מרכז אקרמן לרפואת שיניים - כירורגיה ועקירות

כירורגיה ועקירות

3

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

המקום האידיאלי לעקירה ולכירורגיה!

לא נעים לעקור שיניים, ויש אנשים רבים החוששים מאז. החשש הוא מוצלח, לפעמים גם פסיכולוגי, אבל אם מבצעים אותה במרפאה טובה, הדבר פשוט וקל!

כירורגיה ועקירות

למעשה הסיבות לטיפולים של כירורגיה ועקירות יכולים להיות מגוונות:

  • שיניים הרוסות – לפעמים מחלת העששת התגברה והתפשטה עד שהשיניים רקובות לחלוטין, אי אפשר יותר להציע טיפולים משמרים כמו סתימות, טיפולי שורש וכיוצא בזה היות והשן הרוסה לגמרי. שן רקובה עלולה להשפיע על שיניים הסמוכות לה ולגרום לזיהום בכל חלל הפה. מלבד הכאבים בשן עצמה.
  • דלקת חניכיים – כאשר דלקת חניכיים מתפשטת בפה וגורמת לפגיעה בשורשי השיניים, עד כדי כך ששיניים מתנתקות ממקומן ומאבדות את האחיזה שלהם בפה, אי אפשר להשאיר אותם יותר במקום וחייבים לעקור.
  • שיניים עקומות – כאשר שן לא גדלה בצורה ראויה והיא מפריעה לכל פעולת הסגר של המנשך.
  • שיניים מיותרות – ניתן לקרוא להן שיניים עודפות. מדובר בשן שגדלה שלא במקומה וחוסמת את מקומה של השן הבריאה.

שן כלואה

כאשר שן לא גדלה באופן תקין והיא נשארה כלואה בין השיניים האחרות ולא הצליחה לבקוע בשלמותה. זה קורה בדרך כלל בשיני בינה הבוקעות בגיל מאוחר יחסית, ומצב כזה גורם כאבים וגם זיהומים בשן ובסביבתה.

במצב כזה של שן כלואה אין מנוס מטיפול של כירורגיה ועקירות. אז תתבצע עקירה מורכבת יותר כאשר יהיה צורך לתפוס את השן שיצאה חלקית או נשארה עדיין בתוך החניכיים.

עקירות לסוגיהן

1. עקירה פשוטה היא הליך פשוט יותר. בה רופא השיניים מרדים את האזור של השן ועוקר אותה בעזרת מכשור מיוחד. ההחלמה אחרי ביצוע עקירה מסתיים בדרך כלל בקלות וללא סיבוכים מיותרים.

2. כירורגיה ועקירות – כאשר מדובר בעקירה של שן כלואה יהיה צורך בעקירה כירורגית, כאן דרוש יותר מיומנות, משום שיש לבצע את העקירה בצורה נכונה כאשר הגישה אליה קשה יותר.

איפה עושים כירורגיה ועקירות?

ד"ר אקרמן מרפאות שיניים, נותנים מענה איכותי בכל מה שקשור לבצוע כירורגיה ועקירות, המומחיות שלהם בת שלושים שנה ויותר גורמים למטופלים לרצות להגיע דווקא לשם.

רוצים להיות רגועים? התקשרו גם אתם!

מידע נוסף שיכול לעניין אתכם

יישור שיניים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם יישור שיניים למבוגרים יישור שיניים שקוף (אינוויזליין) יישור שינים פנימי (INCOGNITO) ישור שיניים – לפני

קראו עוד »
דילוג לתוכן