תיקון שברים אצל רופא שיניים פרטי בירושלים - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
רופא שיניים פרטי בירושלים

תיקון שברים אצל רופא שיניים פרטי בירושלים

מתמודדים עם שן שבורה מכל סיבה שהיא? בעמוד שלפניכם תוכלו למצוא את כל הדרכים לתיקון שיניים שבורות.

הימצאותה של שן שבורה בחלל הפה, מחייבת אותנו לקבלת טיפול שיניים המיועד להשלמתה וזאת בהתאם לסיבה אשר הובילה להימצאותה של השן השבורה, מימדי השבר ומצב בריאותה של השן. בכל מרפאת שינים בירושלים המתמחה בטיפולים משמרים, תוכלו למספר מספר שיטות טיפוליות להשלמת שיניים בריאות.

מהן השיטות המרכזיות להשלמת שן שבורה?

רופא שיניים פרטי בירושלים המתמחה בטיפולים משמרים, יאפשר לכם להסתייע במספר שיטות טיפוליות מרכזיות המיועדות לצרכי השלמת שיניים שבורות, כאשר בין השיטות המרכזיות ניתן למצוא: ציפויי חרסינה, סתימות, כתרים לתיקון השן השבורה ושימוש בחומר קומפוזיטי לצרכי הדבקה על גבי השן השבורה. בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע כללי על כל אחת מהשיטות הטיפוליות המרכזיות להשלמת שיניים שבורות.

מה הן הסיבות המרכזיות להופעת שן שבורה?

ישנן מספר סיבות מרכזיות להופעת שן שבורה בחלל הפה וביניהן:

  • פגיעה ישירה בשיניים עקב חבלה, נפילה או תאונה
  • הזנחה מתמשכת בכל הנוגע להיגיינת הפה והשיניים
  • הופעת סדק על גבי השן כתוצאה מחבלה, נפילה או תאונה
  • היחלשותו של החומר המכסה את השן (אמייל)
  • ריקבון השן המוביל ברוב המקרים להתפוררות השן

מתי נעשה שימוש בכתרים לצורך טיפול בשיניים שבורות?

שימוש בכתרים על גבי השן השבורה נעשה בכל אותם מקרים בהם מדובר בשבר גדול יחסית או בכל אותם מקרים בהם השן מצויה במצב ריקבון כתוצאה מהזנחה מתמשכת. בשיטה טיפולית זו, הכתר הקבוע מיוצר ממתכת או חרסינה בעיקר, כאשר גוון הכתר מותאם לגוון השיניים הטבעיות של המטופל/ת. במקרים בהם החלק העליון של השן נשבר והשורש נותר שלם, ניתן להשלים את השן באמצעות טיפול שורש ייעודי במסגרתו מניחים בורג ייעודי בתעלת השורש ועל גביו מלבישים כתר המהווה שן מלאכותית המחליפה את השן הטבעית שנשברה במלואה.

מתי נעשה שימוש בציפויי חרסינה?

ציפויי חרסינה נועד לצרכי השלמתה של השן השבורה בכל אותם מקרים בהם החלק החסר בשן איננו גדול. שיטה טיפולית זו מיושמת באמצעות תבנית של השן השבורה אותה מכין רופא שיניים פרטי בירושלים ומעביר אותה למעבדת שיניים לצורך הכנת החלק החסר ולאחר הכנתו נעשית פעולה הדבקה על גבי השן. ציפוי שיניים היא שיטה טיפולית המיושמת גם במקרים בהם מופיע סדק על גבי השן.

מתי נעשה שימוש בחומר קומפוזיטי?

החומר הקומפוזיטי הוא מעין שרף בו נעשה שימוש לצרכי השלמת שיניים שבורות, כאשר הדבקת החומר נעשית על ידי רופא שיניים פרטים בירושלים במסגרת הליך טיפולי הידוע בשם: מליטה, ללא צורך בהרדמה מקומית.

חשוב לציין שבכל אחת מהשיטות לתיקון שיניים שבורות, נעשה שימוש גם בפעולות שיוף של השן השבורה במידת הצורך. במקרים בהם השן נשברה כתוצאה מחבלה, פגיעה או תאונה, קיימת חשיבות רבה לקבלת טיפול מיידי לצורך השלמת השן וזאת על מנת להימנע מהיווצרותן של בעיות שיניים מורכבות יותר. גם במקרים בהם אתם מתחילים להרגיש שהשיניים מתפוררות כתוצאה מהזנחה או כל סיבה אחרת, קיימת חשיבות רבה לביקור מיידי במרפאת השיניים גם במקרים ולא עשיתם זאת במשך המון זמן.

טיפול בשיניים המצויות במצב ריקבון

ריקבון בשיניים הוא תוצאה של הזנחה מתמשכת בכל הנוגע להיגיינת הפה והשיניים, כאשר הסיבה המרכזית להיווצרות שיניים רקובות היא העששת הנחשבת למחלת השיניים השכיחה ביותר. במצבי ריקבון, השן עלולה להיסדק, להישבר ואף להתפורר, כאשר הטיפול בבעיה באמצעות רופא שיניים פרטי בירושלים נעשה באמצעות טיפולי שיניים משמרים המותאמים למצבה של השן הרקובה ומצבן הבריאותי של יתר השיניים. ברוב המקרים, הטיפול משלב בין טיפולי עקירה לטיפולי שיקום של תעלות השורש ועצם הלסת, כאשר השלמת השן החסרה נעשית במסגרת טיפולי שתלים או כתרים בהתאם למצב השורש והעצם. מכיוון שמדובר בתוצאה ישירה של הזנחה מתמשכת, הדרך היעילה ביותר להימנעות מקרים של הימצאות שיניים רקובות היא הקפדה יתרה על מספר כללים מרכזיים: צחצוח נכון של השיניים פעמיים ביום, שימוש בחוט דנטלי לאחר קיום ארוחות, וכמובן, ביקור תקופתי אצל רופא שיניים פרטי בירושלים אחת לשלושה חודשים לצרכי ביקורת ומעקב אחר מצבן הבריאותי של השיניים.

דילוג לתוכן