טיפולי שיניים משמרים - מה חשוב לדעת? - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
ציפויי שיניים בירושלים

ציפויי שיניים – מה חשוב לדעת?

ציפוי שיניים בירושלים ובכל עיר אחרת בישראל, הפך בשנים האחרונות לאחד מהאמצעים הטיפוליים הנפוצים ביותר בתחום טיפולי האסתטיקה הדנטלית, וזאת לנוכח התאמתה של פעולת ציפוי השיניים למגוון רחב של צרכים טיפוליים, לרבות, מקרים בהם קיים צורך בסגירה או צמצום רווחים בין השיניים, מקרים בהם נדרש עיצוב מחדש של השן, מקרים בהם קיים צורך בהסרת כתמים לאחר טיפולי הלבנה, מקרים בהם קיים צורך בהשלמת שן שבורה או סדוקה, מקרים בהם סתימות בשיניים הקדמיות הובילו לשינוי גוון השיניים ומקרים נוספים במסגרת פעולת הציפוי מסייעת לטיפולי השיניים להם אתם נדרשים.

מהו ציפוי שיניים?

כאשר מדברים על ציפוי שיניים מדברים למעשה על ציפוי חרסינה לשיניים שהם למעשה סוג של עלי חרסינה דקים הניתנים להדבקה על גבי השן המטופלת, וכל זאת מבלי לפגוע בתפקוד השן וחוזקה. פעולת ציפוי שיניים בירושלים או בכל עיר אחרת, מיועדת בעיקר לצרכי טיפול במצבים בהם קיים הכרח בשינוי רפואי או אסתטי של השן ובין היתר פעולת הציפוי מיועדת לצרכי שחזור והשלמה של שיניים שבורות, ציפוי שיניים שחוקות וסדוקות, למטרות סגירה של מרווחים בין השיניים, לצרכי הבהרת שיניים ועוד.

סוגי ציפויים לשיניים

פעולת ציפוי שיניים בירושלים או בכל עיר אחרת, מיושמת כיום באמצעות שני סוגים עיקריים של ציפוי חרסינה לשיניים:

  1. ציפוי מסוג למינייט שהוא למעשה ציפוי המיוצר מחרסינה דחוסה
  2. ציפוי מסוג איימקס שהוא למעשה ציפוי המיוצר מזכוכית חרסינה וחומרים נוספים

ההבדל בין שני סוגי הציפויים הנ"ל בא לידי ביטוי באופן השימוש בהם, כאשר שימוש בציפוי שיניים מסוג למינייט מחייב בחלק מהמקרים ליטוש מקדים של השן הטבעית שעל גביה מדביקים את הציפוי, ואילו השימוש בציפוי מסוג איימקס אינו מחייב פעולת ליטוש מקדימה.

פעולת ציפוי שיניים – מה חשוב לדעת ?

ציפויי חרסינה לשיניים גם מסוג איימקס וגם מסוג למינייט, נחשבים לציפוי חרסינה בעלי עמידות גבוהה לכל מטרת טיפול נדרשת. פעולת הציפוי על גבי השן המטופלת אינה מצריכה הרדמה מקומית של האזור, כאשר לפעולת ההדבקה של הציפוי עשויות להתלוות תופעות לוואי קלות החולפות מאליהן תוך מספר שעות עד מספר ימים, וביניהן: רגישות יתר לחום/קור בשן המטופלת.

העמידות הגבוהה של החומר ממנו מיוצר הציפוי, תורמת לכך שכמעט ולא נדרשת פעולה של החלפת הציפוי לאורך השנים, כאשר החלפת הציפוי נדרשת אך ורק במקרים בהם מתפתחת בעיה בשיניים או בחניכיים אשר אינה קשורה לציפוי עצמו, כגון: הופעת דלקת בחניכיים, הופעת עששת וכדומה. פעולת ציפוי שיניים בירושלים או בכל עיר אחרת, מוצעת לכם כאמצעי טיפולי המיועד גם לצרכי פתרון בעיה רפואית הקשורה לאחת מהשיניים המטופלות וגם כמענה אסתטי לבעיה אסתטית כזו או אחרת בנראות השן המטופלת.

ציפוי מסוג למינייט – כל מה שצריך לדעת

ציפוי שיניים מסוג למינייט הוא אחד מסוגי הציפויים הנפוצים ביותר בהם נעשה שימוש. ציפוי זה מיוצר מחרסינה העוברת מספר תהליכים של דחיסה ושריפה בחום גבוה. כפועל יוצא מכך מדובר בחומר ציפוי בעל עמידות גבוהה וזאת לצד יתרונות נוספים הכוללים בין היתר: ציפוי חרסינה המקנה לשן המטופלת מראה טבעי יותר, ציפוי המתאפיין גם בעמידות גבוהה בפני הכתמה של השן המטופלת ועוד. מנגד, החיסרון בפעולת ציפוי שיניים בירושלים או בכל עיר אחרת, קשור לעובדה שהשימוש בציפוי מסוג למינייט מצריך פעולת השחזה מקדימה של השן המטופלת ולעיתים הדבר אינו יכול להתאים לכל שן.

השימוש בציפוי מסוג למינייט מיועד בעיקר לצרכי טיפול אסתטי בשן המטופלת, אך בהחלט ניתן לעשות בו שימוש למטרות תיקון בעיה כזו או אחרת בשן המטופלת. השימוש הנפוץ ביותר בציפוי מסוג למינייט מיועד לכל אותם מקרים בהם מצויה סתימה באחת מהשיניים הקדמיות אשר הובילה לשינוי גוון השן. במקרים אלו, השימוש בציפוי למינייט מאפשר קבלת מראה שיניים טבעי יותר ואחיד יותר.

לסיכום, ציפויי שיניים הם אומנם אמצעי אסתטי המיועד לפתרון בעיות כאלו ואחרות במסגרת טיפולי אתסטיקה דנטאליים, אך הם בהחלט יכולים לשמש לפתרון בעיות מסוימות לצורך שמירה על בריאות השיניים. למידע נוסף על ציפוי שיניים בירושלים צרו איתנו קשר ותוכלו להיחשף ליתרונות הנלווים לשימוש בציפוי שיניים כאמצעי טיפולי בתחום רפואת השיניים.

קראו גם על: שתלים לשיניים בירושלים

דילוג לתוכן