ציפוי לשיניים בירושלים - מתי לפנות לטיפול? - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
ציפוי שיניים בירושלים

ציפוי לשיניים בירושלים – מתי לפנות לטיפול?

טיפולי ציפוי לשיניים הפכו בשנים האחרונות לאחד מסוגי הטיפולים הנפוצים ביותר בענף רפואת השיניים, וזאת לנוכח התאמתם למגוון רחב של מצבים דנטליים בהם קיים הכרח בפעולת ציפוי השן באמצעות ציפויי חרסינה. בעמוד שלפניכם, תוכלו למצוא רשימה מקיפה של כל המצבים הדנטליים בהם קיים הכרח בציפוי השן ולהיחשף למידע נוסף על טיפולי ציפוי שיניים בירושלים או בכל עיר אחרת.

טיפולי ציפוי לשיניים – מה חשוב לדעת?

ציפוי שיניים הם למעשה ציפויים דקים במיוחד המיוצרים מחרסינה וחומרי חלם נוספים, כאשר ההליך הטיפולי בהם נעשה באמצעות הדבקתם על גבי השיניים המטופלות. טיפולים אלו נועדו למספר מצבים דנטליים ואסתטיים עליהם נרחיב בהמשך, כאשר בין סוגי הציפויים העיקריים המשמשים לצרכי טיפולי ציפוי שיניים בירושלים ובערים אחרות ברחבי הארץ, תוכלו למצוא ציפויים מסוג למינייט המיוצרים מחרסינה דחוסה וציפויי שינים מסוג איימקס המיוצרים מזכוכית חרסינה וחומרי גלם נוספים. בשלב זה נציין ששני סוגי הציפויים מיועדים לכל צרכי הטיפול והם אינם פוגעים בחוזק או בתפקוד השיניים.

אם כך, מה ההבדל בין סוגי הציפויים?

טיפולים באמצעות ציפוי שיניים מסוג למינייט מחייבים פעולת השחזה מקדימה וליטוש של השן המטופלת, עליה מתבצעת פעולת ההדבקה של הציפוי.

5 מצבים בהם טיפולי ציפוי שיניים מומלצים

ציפוי שיניים הוא אמצעי טיפולי למגוון רחב של מקרים בהם קיים הכרח בציפוי השן באמצעות חומרי ציפוי מסוג למינייט או איימקס, כאשר בין המצבים הדנטליים הנפוצים ביותר בהם טיפולי הציפוי לשיניים מומלצים תוכלו למצוא את המקרים הבאים:

 1. כל אותם מקרים בהם נדרשת פעולת שחזור או השלמה של שן טבעית שבורה ו/או שבן טבעית סדוקה
 2. כל אותם מקרים בהם נדרשת פעולת הארכה של אחת או יותר מהשיניים הטבעיות לנוכח היותן שחוקות או קצרות מדי כתוצאה מבעיה מולדת במבנה השיניים
 3. כל אותם מקרים בהם נדרשת פעולה דנלטית לפתרון בעיית מרווחים בין השיניים
 4. כל אותם מקרים בהם נדרשת פעולת העלמה של כתמי עישון וכתמים שונים המופיעים על גבי השיניים הטבעיות
 5. כל אותם מקרים בהם נדרשת פעולת הבהרה של גוון השיניים מטעמים אסתטיים

 

בכל אחד מהמצבים הדנטליים המופיעים לעיל, ניתן לבצע טיפולי ציפוי שיניים בירושלים או בכל עיר אחרת וליהנות מפתרון דנטלי ממושך.

ציפוי שיניים – כל היתרונות

טיפולי ציפוי לשיניים לאחד או יותר מהמצבים הדנטליים המתוארים לעיל, יאפשרו לכל מטופל/ת ליהנות ממגוון רחב של יתרונות לאורך כל שלבי הטיפול ותוצאותיו, וביניהם:

 • חומרי ציפוי דנטליים באיכות גבוהה המיוצרים בתנאי מעבדה
 • חומרי הציפוי הם בעלי עמידות לתקופה ממוצעת של עד 10 שנים
 • חומרי הציפוי אינם פוגעים בחוזק ויכולות התפקוד של השיניים המטופלות
 • חומרי הציפוי הינם בעלי עמידות גבוהה גם להכתמה והם אינם נשחקים עם הזמן
 • היגיינת חומרי הציפוי כוללת פעולות היגיינה בסיסיות של צחצוח נכון ושטיפת חלל הפה עם מי פה
 • טיפול שיניים בטוח עם מינימום תופעות לוואי ומידת סיכון נמוכה בכל הנוגע לסיבוכים

 

בשלב זה, חשוב לציין שטיפולי ציפוי שיניים בירושלים או בכל עיר מגורים אחרת בישראל, עשויים להיות מלווים בתופעות לוואי קלות החלופות מאליהן תוך מספר שעות מרגע הטיפול עצמו, וביניהן: רגישות לחום קור באזור ואי נוחות רגעית באזור השן המטופלת.

האם ניתן לבצע החלפה של ציפוי השיניים?

העמידות הגבוהה והממושכת של חומרי הציפוי לשיניים בהם נעשה שימוש, אינה מצריכה פעולת החלפה של הציפוי עצמו, אך בהחלט ניתן לבצע החלפה של ציפוי השיניים במידה והמטופל/ת מתמודד עם מצבים דלקתיים חמורים בחניכיים וממחלת העששת. במצבים אלו, השן המטופלת עשויה להינזק כתוצאה והדבר יחייב החלפה של ציפוי השיניים במסגרת ההליך הטיפולי בהתאם למצבה של השן הניזוקה.

עלויות הטיפול – מה חשוב לדעת?

העלות של טיפול ציפוי שיניים בירושלים או בכל עיר אחרת נקבעת בהתאם לסיבה בגינה אתם נדרשים לטיפול מלכתחילה, סוג הציפוי בו נעשה שימוש, היקף השיניים המטופלות באמצעות חומרי הציפוי והמיומנות המקצועית רפואית של הצוות המטפל. העלות הממוצעת לטיפולים אלו נעה בין 3,000 ל-5,000 ₪, ובמקרים מסוימים היא עומדת גם על טווח של 5,000 עד 7,000 ₪ לטיפול.

קראו גם על: שתלים לשיניים בירושלים

דילוג לתוכן