טיפולי שתלים לשיניים בירושלים - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
שתלים לשיניים בירושלים

טיפולי שתלים לשיניים בירושלים

טיפולי שתלים לשיניים בירושלים או בכל עיר אחרת, נחוצים לכל אילו מבינכם המתמודדים עם מצב של חוסר שן טבעית אחת או יותר. טיפולים אלו נחשבים לחלופה הטובה ביותר למצבי אובדן של שייניים טבעיות מכל סיבה שהיא, כאשר רמת הטיפול הולכת ומשתכללת עם השנים, הצלחת הטיפול ואופן קליטת השתלים בחלל הפה, תלויות בעיקר במיומנויות המקצועיות של רופא השיניים.

איזה סוגי שתלים קיימים?

כאשר מדברים על שתלים לשיניים בירושלים או בכל עיר אחרת, מדברים על שני סוגי שתלים עיקריים: שתלי זירקוניה ושתלי טיטניום.
הסוג הנפוץ ביותר של השתלים הוא שתלי הטיטניום, וזאת לנוכח העלות הכספית הנמוכה יותר שלכם. שתלי הטיטיניום מסווגים אף הם לשני סוגי שתלים, כאשר אחד מהם מיוצר מטיטניום טהור ואילו השני מיוצר מסגסוגת של טיטניום. חשוב לציין שעל אף העלות הנמוכה שלהם בהשוואה לשתלי הזירקוניה, מדובר בשתלים איכותיים בעלי עמידות גבוהה וסיכויי היקלטות גבוהים. שתלי הזירוקניה הם למעשה שתלים המיוצרים מחומר קרמי הידוע בשם זירקוניה. שתלים אלו מגיעים בגוון הטבעי של השיניים הטבעיות הקיימות בחלל הפה, דבר המאפשר יכולת התאמה של השתל לגוון הטבעי של שיני המטופל. כמו כן, חשוב לציין שמדובר בשתלים בעלי יכולת היקלטות גבוהה יותר מזו של שתלי הטיטניום.

טיפולי שתלים בשיטה הממוחשבת

כיום, יותר ויותר מרפאות שיניים מובילות בתחום טיפולי שתלים לשיניים בירושלים או בכל עיר אחרת, מאפשרות לקהל המטופלים שלהן ליהנות מהשיטה הממוחשבת לצורך ההליך הטיפולי. שיטה זה מיושמת באמצעות מכשור דנטלי ייחודי לאורך כל שלבי הטיפול והיא מתאפיינת במספר יתרונות מרכזיים בהשוואה לשיטה המסורתית יותר לטיפולי שתלים, וביניהם:

  • קיצור הליכי הטיפול ומעורבות מינימאלית של כירורגיה פולשנית
  • זמני החלמה מהירים יותר
  • סיכוי קטן יותר להיווצרות סיבוכים
  • יכולת היקלטות טובה יותר של השתלים – שיעור ההצלחה של טיפולי שתלים בשיטה הממוחשבת עומד על 98%!!!
  • טיפול שתלים המתאפשר גם למטופלים הסובלים מבעיות רפואיות שונות כגון מחלות לב וסכרת וגם למטופלים הנוטלים תרופות מדללי דם.

על אף שהסיכוי להיווצרות סיבוכים בעקבות טיפולי שתלים בשיטה הממוחשבת, גם שיטה זו עשויה להיות מלווה בתופעות לוואי שונות המופיעות גם בשיטה המסורתית, כגון: נפיחות קלה או רגישות באזור המטופל, שטפי דם קלים בחלל הפה ובעיקר באזור המטופל ועלייה בחום הגוף. יחד עם זאת, חשוב לציין שזמני ההחלמה לאחר טיפולי שתלים לשיניים בירושלים בשיטה הממוחשבת, הם קצרים יותר, כאשר גם תופעות הלוואי חולפות תוך מספר ימים.

כמו כן, חשוב לציין שהמועמדים לטיפולי שתלים, גם בשיטה הממוחשבת וגם בשיטה המסורתית, נדרשים לבדיקות התאמה להליך הטיפולי, שבין היתר מצריך עצם לסת מספקת לצורך קליטת השתלים. בכל אותם מקרים בהם קיים חוסר עצם בלסת, המטופל נדרש להליך טיפולי מקדים לצורך השתלת עצם.

שלבי הטיפול בשיטה הממוחשבת

כפי שציינו לעיל, טיפולי שתלים בשיטה הממוחשבת מיושמים במספר שלבים ובאמצעות מערכות דנטליות ממוחשבות. לאחר שלב בדיקות ההתאמה המקדימות, המטופל עובר צילום CT של חלל הפה בשיטה הדיגיטלית. צילום זה מאפשר לרופא המטפל לבנות תכנית טיפול מיטבית לצורך בחירת מיקום השתלים וגודלם. לאחר בניית התכנית והגדרת גודל השתלים, מיוצר סד (התקן פלסטי) באמצעות טכנולוגיית הדפסה בתלת מימד. את ההתקן הפלסטי (סד) "מלבישים" למעשה על אזור המטופל ודרכו קודחים את החורים הנדרשים לצורך החדרת השתל לתוך עצם הלסת. תפקידו של הסד הוא לאפשר לרופא המטפל להגיע לרמת דיוק מקסימאלית ובכך להבטיח את תהליך היקלטות השתל בצורה הטובה ביותר. לאחר החדרת השתלים אל עצם הלסת, מייצרים כתרים בחריטה ממוחשבת שאף היא מאפשרת רמת דיוק גבוהה בהשוואה לחריטה ידנית, כאשר את הכתרים המיוצרים מלבישים על גבי השתל. חשוב לציין שאת הכתרים מייצרים בדרך כלל מחומר הזירקוניה גם במקרים בהם השתל שהחודר לעצם הלסת הוא שתל טיטניום טהור או שתל סגסוגת טיטיניום.

אם גם אתם נדרשים לטיפולי שתלים לשיניים בירושלים או בכל עיר אחרת, אנו ממליצים לכם לקיים את הטיפול בשיטת הממוחשבת לנוכח היתרונות הנלווים להליך הטיפולי ולנוכח שיעורי ההצלחה הגבוהים. יחד עם זאת, חשוב לבחור באחת מתוך מרפאות שיניים מומלצות בירושלים המתמחות בטיפולי שיקום הפה בכלל וטיפולי שתלים בשיטה הממוחשבת בפרט.

דילוג לתוכן