ציפוי שיניים - מחייכים כל הדרך - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
ציפוי שיניים בירושלים

ציפוי שיניים – מחייכים כל הדרך

מתעניינים בטיפולי ציפוי שיניים בירושלים או בכל עיר אחרת? זה הזמן לדעת הכול על אחד מסוגי הטיפולים הנחשבים לבעלי חשיבות דנטלית ואסטתית כאחד.
בעמוד שלפניכם, תוכלו למצוא שאלות ותשובות שיספקו לכם את כל המידע הנחוץ לכם.

מה זה טיפול ציפוי שיניים?

טיפול ציפוי שיניים הוא אמצעי טיפולי המיושם באמצעות ציפויי חרסינה שהם למעשה דפים דקיקים במיוד הניתנים להדבקה על גבי השיניים המטופלות. טיפול זה מיועד למצבים שונים בהם קיים הכרח בציפוי השן לצרכים דנטליים ו/או אסתטיים, וביניהם:

  • פעולת שחזור או השלמה של שן שבורה/סדוקה
  • הארכת שיניים שחוקות או שיניים קצרות מדיי
  • סגירת מרווחים בין השיניים
  • הבהרת גוון שיניים והעלמת כתמי עישון וכדומה

איזה סוגי ציפויים קיימים?

ציפויי שיניים בירושלים או בכל עיר אחרת, מיושמים באמצעות שני סוגי ציפוי עיקריים:

  1. ציפוי שיניים מסוג למיניט – חומר ציפויי ייעודי לשיניים המיוצר מחרסינה דחוסה
  2. ציפוי שיניים מסוג אייקמס – חומר ציפוי ייעודי המיוצרת מזכוכית חרסינה בשילוב חומרי גלם נוספים

מה מייחד כל אחד מסוגי הציפויים?

שני סוגי הציפויים מיועדים להדבקה על גבי השיניים המטופלות, כאשר ציפויים מסוג למיניט נחשבים לעמידים וחזקים יותר מציפויים מסוג איימקס. דבר נוסף המאפיין את ציפויי הלמינייט הוא היכולת להתאמה מדויקת של הגוון הרצוי. מנגד, ציפויים מסוג איימקס נינתים לייצור באמצעים ממוחשבים, ולכן, הם מתאפיינים ברמת דיוק מקסימאלית וגבוהה יותר בהשוואה לציפויים מסוג למינייט.

האם ציפויי חרסינה פוגעים בשיניים?

ציפויי חרסינה הם חומרי ציפויי ייעודיים למטרות טיפולי ציפוי שיניים בירושלים או בכל עיר אחרת והם ניתנים להדבקה ישירה על השיניים המטופלות ללא כל חשש מגרימת נזק או פגיעה. כמו כן, חשוב לציין שהציפויים הקיימים בענף רפואת השיניים אינם פוגעים בחוזק או בתפקוד השיניים. יחד עם זאת, טיפול המיושם באמצעות ציפוי מסוג למינייט, מצריך פעולה מקדימה של ליטוש והשחזת השן המוטפלת.

כמה זמן הציפוי מחזיק מעמד?

שני סוגי הציפויים נחשבים לבעלי עמידות ממושכת והם מסוגלים להחזיק מעמד לאורך 10 שנים בממוצע. יחד עם זאת, עמידות הציפוי תלויה במידה רב באופן בו הוא תוכנן והודבק על גבי השן המטופלת על ידי רופא השיניים. חשוב לציין שהציפויים המודרניים הינם בעלי עמידות גבוהה גם להכמתה והם אינם מצריכים תחזוקה מיוחדת מעבר לפעולות הגייניה בסיסיות ושגרתיות של חלל הפה והשיניים.

האם הטיפול מלווה בתופעות לוואי?

הדבקת ציפוי חרסינה על השיניים המטופלות, עשויה אומנם לגרום לרגישות זמנית (חום/קור), אך גם במקרים אלו היא חולפת תוך מספר שעות, כאשר הטיפול עצמו אינו מצריך זמן התאוששות. במצבים מסוימים, אתם עושיים לחוות אי נוחות רגעית במשך מספר שעות לאחר הטיפול והדבר נובע בשל חומרי ההדבקה המשמשים לצרכי הדבקת הציפוי על השיניים המטופלות, וגם במקרים אלו התופעה חולפת מאליה.

האם עשיות להתפתח בעיות לאורך זמן ?

לאורך השנים עשויים להיווצר מצבים בגינם תדרשו לבצע החלפה של הציפוי. יחד עם זאת, חשוב לציין שמצבים אלו אינם קשורים לאיכות הציפוי או כושר עמידותו אלא למצבים דלקתיים בחניכיים ולמחלת העששת. בעיות ישירות מהציפוי עצמו הן ככל הנראה נדירות ביותר, מכיוון שעד כה לא ידוע על בעיות כאלו ואחרות שנגרמו עקב ציפויי חרסינה לשיניים.

טיפולי ציפוי לשיניים – איפה הכי מומלץ ?

טיפולי ציפוי שיניים בירושלים או בכל עיר אחרת הם טיפולי שיניים לכל דבר ועניין, ולכן, קיימת חשיבות רבה לזהות המרפאה בה בחרתם לבצע את הטיפול. מכיוון שטיפולי הצפויי נועדו למטרות דנטליות שונות, חשוב שהרופא המטפל יהיה בעל ניסיון במתן פתרונות דנטליים באמצעות ציפויי חרסינה לשיניים. דבר נוסף שיש לבדוק כאשר ניגשים לטיפול ציפוי לשיניים הוא סוג הציפוי והתאמתו לגוון השיניים הנדרש.

טיפולי ציפוי חרסינה לשיניים כרוכים בעלויות משתנות של 2,500 עד 6,000 ש"ח, כאשר המחיר נקבע בהתאם לסוג הציפוי והיקף השטח של השיניים המטופלות. העלויות הגבוהות יחסית, מחייבות אתכם לבצע סקר השוואת מחירים בין מספר מרפאות שיניים, כאשר הבחירה הסופית שלכם אינה חייבת להיות בהכרח במרפאה המציעה לכם את המחיר הזול ביותר אלא במרפאה בעלת הניסיון הרפואי – מקצועי.

 

קראו גם על: שתלים לשיניים בירושלים

דילוג לתוכן