על טיפולי אורתודנטיה ויישור שיניים שקוף - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
אורתודונטיה

על טיפולי אורתודנטיה ויישור שיניים שקוף

טיפולי אורתודנטיה נועדו בין היתר לצרכי טיפול בשיניים לא ישרות, כאשר אחת מהשיטות הטיפוליות מיושמת באמצעות פלטה שקופה ודקה המותקנת על גבי הצד החיצוני של השיניים. שיטה זו ידועה בשם יישור שיניים שקוף והיא הפכה בשנים האחרונות לאחת מהשיטות הפופולאריות ביותר ליישור שינים במסגרת טיפולי אורתודנטיה בכל מרפאת שיניים בירושלים או בכל עיר אחרת בישראל.

יישור שיניים שקוף – מה חשוב לדעת על השיטה?

יישור שינים שקוף היא שיטה טיפולית המיועדת לכל אילו מביניכם המתמודדים עם שיניים עקומות או בעיית שיניים אחרת המצריכה טיפולי אורתודנטי. שיטה טיפולית זו מיושמת באמצעות קשתיות שקופות ודקות אותן המטופל נדרש להרכיב על גבי הצד החיצוני של השיניים למשך 20 עד 22 שעות ביממה, כאשר הסרתן מתאפשרת אך ורק בזמן אכילה וצחצוח השיניים. טיפול בשיטה זו, אינו מיועד לאילו מביניכם המתמודדים עם מחלת חניכיים פעילה ולאילו מביניכם אשר אינם מסוגלים להתחייב להרכבת הפלטות השקופות על גבי השיניים במהלך רוב שעות היום (כולל בזמן השינה).

התאמת הפלטות השקופות – כיצד?

יישור שיניים שקוף מתאפשר במסגרת טיפולי אורתודנטיה אצל רופא אורתודנט מומחה, כאשר ההליך הטיפולי כולל בדיקות מקיפות בנוגע למצב השיניים והחניכיים וזאת לצד בדיקות התאמה של הפלטות למבנה השיניים של המטופל/ת והבעיה האורתודנטית הנדרשת לתיקון. במקביל לבדיקות ההתאמה, המטופל נדרש להשלמת טיפולי סתימות במידת הצורך ואף לבצע טיפול להסרת אבנית. ייצור הפלטות השקופות נעשה בהתאמה אישית לכל מטופל/ת וזאת באמצעות סריקת מחשב תלת מימדית באמצעותה יוצרים דגם של מבנה השיניים ומתאימים לו את הפלטה הקשתית. חשוב לציין שכל מטופל מקבל מספר פלטות אותן הוא נדרש להחליף אחת למספר שבועות או חודשים בהתאם לתכנית הטיפולית הנבנית בעבורו על ידי הרופא המטפל.

כמה זמן צריך להיות עם הפלטות?

בדומה לכל שיטה אחרת ליישור שיניים במסגרת טיפולי אורתודנטיה, גם בשיטת יישור שיניים שקוף, המטופל נדרש להרכיב את הפלטות השקופות למשך תקופה מתמשכת של עשרה חודשים עד שנה וחצי לערך, וזאת בהתאם למצב שיניו והמלצות הרופא המטפל. בשלב הראשון להרכבת הפלטות השקופות, המטופל עלול לחוות תחושת לחץ על גבי השיניים והדבר חולף מאליו תוך 10 ימים עד שלושה שבועות.

הנחיות חשובות במהלך הרכבת פלטות שקופות

על מנת להגיע לתוצאות הטיפוליות הרצויות, המטופל נדרש להקפיד על מספר הנחיות חשובות לאורך כל התקופה במהלכה הוא נדרש להרכבת הפלטות השקופות, וביניהן:

  • הרכבת הפלטות למשך 20 עד 22 שעות במהלך היממה (כולל בשעות השינה)
  • הקפדה יתרה על צחצוח נכון של השיניים לאחר קיומה של כל ארוחה במהלך היום – אי הקפדה על היגיינת הפה באמצעות צחצוח נכון, עלולה להובילה להתפתחות דלקות חניכיים ועששת כתוצאה מהצטברות שאריות מזן סביב השיניים.
  • הרכבת הקשתיות השקופות יום אחר יום ללא הפסקה – אי הרכבת הקשתיות במשך מספר ימים עלולה לגרום לתזוזת השיניים באופן כזה שהקשתיות שהוכנו למבנה שיניו של המטופל לא יותאמו לו עוד.
  • ביקור תקופתי קבוע אצל הרופא המטפל – לאורך כל התקופה בה אתם נדרשים להרכיב את הקשתיות השקופות, קיים הכרח במסגרת ביקורים סדירה אצל הרופא המטפל אחת לשלושה חודשים ו/או בהתאם להחלטת הרופא.
  • הקפדה יתרה על החלפת הפלטות אחת למספר שבועות או חודשים בהתאם להמלצותיו של הרופא המטפל.

יתרונות השיטה

יישור שיניים שקוף היא שיטה טיפולית מתקדמת מסוגה לטיפול בבעיות שיניים שונות המחייבות טיפולי אורתודנטיה, כאשר בין היתרונות המובהקים של השיטה תוכלו למצוא: תקופת הסתגלות קצרה לפלטות המורכבות על גבי הצד החיצוני של השיניים, פלטות הניתנות להסרה לצרכי אכילה וצחצוח, וכמובן, פלטות שקופות המאפשרות לכם להיות עם ולהיראות בלי.

יישור שיניים שקוף – היכן?

בדומה לכל טיפול אורתודנטי אחר, גם טיפולי אורתודנטיה למטרות יישור שיניים פנימי או שקוף, מומלץ ליישם בכל מרפאת שינים בירושלים המתמחה בטיפולי אורתודנטיה ועל ידי רופא אורתודנט מומחה. לצורך בחירת זהות המרפאה חשוב להתייחס למסגרת הטיפולית המוצעת לכם בתחום טיפולי האורתודנטיה ולהיקף המכשור העומד לרשות המרפאה. כמו כן, חשוב להתייחס לניסיון המעשי של הצוות הרפואי במקום בכל הנוגע לטיפולי אורתודנטיה בכלל וטיפול יישור שיניים שקוף בפרט.

דילוג לתוכן