ציפוי חרסינה בשיניים - מרכז אקרמן | ציפוי שיניים בירושלים

ציפוי חרסינה בשיניים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

להחזיק את השן חזק!

לפעמים שן נחלשת, עקב טיפולי שורש וזיהום בתעלות השיניים. כדי לחזק אותה ולשמור עליה בכל מחיר, מלבישים עליה מבנה עשוי חרסינה שהוא חומר חזק. ציפוי חרסינה לשיניים התגלה כאחד האופציות הכי מוצלחות לשימור שיניים נגועות. והן מומלצות אחרי טיפול שורש או סתימות עמוקות.

טיפולי שורש

כאשר שן נפגעת עד עומקה וגם התעלות שלה נגועות בעששת, אין מנוס אלא לבצע טיפול שורש ולנקות את השן היטב. המנעות מן הטיפול עלול להזיק לשן לחלוטין, עד כדי איבודה המוחלט.

לשיניים כידוע אין תחליף וכל רופא שיניים יודע כי עליו לעשות את מיטב המאמצים כדי לשמר שן קיימת. לכן גם כאשר השן כבר נגועה לחלוטין, הוא עדיין ינסה לעשות את המיטב כדי לשומרה ולא ימנע מפעולה כירורגית לעקירתה.

מה עושים?

מבצעים טיפול שורש מוחלט, מנקים היטב את תעלות השן ואת השורשים כולם, מסירים לגמרי את הזיהום, ואחר כך נותר רק לשמור על השן המטופלת. שן שעברה טיפול שורש נעשית שברירית וחסרת יציבות. אם זקוקה כעת לבצוע של ציפוי חרסינה לשיניים.

ציפוי חרסינה לשיניים

אם לא יבצעו בשן ציפוי חרסינה לשיניים, היא לא תחזיק מעמד. תוך זמן קצר לאחר טיפול השורש היא תתנדנד ותאבד. זו שן שהשורשים שלה חלשים והאחיזה שלה בלסת אינה יציבה. מוכרחים להחזיק אותה בעזרת כיסוי מתאים כדי שתשאר לאורך זמן.

חרסינה הוא חומר קשיח,ומסוגל לשמור היטב על השן הפגועה. היא מחזיקה מעמד לאורך זמן רב ולא נפגעת כתוצאה מלעיסה גם של חומרים קשים.

ציפוי חרסינה – היתרונות

ציפוי חרסינה לשיניים הוא בעצם חלק מכל המהלך של שיקום השן שעברה טיפול שורש. תפקיד הציפוי מצד אחד לשמור על שן מפני אובדן ומצד שני גם להגן עליה מפני חדירה של חידקים. היות והשן חלשה ופגועה היא עלולה להנזק ולהפגע מחידקים אילו תשאר חשופה. צפוי חרסינה, אם כן מהווה בשבילה מגן מפני נזק עתידי לבל יהיה בה זיהום נוסף וגם מעניק מראה אסתטי לשיניים.

היות ומדובר בציפוי חזק מאד בדרך כלל אין צורך להחליף אותו. יהיה צורך במעקב כמובן לראות שהשן בפנים לא נפגעת ולא קורה שם נזק נוסף.

לד"ר אקרמן מרפאות שיניים, צוות מומחים לבצע ציפוי שיניים בירושלים לשיניים בהצלחה מרובה! אתם מוזמנים לנסות!

מידע נוסף שיכול לעניין אתכם

שתלים דנטליים

לקבל במתנה שיניים חדשות! שתלים דנטליים הם המצאת המיליון שהחליפה את התותבות השמרניות של פעם. באפשרות השתלים ניתן לקבל שיניים

קראו עוד »

טיפולי שורש

פעולה שגרתית שדורשת מיומנות! טיפולי שורש הם חלק מפעולות שבשגרה בכל מרפאת שיניים. למרות היותה שכיחה יש לבצע אותה בדיוק

קראו עוד »
דילוג לתוכן