יתרונות בתחום רפואת השיניים הדיגיטלית - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
אורתודנט בירושלים

יתרונות בתחום רפואת השיניים הדיגיטלית

Digital dentistry (רפואת שיניים דיגיטלית) מהווה תחום התמחות חדשני בענף רפואת השיניים המבוסס על טכנולוגיות עתירות ידע ומכשור מתקדם מסוגו. תחום זה אומנם נמצא בתחילת דרכו בישראל, אך ביותר ויותר מרפאות שיניים מובילות בתחומן, תוכלו למצוא מגוון רחב של פתרונות דנטליים המבוססים על תחום רפואת השיניים הדיגיטלית.

מה חשוב לדעת על תחום רפואת השיניים הדיגיטלית?

רפואת שיניים דיגיטלית משלבת בתוכה מספר הולך וגדל של מכשירים דנטליים דיגיטליים שכל אחד מהם מאפשר ביצוע פעולות דנטליות שונות, לרבות, טיפולי אורתודנט ירושלים וטיפולי מומחים נוספים בענף רפואת השיניים. מכשור זה כולל בין היתר את מכשיר הסריקה האינטראורלית המיועד למטרות ייצור הדמיות בתלת מימד של השיניים. מכשיר נוסף המצוי בשימוש הולך וגובר הוא מכשיר המחרטה הדיגיטלית באמצעותו מייצרים שחזורים שונים ברמת דיוק גבוהה במיוחד, לרבות, כתרי חרסינה, גשרים, ציפויי חרסינה, תותבות, כתרים לטיפולי שתלים וכדומה.

 

היתרונות המרכזיים של תחום רפואת השיניים הדיגיטלית

השימוש באחד או יותר מהמכשירים הדנטליים הדיגיטליים, מאפשר גם לצוות המטפל וגם למטופלים עצמם, ליהנות ממגוון רחב של יתרונות מרכזיים אשר אינם באים לידי ביטוי בשיטות המיושנות המאפיינות את תחום רפואת השיניים. יתרונות אלו חולשים על כל תחומי הטיפולים בענף רפואת השיניים, החל מטיפולי שיניים אצל אורתודנט ירושלים, דרך טיפולי שיניים משמרים ועד תחום טיפולי שיקום הפה וטיפולי שתלים דנטליים. יתרונות אלו כוללים בין היתר:

 • רמה גבוהה של דיוק בכל הקשור לצילומי שיניים וייצור שחזורים מכל סוג
 • חיסכון משמעותי בזמן כיסא
 • קיצור ההליך הטיפולי רפואי
 • קיצור משמעותי במשך הזמן הנדרש לייצור שחזורים לשיניים
 • תקופת החלמה קצרה יותר מכל סוגי הטיפולים
 • תוצאות מדויקות
 • רמה אסתטית גבוהה

ויתרונות נוספים הבאים לידי ביטוי בהתאם לרמת המיומנויות רפואית של הצוות המטפל.

 

סוגי טיפולים בענף רפואת השיניים הדיגיטלית

 

כפי שציינו לעיל, המכשור הדנטלי – דיגיטלי המצוי ברשותן של מרפואת שיניים מובילות בתחומן, מיועד למגוון רחב של טיפולי שיניים בענף רפואת השיניים. שימוש מיטבי גם במכשיר הסריקה האינטראורלית וגם במכשיר המחרטה הדיגיטלית, מאפשר לצוות הרפואי לתכנן באופן המיטבי ביותר את תהליכי הטיפול ולהעניק למטופלים את התוצאות המדויקות והאסתטיות ביותר. באמצעות המכשור הקיים כיום בתחום רפואת השיניים הדיגיטלית, ניתן לבצע בין היתר הליכי טיפול נקודתיים אצל אורתודנט ירושלים ואצל רופא שיניים המתמחה בתחום הטיפולים המשמרים, כאשר השימוש במכשיר הסריקה מספק תמונה מדויקת ביותר של מצב השיניים והשימוש במכשיר המחרטה הדיגיטלית מאפשר ייצור שחזורים ברמת דיוק שאינה קיימת במכשור אנלוגי ומיושן.

מסגרת טיפולית נפוצה בה נעשה שימוש במכשור דנטלי דיגיטלי היא מסגרת טיפולי שתלים לשיניים בירושלים והסביבה המיועדת לצרכי אובדן שיניים טבעיות מכל סיבה שהיא,. כאשר השימוש במכשור הדנטלי – דיגיטלי, מאפשר לכל אחד ואחת מהמטופלים ליהנות מיתרונות משמעותיים כגון:

 • תכנון מיטבי של ההליך הטיפולי
 • סיכוי היקלטות גבוהים וטובים יותר של השתלים
 • הליך טיפולי מקוצר יותר
 • החלמה מהירה יותר

גם בתחום טיפולי שיקום הפה המיועדים לכל אילו מביניכם המתמודדים עם בעיות שיניים וחניכיים כתוצאה מהזנחה מתמשכת, תחום רפואת השיניים הדיגיטלית מביא איתו בשורה משמעותית, וזאת לנוכח קיצור תהליכי הייצור של שחזורי השיניים להם אתם נדרשים במסגרת ההליך הטיפולי. בניגוד לתהליכי ייצור של שחוזרי שיניים במחרטות אנגולוגיות ובשיטות עבודה ידניות הנמשכים מספר שבועות, המחרטה הדיגיטלית מאפשרת ייצור מדויק של שחוזרים תוך מספר שעות בלבד והדבר מקצר באופן משמעותי את ההליך הטיפולי הנדרש לכם. תחום טיפולי נוסף בו נעשה שימוש במכשור דנטלי – דיגיטלי הוא תחום טיפולי אורתודנט ירושלים או בכל עיר אחרת.

 

אם גם אתם נדרשים לטיפולי שיניים  כאלו ואחרים ורוצים להבטיח לעצמכם את הפתרונות הדנטליים המתקדמים ביותר מסוגם המוצעים לכם בענף רפואת השיניים הדיגיטלית, אנו ממליצים גם לכם לבחור במרפאת שיניים מובילה בתחומה שברשותה מכשור כזה או אחר מעולמות רפואת השיניים הדיגיטלית. מרפאות אלו, מעבר ליכולות הרפואיות – מקצועיות שלהן, מבססות את מעמדן כמובילות ענף הודות לשימוש בטכנולוגיות הדיגיטליות שככל שיחלוף הזמן הן יהוו סטנדרט נדרש בכל מרפאת שיניים. עתיד רפואת השיניים נמצא ללא ספק בתחום רפואת השיניים הדיגיטלית שרק ילך וישלב בתוכו יותר ויותר טכנולוגיות מתקדמות מסוגן.

 

דילוג לתוכן