יישור שיניים פנימי עם סמכים לינגואליים - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
יישור שיניים פנימי עם סמכים לינגואליים

יישור שיניים פנימי עם סמכים לינגואליים

כל מה שצריך וחשוב לדעת על טיפולי אורתודנטיה ליישור שיניים באמצעות גשר פנימי בעמוד שלפניכם

טיפולי אורתודנטיה ליישור שיניים נועדו לצרכי טיפול בשיניים לא ישרות, שיניים בולטות ושיניים צפופות מדי, כאשר כל אחת מהבעיות הנ"ל עלולה לגרום למחלות חניכיים ולבעיות בריאותיות נוספות הקשורות למערכת הלעיסה ולמערכת הנשימה. מעבר לכך, קיים הכרח אסתטי בטיפול בבעיות של שיניים לא ישרות, בולטות מדי או צפופות מדי.

בשנים האחרונות, התפתחו מספר שיטות מתקדמות לצורך טיפולי יישור שיניים, כאשר כל אחת מהשיטות נועדה להחליף את השיטה הוותיקה והמסורתית בה הטיפול יושם באמצעות התקנת סמכים (גשר) על גבי הצד החיצוני של השיניים. אחת מאותן שיטות טיפוליות מתקדמות ליישור שיניים ידועה בשם: יישור שיניים פנימי והיא מיושמת באמצעות משטח אורתודנטי המודבק על גבי המשטח הפנימי של השיניים.

יישור שיניים פנימי – מה חשוב לדעת?

יישור שיניים פנימי היא שיטה טיפולית ליישור שיניים אשר פותחה לראשונה במהלך שנות ה-80 של המאה החולפת, אך רק בעשור האחרון היא זוכה לפופולאריות הולכת וגוברת בקרב מטופלים הנדרשים לטיפולי יישור שיניים, וזאת לנוכח שיפור מתמיד בטכניקות הטיפוליות המאפשרות קבלת תוצאות טיפוליות הזהות לתוצאות הטיפוליות המושגות באמצעות השיטה הקלאסית ליישור שיניים.

שיטה טיפולית זו מיועדת לנשים וגברים מגיל 13 ואילך הנדרשים לטיפולי יישור שיניים, כאשר בין היתרונות הנלווים לטיפול ה- לינגואלי המכונה יישור שיניים פנימי תוכלו למצוא:

  • שיטה טיפולית המיושמת באמצעות המכשיר האורתודנטי היחידי הבלתי נראה לעין באמצעותו ניתן לבצע את כל סוגי הטיפולים האורתודנטים
  • מבנה הסמכים מותאם אישית לצורת שיני המטופל ובהתאם לתכנית הטיפול הנקבעת על ידי הרופא המטפל
  • מכשיר אורתודנטי אליו מסתגלים במהירות, כאשר הפרופיל הדק ממנו מיוצרים הסמכים מקל על המטופל
  • הסמכים במכשיר מיוצרים מחומר גלם המונע גירוי של רקמת החניכיים
  • שיטה טיפולית המיועדת גם לטיפול בבעיות מורכבות כגון: חסר שינים, הבקעת שיניים כלואות ועוד

לצד היתרונות המופיעים לעיל, חשוב לציין את העבודה שקשה לנקות את המכשור האורתודנטי המותקן בחלק הפנימי של השיניים, ולכן, שיטת יישור שיניים פנימי מיועדת בעיקר לאילו מביניכם היודעים ומסוגלים לשמור על היגיינת פה ברמה גבוהה מאוד.

יישור שיניים פנימי – מה חשוב לדעת על התהליך?

כאמור לעיל, אחד מהיתרונות המובהקים של שיטת יישור שיניים פנימי, בא לידי ביטוי בהתאמה אישית של הסמכים לצרכיו של כל המטופל, דבר המאפשר השגת תוצאות טיפוליות טובות יותר. תהליך ההתאמה האישית מיושם באופן הבא: בשלב הראשון, האורתודנט המטפל לוקח את מידת הלסת ומעביר אותה למעבדות ייעודיות הפועלות בגרמניה. בשלב השני, יוצרים במעבדות מעין מודל של השיניים בעזרת תוכנת מחשב ולאחר מכן מתאים סמך לכל אחת מהשיניים המופיעות במודל. בשלב השלישי, הסמכים מועברים לידיו של האורתודנט המטפל המבצע את פעולת הדבקת הסמכים בחלל הפה של המטופל.

לאורך השנים האחרונות, פותחו מספר רב של שיפורים ההופכים את טכניקת הסמכים הלינגואליים לאחת מהטכניקות המומלצות ביותר על ידי רופאי שיניים המתמחים בטיפולי אורתודנטיה לצורך טיפולי יישור שיניים. השיפורים בסמכים באים לידי ביטוי בפתרון מקיף להפרעות הגייה ודיבור לאחר הדבקת הסמכים ואף להקטנת הכאב הכרוך בהליך הטיפולי הנדרש לצרכי הדבקת הסמכים. בנוסף, חשוב לציין את העובדה שסמכים לינגאולים מאפשרים לרופא המטפל לקיים בדיקות ביקורת בתדירות נמוכה יותר מזו הנדרשת בכל שיטה אחרת ליישור שיניים.

תקופת הסתגלות לסמכים לינגואליים

יישור שיניים פנימי מצריך תקופת הסתגלות הנמשכת בממוצע כ-10 ימים, כאשר במהלך תקופת ההסתגלות המטופל נדרש לרכוש מיומנויות אשר יאפשרו לו לשמור על היגיינה מיטבית של השיניים. כמו כן, במהלך תקופת ההסתגלות המטופל עלול להתמודד עם הפרעות זמניות בהיגוי אותיות מסוימות, אך לאחר תקופת ההסתגלות סך היתרונות של הסמכים הלינגואליים עולה על החסרונות הזמניים הנלווים לתקופת ההסתגלות הקצרה יחסית.

חשוב לדעת: טיפול יישור שיניים פנימי מומלץ שייעשה אך ורק על ידי אורתודנט בעל מיומנויות טיפוליות גבוהות ובעל ניסיון רב בתחום האורתודנטיה בכלל וטכניקת הסמכים הלינגואליים בפרט. זאת לנוכח העובדה שמדובר בטיפול הדורש זמן כיסא ממושך יותר בהשוואה לטכניקות טיפוליות אחרות לצרכי יישור שיניים, ולכן, בחירת זהותו של הרופא המטפל חייבת להיעשות בהתאמה ובמחשבה רבה.

דילוג לתוכן