5 דברים שחשוב לדעת על טיפולי שתלים לשיניים - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
שתלים לשיניים בירושלים

5 דברים שחשוב לדעת על טיפולי שתלים לשיניים

טיפולי שתלים לשיניים בירושלים מיועדים לנשים וגברים אשר  איבדו שן טבעית אחת או יותר מסיבה כזאת או אחרת, לרבות, הזנחה מתמשכת, מחלת חניכיים וסיבות נוספות. בעמוד שלפניכם ריכזנו עבורכם מידע כללי על שתלים דנטלים.

מהו שתל דנטלי?

שתל דנטלי הוא למעשה שורש מלאכותי המיועד למטרות השתלה בעצם הלסת במקום בו קיים חוסר של שן טבעית. השתל עצמו מהווה בסיס שורש מלאכותי שעל גביו "מלבישים" שן מלאכותית אותה מייצרים באמצעות כתר.

איזה סוגי שתלים קיימים?

בכל טיפול שתלים לשיניים בירושלים או בכל עיר אחרת, נעשה שימוש בסוג כזה או אחר של שתלים דנטלים, כאשר ההיצע ההולך וגדל של השתלים הוא פועל יוצא של הפופולאריות ההולכת וגוברת בהקשר של טיפולי שתלים הידועים גם בשם השתלות שיניים. יחד עם זאת, כאשר מדברים על טיפולי שתלים דנטלים מדברים על שני סוגים עיקריים של שתלים:

  1. שתל דנטלי המיוצר מ-טיטנים – הטיטניום הוא חומר מתכתי חזק ויציב המתאפיין בין היתר בהתאמה ביולוגית לעצם, כאשר קיימים שני סוגי של שתלים המיוצרים מטיטניום בהם נעשה שימוש לצרכי טיפולי שתלים, האחד הוא שתל טיטניום טהור ושני הוא שתל מסגסוגת טיטניום.
  2. שתל דנטלי המיוצר מ-זירקוניה – הזירקוניה הוא חומר קרמי באמצעותו מייצרים גם את השתל הייעודי וגם את מרכיבי הכתר המשמש כשן מלאכותית. שתלים המיוצרים מזירקוניה נחשבים לאיכותיים ביותר בתחום טיפולי שתלים לשיניים בירושלים או בכל עיר אחרת, וזאת לנוכח היתרונות המובהקים שלכם בהשוואה לכל סוגי השתלים האחרים.

מהם היתרונות של שתלי זירוקניה?

כתרי זירוקניה המשמשים למטרות טיפולי שתלים נחשבים לטובים והאיכותיים ביותר בענף רפואת השיניים לנוכח מספר תכונות המאפיינות אותם, כאשר כל תכונה שלהם מהווה יתרון משמעותי בהשוואה לסוגי שתלים אחרים, בין יתר התכונות המרכזיות המאפיינות את שתלי הזירקוניה תוכלו למצוא:

  • שתלים בעלי יכולת התמזגות מיטבית עם עצם הלסת
  • שתלים המגיעים בגוון הטבעי של השיניים
  • שתלים עם סיכוי קליטה גבוהים בעצם הלסת
  • שתלים הנחשבים למונעי התחמצנות, עובדה השומרת על איכות השתל לאורך זמן

וזאת לצד יתרונות נוספים ההופכים את שתלי הזירקוניה לשתלים המומלצים ביותר על ידי רופאי השיניים. יחד עם זאת, חשוב לציין שגם שתלי הטיטניום נחשבים לשתלים דנטלים עם סיכוי קליטה גבוהים בעצם הלסת ובהשוואה לשתלי זירקוניה הטיפול באמצעותם הינו בעלות נמוכה יותר. כפועל יוצא מכך, שתלים המיוצרים מטיטניום משמשים בעיקר למטרות טיפול שתלים לשיניים בירושלים בו קיים צורך טיפולי להשתלת מספר שתלים דנטלים.

טיפולי השתלות שיניים – מה חשוב לדעת?

טיפולי השתלות שיניים זוכים לפופולאריות הולכת וגוברת במהלך השנים האחרונות לנוכח היותם הפתרון הטיפולי האופטימאלי ביותר למצבים בהם קיים חוסר של שן טבעית אחת או יותר. טיפולים אלו מאפשרים למטופלים בהם ליהנות מתפקוד מיטבי של השן המלאכותית, אך בדומה לכל טיפול שיניים אחר, הצלחתם תלויה במידה רבה ביכולות המקצועיות – רפואית של הרופא המטפל. בכל טיפול שתלים לשיניים בירושלים או בכל עיר אחרת, נערכת בדיקה מקדימה שמטרתה לבחון את התאמתו של המטופל להליכי הטיפול הנדרשים, כאשר בחלק מהמקרים, ממצאי הבדיקה מחייבים טיפול מקדים של השתלת עצם לסת ו/או הרמת סינוס. כמו כן, הרופא המטפל בוחן את צרכי הטיפול בהקשר של גודל השתל ואופן התחברותו לעצם הלסת, וזאת על מנת להבטיח קליטה מיטבית של השתל.

כיום, יותר ויותר מרפאות שיניים מומלצות בירושלים מובילות בתחומן, העוסקות ומתמחות בין היתר בטיפולי שתלים, עושות שימוש במערכות ממוחשבות לצרכי תכנון טיפולי שתלים במסגרת מה שמכונה השתלת שיניים ממוחשבות. באופן זה, ניתן להגיע לרמת דיוק מקסימאלית של תכנון השתלים והכתרים המשמשים לצרכי הלבשת שורש ושן מלאכותית. לטיפולי השתלות שיניים בשיטה הממוחשבות ישנם מספר יתרונות מובהקים בהשוואה לשיטות טיפוליות אחרות בתחום, וביניהם:

  • טיפול המיושם בהתאם לתכנית טיפולית מובנית במסגרתה מתבצע תכנון ממוחשב ומיטבי של כל שלבי הטיפול
  • שיטה טיפולית המאפשרת התאמה מדויקת של גודל השתלים ומיקום בחלל הפה
  • אפשרות ממשית ליצירת דגם ממוחשב של השתלים באמצעותו ניתן להעריך את סיכוי קליטת השתלים בעצם הלסת לאורך זמן

וזאת לצד יתרונות נוספים ההופכים את השיטה הממוחשבת לשיטה המומלצת ביותר למטרות טיפול שתלים לשיניים בירושלים או בכל עיר אחרת בישראל.

דילוג לתוכן