כל מה שצריך וחשוב לדעת על ציפוי שיניים - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
ציפוי שיניים בירושלים

כל מה שצריך וחשוב לדעת על ציפוי שיניים

טיפולי ציפוי שיניים בירושלים או בכל עיר אחרת מהווים טיפולי המשך למגוון רחב של טיפולי שיניים בהם קיים צורך אסתטי לשיפור מראה השיניים. בעמוד שלפניכם תוכלו למצוא מידע מקצועי על טיפולי ציפוי שיניים.

ציפוי שיניים-  מתי הוא נדרש?

טיפול באמצעות ציפוי שיניים מהווה אמצעי לשיפור נראות השיניים במקרים של טיפולי שיניים משקמים, כאשר בין יתר המקרים בהם קיים צורך בציפוי השיניים תוכלו למצוא את מצבי הטיפול הבאים:

  • בכל אותם מקרים בהם נדרש מענה אסתטי לאחר טיפולי יישור שיניים
  • בכל אותם מקרים בהם נדרש מענה אסתטי לאחר טיפולי השלמת שן שבורה ו/או סדוקה
  • בכל אותם מקרים נדרש פתרון אסתטי לבעיות כגון: רווח בין השיניים, איטום סדקים בשיניים הטבעיות וכדומה
  • בכל אותם מקרים בהם מתבצעת פעולת הלבנת שיניים לצורך הסרת כמתים שונים מהשיניים

סוגי ציפויים לשיניים

טיפולי ציפוי שיניים בירושלים או בכל עיר אחרת, מיושמים באמצעות שני סוגים עיקריים של ציפויים לשיניים, האחד ידוע בשם ציפוי למיניט והשני ידוע בשם לומירנס. להלן מספר מילים על כל אחד מסוגי הציפויים

  • ציפוי  למינייט – ציפוי שיניים בעל עמידות גבוהה המקנה מראה טבעי של השיניים המטופלות.  ציפוי שיניים מסוג זה מיוצר מחרסינה העוברת תהליכי דחיסה ושריפה בחום גבוהה, כאשר בין היתרונות המרכזיים של ציפוי מסוג זה תוכלו למצוא: עמידות גבוהה בפני כתמים, ציפוי המגיע עם גוון אחיד הנותר לאורך זמן, אפשרות ממשית לבחירת גוון הציפוי בהתאם לגוון הטבעי של השיניים. מנגד, החיסרון הבולט של השימוש בציפוי מסוג למינייט נובע מהעובדה שהשימוש בו מצריך פעולת השחזה ושיוף של השן המטופלת.
  • ציפוי לומירנס – ציפוי שיניים המיוצר אף הוא מחרסינה לאחר תהליכי עיבוד (שריפה בחום גבוה ודחיסה). ההבדל בין ציפוי זה לציפוי למינייט בא לידי ביטוי בעובי הציפוי, כאשר עוביו של ציפוי מסוג לומירנס הינו 0.2 מ"מ. עובי זה מותיר שקיפות לשן הטבעית שעל גביה מודבק הציפוי, ולכן, הציפוי אינו יכול להתאים למטופלים הנדרשים לציפוי שיניים לצורך הסתרת כתמים. מנגד, חשוב לציין שהדבקת ציפוי זה אינה מצריכה פעולת השחזה ושיוף של השן המטופלת.

טיפול ציפוי שיניים – מה חשוב לדעת?

בשני סוגי הציפויים, ציפוי למינייט וציפוי לומרינס, נעשה שימוש למגוון רחב של טיפולי ציפוי שיניים בירושלים, כאשר שני סוגי הציפויים נחשבים לציפוי שיניים בעלי עמידות גבוהה למגוון רחב של מטרות טיפוליות. הטיפול עצמו אינו מצריך הרדמה מקומית של האזור המטופל והוא מיושם באמצעות דבק טיפולי מיוחד באמצעותו ניתן לבצע הדבקה מדויקת של הציפוי על גבי השן המטופלת. לאחר הטיפול, עשויות להיווצר רגישות לחום או קור בשן המטופלת, אך רגישות זו חולפת תוך מספר שעות עד ימים. ברוב המקרים, העמידות של ציפוי השיניים מאפשרות למטופל ליהנות מציפוי אופטימאלי בעל עמידות לאורך שנים רבות, אך עשויים להתעורר מצבים בהם נדרשת פעולה להחלפת הציפוי.

זירקוניה – הציפוי המושלם לשיניים

בשנים האחרונות הולך וגובר השימוש בציפוי מסוג זירקוניה. ציפוי זה מיוצר מחומר הזירקוניה שהוא למעשה חומר קרמי המשמש למגוון רחב של טיפולי שיניים, וביניהם: טיפולי שתלים המיוצרים מזירקוניה. חומר זה נחשב לאחד מחומרי הגלם האופטימאליים ביותר למטרות ציפוי שיניים בירושלים ובכל עיר אחרת, וזאת לנוכח חוזקו ועמידותו. ציפוי מסוג זירקוניה הוא אומנם יקר יותר מסוגי הציפויים האחרים אך בהחלט מדובר בציפוי איכותי המגן על השיניים גם בפני שברים וסדקים לאורך זמן. כמו כן, ציפוי מסוג ניתן לייצור בהתאמה מלאה של גוון השיניים הטבעיות והוא שומר על צבעו לאורך זמן. ברוב המקרים, השימוש בציפוי מסוג זה מצריך שיוף והשחזה של חומר השן (אמייל) המטופלת והוא מיושם בעיקר במקרים בהם בחלל הפה קיימים כתרים המיוצרים אף הם מזירקוניה.

ההיצע ההולך וגדל של סוגי הציפויים בהם נעשה שימוש למטרות טיפולי ציפויים לשיניים, מאפשר לכם לבחור בין מספר סוגי ציפויים שכל אחד מהם מתאפיין בעמידות גבוהה. יחד עם זאת, קיימים הבדלים בין סוגי הציפויים השונים ולכן התאמתם חשוב שתעשה במסגרת היוועצות עם מרפאת שיניים בירושלים ובהתאם לבעיה אותה אתם מעוניינים לפתור באמצעות טיפולי ציפויי לשיניים.

 

דילוג לתוכן