טיפולי שיניים משמרים מומלצים לבני המשפחה - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
טיפולי שיניים משמרים

טיפולי שיניים משמרים מומלצים לבני המשפחה

טיפולי שיניים משמרים הם הגדרה כוללת לכל סוגי טיפולי השיניים שמטרתם לשמור על בריאות השיניים הטבעיות ולמנוע מצבים של אובדן שיניים טבעיות. טיפולים אלו מומלצים לכל אחד ואחת מאיתנו בכל גיל, ובעמוד שלפניכם תוכלו למצוא מידע כללי על 4 סוגים שונים של טיפולי השיניים המשמרים המומלצים ביותר לכל אחד ואחת מבני המשפחה.

טיפולי שיננית

טיפולי שיננית מיועדים לכל אחד ואחת מאיתנו בכל גיל, מרגע החלפת השיניים החלביות בסביבות גיל 10 לשיניים קבועות ולאורך כל תקופת החיים. טיפולי השיננית נועדו בין היתר לצרכי ניקוי והסרה של אבנית המצטברת על גבי השיניים והחניכיים, ובתוך כך, הם שומרים על בריאות השיניים והחניכיים לאורך זמן. בנוסף, טיפולי השיננית נועדו לצרכי הקניית טכניקות נכונות לצחצוח השיניים ואף לניקוי דלקות המופיעות בחניכיים. על מנת להימנע מבעיות שיניים וחניכיים המצריכות טיפולים מורכבים, אנו ממליצים לכל אחד ואחת מבני המשפחה להקפיד על ביקור סדיר אצל השיננית אחת לשישה חודשים ואחת לשלושה חודשים במידת הצורך.

טיפול ייעודי למניעת עששת

מחלת העששת נפוצה אומנם בקרב ילדים ומתבגרים אך היא בהחלט עשויה להופיע גם בקרב נשים וגברים בגילאים מתקדמים יותר. מחלה זו מתפתחת בין היתר עקב היגיינה לקויה בכל הנוגע לשמירה על בריאות השיניים והחניכיים, צריכה מוגברת של משקאות ממותקים ומזונות חומצתיים, מחסור במינרליים וסיבות נוספות. העששת עצמה היא הסיבה המרכזית להיווצרות חורים בשיניים, דבר הגורם בשלב הראשון לחדירת חיידקים והתפתחות דלקת בעצבי וכל הדם המצויים בתוך השן. במקרים של עששת בשלבי ההתפתחות ראשוניים תוכלו למנוע את התקדמות המחלה באמצעות טיפול ייעודי במסגרתו "מנקים" את החור שנוצר מחיידקים ומבצעים שחזור של השן.

טיפולי שורש

בכל אותם מקרים בהם נגעי העששת אינם מטופלים בזמן הנכון, הם עשויים לגרום לנזק לעצבים וכלי הדם המצויים במוך השן, והדבר עשוי להוביל לדלקת המחייבת טיפול שורש. טיפול זה הוא נמנה על אחד מאותם טיפולי שיניים משמרים הנחוצים לצרוך שמירה על בריאות השיניים, וזאת אף על פי שבחלק לא מבוטל מטיפולי השורש קיים הכרח במבנה וכתר מלאכותי. טיפולי שורש מומלץ שיבוצעו על ידי רופא שיניים מומחה לסוג זה של טיפולים ובאמצעות שימוש במכשור המתקדם ביותר בענף רפואת השיניים בתחום טיפולי זה, וזאת על מנת להבטיח לעצמכם את הטיפול היעיל עם התוצאות האסתטיות הטובות ביותר, תוך הקפדה יתרה על תהליך ריפוי מהיר וקל יותר.

חשוב לנו שתדעו: הזנחה מתמשכת של נגע העששת עשוי להוביל למצבי קיצון במסגרתם לא ניתן לשחזר ולתקן את השן הפגועה גם במסגרת טיפולי שורש, ובמצבים אלו תדרשו להליך מתמשך של טיפולי שיניים משקמים.

טיפולי שחזור (סתימות)

חורים בשיניים הם בדרך כלל פועל יוצא של הזנחה מתמשכת בכל הנוגע לשמירה על בריאות השיניים או כתוצאה מפעולה לקויה של צחצוח השיניים. בדרך כלל, הופעת חור באחד מהשיניים הטבעיות, עשויה להעיד על נגע עששת העשוי להתפתח לכדי מחלת העששת והדבר מחייב טיפול מיידי בבעיה. בכל המקרים של הופעת חורים בשיניים הטבעיות תוכלו לבצע טיפול של שחזור השן הידוע גם בשם סתימה. טיפול זה הוא טיפול יחסית פשוט ומהיר לתיקון הבעיה והוא נחשב לאחד מסוגי הטיפולים הנפוצים ביותר מתוך טיפולי שיניים משמרים. כיום, מרבית טיפולי השחזור בשיניים נעשים באמצעות חומרים אשר אינם מכילים מתכות, כאשר במסגרת ההליך הטיפולי מושם דגש גם על נושא האסתטיקה והתאמת הגוון של החומר המשמש לשחזור לגוון של יתר השיניים הטבעיות.

ביקורים סדירים אצל רופא השיניים – הדרך הבטוחה ביותר לשמירה על בריאות השיניים

אם גם אתם רוצים להימנע מבעיות שיניים המצריכות טיפולים מורכבים ומתמשכים, אנו ממליצים גם לכם להקפיד על ביקורים סדירים של כל אחד ואחת מבני המשפחה אצל רופא השיניים. ברוב המקרים, מומלץ להקפיד של תדירות ביקורים סדירה של אחת לשישה חודשים או בהתאם להמלצת הרופא המטפל. הביקור הסדיר נועד לעקוב אחר בריאות השיניים והוא מאפשר זיהוי מקדים של כל בעיה כזו או אחרת בשיניים או בחניכיים המצריכה אחד או יותר מאותם טיפולי שיניים משמרים המופיעים לעיל. הקפידו על ביקורים סדירים אצל רופא השיניים!

 

קראו גם על: אורתודנט ירושלים

דילוג לתוכן