מרכז אקרמן לרפואת שיניים - טיפולי שיניים משמרים

טיפולי שיניים משמרים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כך שומרים על השיניים עם טיפולי שיניים משמרים!

כאשר מדברים על טיפולי שיניים משמרים מתכוונים לשימור שיניים לבל תאבדנה. הכוונה היא לתפוס את העששת בראשית דרכה, עוד טרם התחילה הפגיעה בשן, ועשיית כל המאמצים לשמור על יציבות השיניים והארכת חייהן בפה לאורך זמן.

צוות הרופאים של ד"ר אקרמן מרפאות שיניים, ממליצים לבצע טיפולי שיניים משמרים כחלק מהליך שגרתי. להגיע לביקורת, לתקן את הדרוש תיקון ולמנוע אובדן שיניים עתידי ונזק מצטבר.

מה חשוב לדעת טיפולי שיניים משמרים?

אי אפשר להתחמק מביקור במרפאת שיניים וחשוב לא לדלג עליהם. יש להגיע לביקורת תקופתית על פי הנקבע אצל רופא השיניים, ולעקוב אחר המצב. שמירה נכונה על הגינה של הפה הכוללת גם צחצוח וגם הסרת אבנית מעת לעת, תבטיח שיניים בריאות בפה לאורך זמן ותחסוך נזק שאין לו תקנה.

טיפולי שיניים משמרים – מה הם?

  • סתימה – השלב הראשון של העששת שהוא זיהום בשיניים, הוא פגיעה בזגוגית החיצונית של השן. צורתו החיצונית של השן נפגמת ולעינינו נראה חור שחור או אפור. במצב זה סותם רופא השיניים את החור באמצעות חומר מיוחד, אם השיניים הן קדמיות ונראות לעין, משתמשים בסתימה בצבע לבן.
  • טיפול שורש – כאשר הזיהום כבר התפשט פנימה והגיע עד למוך השן, יהיה רופא השיניים מוכרח לנקות את התעלות ואת השורשים מן הדלקת כדי לשמור על השן שלא תאבד. טפול זה נקרא טיפול שורש, וגם הוא במסגרת טיפולי שיניים משמרים.
  • עקירה – כאשר אי אפשר להציל את השן, והדלקת כבר הרסה אותה לחלוטין, יהיה רופא השיניים מוכרח לעקור את השן ולהסיר את הנגע מן הפה. זאת כדי למנוע התפשטות של הדלקת לשיניים סמוכות. לפעמים השן עצמה לא מחזיקה מעמד עקב דלקת חניכיים וכדומה.

טיפולי שיניים משמרים, ומה עוד?

מלבד הטיפולים שהוזכרו לעיל, כדאי להקפיד על הסרת אבנית מדי תקופה, בהתאם להוראת השיננית. טפול זה הוא חשוב מאד היות והצטברות אבנית יוצרת רובד בפה, שמביא בעקבותיו דלקת חניכיים. דלקת זו נוסחה בדוקה לאיבוד שיניים בעתיד, היות ושורשי השיניים נחלשות ולא מסוגלות ליצב את אחיזתן בחניכיים.

טיפולי שיניים משמרים ד"ר אקרמן

הקפדה נכונה על כל התנאים במרפאתו של ד"ר אקרמן, תבטיח לכם שיניים בריאות לאורך זמן!

מידע נוסף שיכול לעניין אתכם

מבוטחי משרד הביטחון

מרפאת השיניים של ד"ר אקרמן הינה מרפאת הסדר של משרד הביטחון המרפאה בקניון מלחה מאפשרת גישה לאנשים עם מגבלויות ולאנשים

קראו עוד »

טיפולי שיניים למבוגרים

טיפולי שיניים למבוגרים כיום, יותר ויותר, מתרכזת רפואת השיניים הגריאטרית ברפואת הפה ובשיקום השן. הגישה הרווחת היא לשמור על השיניים

קראו עוד »

הצהרת נגישות

הצהרת נגישות אנו רואים חשיבות רבה במתן שירות שוויוני לכלל הגולשים, ולשם כך הושקעו מאמצים רבים בהנגשת אתר זה. מטרת

קראו עוד »
דילוג לתוכן