאפשרות לרופא המטפל לזהות אי – אילו בעיות דנלטיות מולדות ו/או כאלו הנוצרות עם הזמן בעוד מועד ולמנוע מילדיכם טיפולי שיניים מורכבים בהמשך הדרך. באופן זה, תוכלו להקטין בצורה משמעותית את הסיכון של ילדיכם להיחשף למחלת העששת ולטיפולי שיניים מיותרים הנדרשים עקב הזנחה מתמשכת של היגיינת הפה והשיניים.

שמירה על בריאות שיני הילדים – כיצד?

הקפדה יתרה על היגיינת הפה תסייע לילדיכם לשמור על בריאות שיניהם לאורך שנים מבלי להידרש לטיפולי שיניים מורכבים ומבלי להיות חשופים למחלת העששת ומחלות חניכיים ושיניים נוספות האופייניות לילדים ומבוגרים כאחד. כאשר מדברים על היגיינת פה מדברים על מספר פעולות בסיסיות אותן חשוב להרגיל את ילדיכם כבר מגיל צעיר ביותר, וביניהן:

  • צחצוח נכון של השיניים פעמיים ביום – פעם אחת לאחר ארוחת הבוקר ופעם שנייה רגע לפני השינה
  • ביקורים סדירים ותקופתיים אצל רופא שיניים פרטי בירושלים או בסביבת מגוריכם לצורך קיומן של בדיקות מעקב
  • צריכה מתונה של משקאות ממותקים ודברי מתיקה מכל סוג

פעולות בסיסיות אלו יסגלו לילדיכם הרגלים בריאים לחיים ויאפשרו להם להימנע מטיפולי שיניים מורכבים ומיותרים עקב הזנחה של השיניים.
בנוסף, חשוב להקשיב להנחיות של רופא שיניים לילדים בירושלים או בכל עיר אחרת בכל הנוגע לשמירה על בריאות שיני ילדיכם.

דילוג לתוכן