טיפולי חניכיים אצל מרפאת שיניים בירושלים - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
מרפאת שינים בירושלים

טיפול במחלות חניכיים אצל מרפאת שיניים בירושלים

מה הם הסימנים למחלת חניכיים? כיצד נוצרת נסיגת חניכיים כתוצאה ממחלת חניכיים? כיצד ניתן להימנע ממחלת חניכיים ומהם הסיכונים הנלווים להתפתחותה של מחלת חניכיים? על כך ועוד בעמוד שלפניכם.

מרפאת שיניים בירושלים ובכל עיר אחרת בישראל, מטפלת במגוון רחב של בעיות שיניים שמקורן במחלת חניכיים, וזאת לנוכח העובדה שמרבית האנשים המתמודדים עם מחלת חניכיים מבחינים בה רק בשלבים מאוחרים, כאשר האבחון המקדים יכול למנוע אובדן שיניים וטיפולי שיניים מורכבים. לפניכם, 4 דברים שחשוב לדעת על מחלות חניכיים.

  1. מחלת חניכיים – תסמינים

בניגוד לבעיות שונות בשיניים העשויות להיות מלוות בכאבים עזים, מחלות חניכיים אינן מתאפיינות בכאב, כאשר הכאב בעקבות מחלת חניכיים, עשוי להתעורר רק במצבים חריפים ולעיתים נדירות. כפועל יוצא מכך, קיימת חשיבות רבה למעקב אחר התסמינים השונים המאפיינים את מחלת החניכיים, וביניהם: הופעת ריח רע מחלל הפה, הופעת דם מהחניכיים בעת צחצוח השיניים או בעת אכילה, שינוי גוון החניכיים מרוד בהיר לסגול או כחלחל, רגישות לקור/חום או למזונות ממותקים ותחושת נפיחות של החניכיים. הופעתו של אחד או יותר מהתסמינים הנ"ל, מחייבת אתכם לפנות בהקדם אל מרפאת שיניים בירושלים או באזור מגוריכם.

  1. מדוע חשוב לטפל במחלת החניכיים בהקדם?

כל מחלת חניכיים עשויה להשפיע במידה רבה גם על בריאות השיניים וחלל הפה וגם על מצב בריאותכם הכללי. בחלק לא מבוטל מהמקרים בהם מחלת החניכיים אינה מטופלת בזמן, הדבר עשוי להוביל לנסיגת חניכיים עליה נרחיב בהמשך ובמקרים מסוימים להימצאותם של שיניים מתנדנדות ואף למצב של אובדן שיניים. מעבר לכך, מחלת חניכיים עשויה לגרום לחדירת חיידקים למערכת הדם ובכך לגרום למחלות ובעיות שונות. בשנים האחרונות מתפרסמים יותר ויותר מחקרים המעידים על קשר ישיר בין מחלת החניכיים לבעיות רפואיות ומחלות כגון: שבץ מוחי, דמנציה, סוכרת, מחלות לב, סרטן (בעיקר אצל נשים) ובעיות פוריות אצל נשים וגברים כאחד.

  1. מהי נסיגת חניכיים ומה הקשר בינה לבין מחלת חניכיים?

נסיגת חניכיים היא תופעה המתאפיינת במראה שיניים ארוכות בעלות מרווחים גדולים ביניהן. תופעה זו נוצרת כאשר שורשי השן חשופים והמרווחים הנוצרים בין השיניים מהווים זרז להצטברות שאריות מזון והתפתחות דלקות וזיהומים. חוסר טיפול בנסיגת חניכיים עשוי להוביל בסופו של דבר לאובדן התמיכה של עצם הלסת ולנשירת השיניים. בלא מעט מקרים, נסיגת חניכיים מלווה ברגישות לחום/קור ואף למגע, ולכן, אנשים הסובלים מנסיגת חניכיים נמנעים מצחצוח שיניהם ובכך גובר הסיכון לעששת שורשים. ברוב הגדול של המקרים, נסיגת חניכיים היא פועל יוצא של מחלת חניכיים אשר אינה מטופלת כראוי באמצעות טיפולים המיועדים לאילו מבינכם המתמודדים עם מחלת חניכיים אתמרפאת שיניים בירושלים או בכל עיר אחרת.

  1. האם ניתן להימנע ממחלת חניכיים?

שמירה על היגיינת הפה מהווה את האמצעי היעיל והטוב ביותר למניעת מחלת חניכיים, כאשר צחצוח נכון (פעמיים ביום) תוך שימוש במברשת שיניים רכה עשוי להקטין במידה רבה את הסיכון להיווצרות דלקת חניכיים או מחלת חניכיים. כמו כן, חשוב להפקיד על צחצוח ממושך במשך 2-3 דקות. בנוסף, מומלץ לעשות שימוש בחוט דנטלי לצורך הסרת שאריות מזון המצויות ברווח שבין החניכיים לשיניים. דבר נוסף עליו חשוב להפקיד לצורך מניעת מחלות חניכיים הוא ביקור קבוע אצל השיננית בכל אחת מאותן מרפאת שיניים בירושלים או בכל עיר אחרת. הביקור אצל השיננית נועד לצרכי הסרת הרובד החיידקי והסרת אבנית מהשיניים והחניכיים, דבר המונע פעילות חיידקית באזורים אלו.

טיפולים המוצעים לאילו מבינכם המתמודדים עם מחלות חניכיים

בכל אחת מאותן מרפאת שיניים בירושלים או בכל עיר מגורים אחרת בישראל, תוכלו למצוא מגוון רחב של טיפולים המיועדים לאילו מבינכם המתמודדים עם מחלות חניכיים. טיפולים אלו כוללים בין היתר:

  • הקצעת שורשים – ניקוי מעמיק יותר של החניכיים והשיניים המתקיים במסגרת סדרת טיפולים בת 3-4 טיפולים.
  • ניתוחי חניכיים – הליך כירורגי המיועד לצרכי שיקום רקמות החניכיים ועצמות הלסת אשר נפגעו כתוצאה ממחלת החניכיים.
  • החלפת כתרים/שתלים – במצבים מסוימים, ובעיקר במצבי הזנחה של השיניים בקרב אנשים עם כתרים ושתלים, עשויה להתפתח מחלת חניכיים חריפה המחייבת החלפה של הכתרים/שתלים לצורך שיקום החניכיים.

כל זאת לצד טיפולים נוספים המוצעים לכם במרפאות שיניים העוסקות ומתמחות בנושא.

דילוג לתוכן