סוגי שתלים לשיניים בירושלים - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
שתלים לשיניים בירושלים

סוגי שתלים לשיניים בירושלים

בכל מרפאת שיניים בירושלים המתמחה בטיפולי השתלות שיניים, נעשה שימוש בשני סוגי שתלים עיקריים: שתלי טיטניום ושתלי זירקוניה. בעמוד שלפניכם, תוכלו למצוא מידע כללי על סוגי השתלים הנפוצים ועל טיפולי שתלים.

שתלי טיטניום

שתלים דנטליים המיוצרים מטיטניום מסווגים לשני סוגי שתלים: האחד מיוצר מטיטניום טהור והשני מיוצר מסגסוגת טיטניום, כאשר שתלים המיוצרים מסגסוגת טיטניום נחשבים לאיכותיים יותר מבין השניים. יחד עם זאת, בשני הסוגים באים לידי ביטוי תכונותיו של הטיטניום כחומר גלם חזק ויציב ושני סוגי השתלים מטיטניום מותאמים באופן ביולוגי לעצם הלסת.

שתלי זירקוניה

זירקוניה הוא חומר קרמי המשמש לייצור שתלים איכותיים המיועדים לטיפולי שתלים לשיניים בירושלים או בכל עיר אחרת. שתלים אלו נחשבים לאיכותיים ביותר בקטגוריית השתלים וזאת לנוכח העובדה שסיכוי קליטתם בעצם הלסת גבוה יותר מכל שתל המיוצר מחומר גלם אחר.

שתלי טיטניום או שתלי זירקוניה – מה עדיף?

כפי שציינו לעיל, שתלים דנטליים המיוצרים מזירקוניה, נחשבים לטובים יותר בקטגוריה גם לנוכח סיכוי קליטתם הגבוהים בעצם הלסת וגם לנוכח היתרונות הנוספים המאפיינים אותם כגון: שתלים המונעים התחמצנות של עצם הלסת, שתלים המתמזגים ומתאחים באופן מושלם בעצם הלסת ושתלים המגיעים בגוון הטבעי של השיניים הטבעיות. יתרונות אלו של השתלים המיוצרים מזירקוניה, הופכים אותם לשתלים המומלצים ביותר על ידי רופאי שיניים בכל מרפאת שיניים בירושלים העוסקים ומתמחים בטיפולי שתלים.

יחד עם זאת, החיסרון המרכזי בטיפולי שתלים המיוצרים מזירקוניה טמון בעלותם הכספית הגבוהה יחסית בהשוואה לסוגי שתלים אחרים, לרבות, שתלים המיוצרים מטיטניום. כפועל יוצא מכך, השימוש בשתלי זירקוניה נעשה בעיקר במקרים בהם מדובר בצורך טיפולי הכולל השתלה של שן אחת או מספר שיניים בודדות. בכל אותם מקרים בהם קיים הכרח טיפולי במספר גדול יותר של שתלים, נעשה שימוש בשתלי טיטניום. כמו כן, חשוב לציין את העובדה שבטיפולי שתלים בהם נעשה שימוש בשתלי זירקוניה, גם הכתרים המולבשים על גבי השתלים, מיוצרים אף הם מזירקוניה, דבר המייקר באופן יחסי את הטיפול.

השתלת שיניים ממוחשבת – הדבר הבא בענף רפואת השיניים כבר כאן

בשנים האחרונות, יותר ויותר מרפאות שיניים המתמחות בטיפולי שתלים לשיניים בירושלים או בכל עיר אחרת בישראל, עושות שימוש במערכות סריקה תלת מימדיות המיועדות לצרכי סריקה של חלל הפה המטופל. פעולה זו ידועה בשם טיפולי השתלות שיניים ממוחשבות ובאמצעותה ניתן ליצור דגם ממוחשב של השיניים והחניכיים ובכך לבנות תכנית טיפול בעלת סיכויי הצלחה גבוהים. השימוש במערכות תלת מימדיות ממוחשבות כחלק מההליך הטיפולי מאפשר לרופא המטפל לבנות תכנית טיפול המותאמת באופן המדויק למיקום השתלים וזאת על פי גודלם ופרמטרים נוספים, ובכך להגדיל באופן משמעותי את סיכוי היקלטות השתלים בעצם הלסת לאורך זמן.

לצד השימוש במערכות סריקה תלת מימדיות, השתלת שיניים ממוחשבת עושה שימוש גם בטכנולוגית צילומי CT וצילום פנורמי של חלל הפה, וזאת לצורך קביעת התאמה של המטופל/ת לתכנית הטיפולית. במקרים מסוימים, המועמדים לטיפולי שתלים לשיניים בירושלים או בכל עיר אחרת בישראל, נדרשים לטיפולי השתלת עצם והרמת סינוס וזאת במקרים והם מתמודדים עם מחסור בעצם הלסת, דבר שלא מאפשר היקלטות של השתל בעצם.

כיצד בוחרים מרפאת שיניים לטיפולי שתלים?

טיפולי שתלים, בדומה לכל טיפול שיניים אחר, מחייבים אתכם לבחור את מרפאת השיניים הטובה ביותר בתחום, וזאת על מנת להבטיח לעצמכם הליך טיפולי מקצועי משלב בדיקות ההתאמה ועד למועד ההשתלה והטיפולי הרפואי לאורך תקופת ההחלמה מטיפולי שתלים. לפיכך, בתהליך בחירת זהותה של מרפאת השיניים לצורך ביצוע טיפולי שתלים, חשוב להתייחס למספר פרמטרים מקצועיים מרכזיים:

  • הידע המקצועי והניסיון המעשי העומד לרשות צוות המרפאה בטיפולי שתלים לשיניים בירושלים או בכל עיר אחרת
  • היקף טיפולי השתלים המיושמים במרפאה לאורך זמן
  • סוגי השתלים בהם נעשה שימוש ואופן בניית תכנית הטיפול – כיום, מומלץ לבחור במרפאת שיניים העושות שימוש בטכנולוגיות ממוחשבות לבניית תכנית הטיפול
  • טיפולי שיניים למועמדים המתמודדים עם מצב של מחסור בעצם  באמצעות רופא שיניים מומחה לכירורגיית פה ולסת

מעבר לכך, מומלץ להתייעץ עם מטופלי המרפאה בעבר ובהווה על מנת לבחון את שביעות רצונם מהמסגרת הטיפולית המוצעת לכם במרפאה במסגרת טיפולי שתלים.

קראו גם על: יישור שיניים פנימי

דילוג לתוכן