ציפוי שיניים בירושלים - שדרגו את החיוך שלכם - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
ציפוי שיניים בירושלים

ציפוי שיניים בירושלים – שדרגו את החיוך שלכם

כאשר מדברים על ציפוי שיניים בירושלים או בכל עיר מגורים אחרת בישראל, מדברים למעשה על ציפויי חרסינה המהווים פתרון טיפולי למקרים שונים בהם קיים הכרח בשינוי אסתטי או רפואי של השיניים. בעמוד שלפניכם תוכלו למצוא מידע כללי על מספר דברים שחשוב לדעת על ציפויי חרסינה לשיניים.

  1. מהם ציפויי חרסינה לשיניים?

 ציפויי חרסינה הם דפים דקיקים במיוחד המיוצרים מחרסינה, כאשר קיימים שני סוגי ציפויים נפוצים בהם נעשה שימוש במסגרת טיפולי ציפוי שיניים בירושלים או בכל עיר אחרת: ציפוי מסוג למינייט שהוא למעשה ציפוי המיוצר מחרסינה דחוסה וציפוי מסוג איימקס המיוצר מזכוכית חרסינה בשילוב חומרי גלם נוספים. בשני המקרים, ציפויי החרסינה ניתנים להדבקה על גבי השיניים המטופלות מבלי לפגוע בחוזק השיניים ומבלי להפריע לאופן תפקודן.

  1. באיזה מקרים נעשה שימוש בציפויי חרסינה?

ציפויי חרסינה מהווים אמצעי טיפולי למגוון רחב של מצבים טיפוליים בהם קיים צורך בהדבקת ציפוי על גבי אחת או יותר מהשיניים המטופלות, כאשר בין יתר המצבים בהם נעשה שימוש בציפוי חרסינה לשיניים תוכלו למצוא: הדבקת ציפוי חרסינה לצורך פעולות שחזור ו/או השלמה של שיניים שבורות או סדוקות, הדבקת ציפוי חרסינה לצורך ביצוע פעולת הארכה של שיניים שחוקות או קצרות מדי, הדבקת ציפויי חרסינה לצורך סגירת רווחיםבין השיניים, הדבקת ציפוי חרסינה לצורך שינוי כיוון השיניים ללא צורך בטיפולי יישור שיניים, הדבקת שיניים לצורך פעולת הבהרה של השיניים ופעולות נוספות בהם מומלץ לעשות שימוש בציפויי חרסינה באחת או יותר מהשיניים המטופלות.

  1. האם הטיפול מצריך השחזה של השיניים?

טיפולים המיושמים באמצעות ציפוי חרסינה מסוג למינייט מצריכים פעולת ליטוש והשחזה מקדימה של השן המטופלת, ולכן, השימוש בציפויי מסוג זה נעשה רק במקרים בהם ההשחזה אינה פוגעת בשן המטופלת באופן משמעותי. יחד עם זאת, חשוב לציין שציפויי חרסינה מסוג למינייט נחשבים לציפויי חרסינה חזקים ועמידים לאורך זמן ויתרון נוסף שלהם בא לידי ביטוי ביכולת התאמה גבוהה של הגוון הרצוי. מנגד, השימוש בציפויי חרסינה מסוג איימקס אינו מצריך השחזה מקדימה של השיניים המטופלות, כאשר הציפוי עצמו ניתן לייצור באמצעות חריטה ממוחשבת המשפרת באופן משמעותי את רמת הדיוק של הטיפול. יחד עם זאת, ציפויי איימקס נחשבים לפחות חזקים ועמידים לטווח הארוך, ולכן, ההחלטה בנוגע לסוג הטיפול חייבת להיעשות בהתאם למטרה הטיפולית המצריכה הדבקת ציפויי חרסינה מלכתחילה.

  1. האם הטיפול מלווה בתופעות לוואי?

טיפולי ציפוי שיניים בירושלים או בכל עיר מגורים אחרת, אינם מלווים בתופעות לוואי משמעותיות, כאשר תופעות הלוואי הנפוצות עשויות לכלול רגישות זמנית של השיניים לקור וחום ותחושת אי נוחות זמנית החולפת תוך מספר שעות מרגע הטיפול. חשוב לציין שעשויים להיווצר מצבים בהם נדרשת פעולת החלפה של הציפוי, אך מצבים אילו אינם קשורים לעמידות הציפוי בו נעשה שימוש אלא למקרים של מצבי התפתחות  דלקת חניכיים או עששת ובמקרים של בעיות דנאלטיות נוספות בחלל הפה. כמו כן, חשוב לציין שפעולת ההדבקה של הציפוי על גבי השן המטופלת אינה מצרכיה זמן התאוששות או תקופת החלמה כל שהיא.

  1. אורך חייו של הציפוי

ציפויי שיניים מחרסינה אשר תוכננו והודבקו על ידי רופא שיניים פרטי בירושלים העוסק ומתמחה בטיפולי ציפויי חרסינה לשיניים, מחזיקים מעמד לאורך שנים רבות, כאשר תקופת הזמן המינימאלית היא עד 10 שנים לפחות. כיום, רוב סוגי הציפויים בהם נעשה שימוש למטרות טיפוליות בענף רפואת השיניים, נחשבים בעלי עמידות גבוהה והם אינם רגישים להכתמה. כמו כן, חשוב לציין שלא קיים טיפול תחזוקתי מעבר לפעולות היגיינה שגרתיות של השיניים.

עלויות הטיפול

טיפולי הדבקת ציפויי שיניים בירושלים או בכל עיר מגורים אחרת, כרוכים בעלויות כספיות המשתנות בהתאם לסוג הציפוי הנדרש לכם ובהתאם למטרה הטיפולית שבגינה אתם נדרשים לציפויי חרסינה מלכתחילה. חשוב לציין שהשימוש בציפוי מסוג איימקס מייקר את עלויות הטיפול בהשוואה לטיפולי ציפוי באמצעות ציפוי מסוג למינייט. העלות הממוצעת של ציפוי איימקס נעה בין 3,000 ל-6,000 ש"ח ואילו העלות הממוצעת של ציפוי למינייט נעה בין 2,500 ל-5,000 ש"ח. אם גם אתם נדרשים לטיפול שיניים באמצעות ציפוי שיניים אנו ממליצים לכם לבצע סקר השוואתי בין מספר מרפאות שיניים.

דילוג לתוכן