יישור שיניים למבוגרים אצל אורתודנט בירושלים - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
אורתודנט ירושלים

יישור שיניים למבוגרים אצל אורתודנט בירושלים

טיפולי אורתודנטיה למבוגרים, בדומה לטיפולי אורתודנטיה לילדים, מיועדים לכל אילו מביניכם הנדרשים לטיפולי יישור שיניים מסיבה כזו או אחרת, כאשר רוב הפונים לקבלת טיפולי אורתודנטיה בקרב האוכלוסייה הבוגרת עושים זאת על רקע צפיפות יתר של השיניים, שיניים בולטות, מרווחים גדולים בין השיניים וסיבות נוספות הגורמות גם לפגם אסתטי בנראות השיניים וגם לתפקוד לקוי של מערכת הלעיסה כתוצאה מאי סדירות השיניים. בשנים האחרונות, תחום טיפולי האורתודנטיה למבוגרים מיושם באמצעות מגוון רחב של פיתוחים טכנולוגיים במסגרתם קיימות מספר אפשרויות שונות לטיפולי יישור שיניים למבוגרים. בעמוד שלפניכם תוכלו למצוא מידע כללי על האפשרויות ליישור שיניים אצל מבוגרים.

סמכים רגילים

סכמים רגילים הם למעשה סוג של גשר המותקן על הצד החיצוני של השיניים. סמכים אלו מיוצרים מחומר קרמי ו/או פלדת אל חלד והם מהווים את השיטה המסורתית לטיפולי יישור שיניים לילדים ומבוגרים כאחד, כאשר המטופלים נדרשים לשהות עם הסמכים לתקופת זמן של  48 חודש בממוצע לצורך השגת תוצאות הטיפול הרצויות.

סמכים בצבע השן

אפשרות טיפולית נוספת ליישור שיניים בקרב מבוגרים כוללת סמכים בצבע השן שהם למעשה סמכים המותקנים על גבי החלק החיצוני של השיניים, אך ההבדל בינם לבין המסכים הרגילים בא לידי ביטוי בכך שבמקום צבע המתכת של הסמכים הרגילים הם מגיעים בגוון הדומה לצבע השן. סמכים אלו מיוצרים מפלסטיק ו/או חומרים קרמים. בדרך כלל, אורתודנט ירושלים או בכל עיר אחרת, יימנע מטיפול יישור שיניים באמצעות סמכים בצבע השן המיוצרים מפלסטיק וזאת לנוכח עמידותם הפחותה בהשוואה לחומר הקרמי, אך חשוב לציין שסמכים קרמים בצבע השן מיועדים לצרכי יישור עדין של השיניים מכיוון שהם נוטים להישבר לאחר תקופת שימוש כזו או אחרת.

חוטי מתכת ליישור שיניים המגיעים בצבע השן

אפשרות מומלצת על ידי אורתודנט ירושלים לצרכי יישור שיניים למבוגרים היא שימוש בחוטי מתכת הפועלים על פי אותו עיקרון של הסמכים הרגילים, כאשר חוטי המתכת מגיעים בצבע השן ובכך הם בעלי נראות פחותה בהשוואה לסמכים המגיעים בצבע מתכתי.

סמכים לינגואליים

סמכים לינגואליים הם למעשה סוג של גשר לשיניים המותקן בצד הפנימי של השיניים. סמכים אלו מומלצים על ידי אורתודנט ירושלים מכיוון שהם מעניקים מענה אופטימאלי לבעיה ומכיוון שהם נותנים מענה אסתטי למטופלים המעוניינים "ללכת עם ולהיראות בלי" גשר. כיום, אורתודנט ירושלים המתמחה בהליכי תכנון של סמכים לינגואליים עושה שימוש במערכות ממוחשבות המסייעות לו להתאים באופן המדויק ביותר את מבנה הסמכים לצד הפנימי של השיניים. יחד עם זאת, חשוב לציין את העבודה שהתקנת סמכים בצד הפנימי של השיניים מחייבים תקופת הסתגלות ממושכת יותר ולעיתים התקנתם יכולה להקשות על הדיבור במהלך תקופת ההסתגלות אליהם. בדומה לסמכים הרגילים גם הסמכים הלינגואליים מותקנים לתקופה של 48 חודש בממוצע שלאחר הסרתם ניתן להגיע לתוצאות הטיפוליות הרצויות. שימוש בסמכים לינגואליים היא האפשרות המומלצת ביותר על ידי אורתודנט ירושלים לצרכי טיפול יישור שיניים למבוגרים.

קשתיות שקופות

אפשרות נוספת למטרות יישור שיניים אצל מבוגרים היא שימוש בקשתיות שקופות הידועות בשם אינוויזליין. הקשתית השקופה היא למעשה פלטה שקופה המונחת על גבי השיניים. הפלטות השקופות ניתנות להסרה בכל רגע נתון והליך הייצור שלהן נעשה באמצעות שימוש בתוכנת מחשב. החיסרון המרכזי של השימוש בקשתיות השקופות הוא עלות הטיפול הגבוהה והטיפול המתמשך ביותר.

התאמת שיטת הטיפול – מה חשוב לדעת?

הבחירה בכל אחת מהאפשרויות המופיעות לעיל לצרכי יישור שיניים פנימי או חיצוני אצל מבוגרים מומלץ שתעשה על ידי אורתודנט ירושלים המתמחה בכל אחת מהשיטות המרכזיות כיום לטיפול וזאת בהתאם לבעיה המרכזית אשר מצריכה טיפול יישור שיניים למבוגרים. ברוב המקרים, קהל המטופלים הבוגר יותר יעדיף לעשות שימוש בסמכים שקופים שאינם נראים לעין כגון: חוטי מתכת המגיעים בצבע השן ו/או קשתיות שקופות במקרים בהם מידת היישור היא קלה עד בינונית. במקרים בהם מידת יישור השיניים היא בינונית עד גבוהה ההמלצה הטובה ביותר היא שימוש בסמכים לינוגאליים המאפשרים לעושים בהם שימוש ,ללכת עם ולהרגיש בלי". סמכים לינגואליים המותקנים בצד הפנימי של השיניים מספקים מענה אופטימאלי לבעיה ומאפשרת לכם ליהנות ממענה אסתטי שאינו נראה לעין.

דילוג לתוכן