טיפים חשובים לבריאות השיניים בהריון - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
טיפולי שיניים משמרים

3 פעולות פשוטות ויעילות לשמירה על בריאות השיניים

רוצים ליהנות משיניים בריאות לאורך זמן? בעמוד שלפניכם ריכזנו עבורכם מידע כללי על 3 דרכים פשוטות ויעילות באמצעותן תוכלו לשמור על בריאות שיניכם ולהימנע מבעיות שיניים וחניכיים נפוצות בכל גיל.

שמירה על בריאות השיניים תאפשר לכם להימנע מבעיות שיניים וחניכיים שונות העשויות להיות מלוות בכאב ובתהליכי טיפול מתמשכים. בנוסף, שמירה על בריאות השיניים, תאפשר לכם להימנע מבעיות שונות הקשורות למערכת העיכול הנוצרות כתוצאה מלעיסה לא נכונה של המזון אותו אתם צורכים לאורך היום. כפועל יוצא מכך, שמירה על בריאות השיניים והחניכיים, חיונית והכרחית לכל אחד מאיתנו, בכל גיל. כל זאת לצד טיפולי שיניים משמרים בעת הצורך.

שמירה על בריאות השיניים – כיצד?

שמירה על בריאות השיניים מתאפשרת באמצעות 3 פעולות פשוטות ויעילות שיבטיחו גם לכם שמירה מקסימאלית על בריאות השיניים לאורך זמן:

  1. ביקור תקופתי סדיר וקבוע אצל רופא השיניים – ביקורים סדירים אצל רופא השיניים מומלץ לקיים אחת לשישה חודשים וזאת לצרכי מעקב אחר מצב השיניים והחניכיים. את הביקורים הסדירים מומלץ להתחיל בגיל מוקדם ככל הניתן, כאשר ההמלצה הרווחת בקרב רופאי השינים היא לקיומם של ביקורים סדירים כבר בשלב בקיעת שיני החלב בגיל שנה עד שלוש. במסגרת הביקורים הסדירים והקבועים לאורך כל תקופות החיים השונות אצל רופא השיניים, ניתן לאבחן את מצב השיניים ולהעניק טיפול מיידי למטרות שימור המצב התקין של בריאות השיניים. טיפולים מיידיים אלו ידועים גם בשם טיפולי שיניים משמרים הכוללים בין היתר: טיפולי סתימות חורים באמצעותם ניתן למנוע מצבי עששת, טיפולי שורש המיועדים לצרכי מניעת הרס מוחלט של שורש השן וזאת לצד טיפולי שיניים משמרים נוספים המותאמים למצב בריאות שיניכם.
  2. טיפולי שיננית תקופתיים – פעולה מומלצת נוספת לצרכי שמירה על בריאות השיניים לאורך זמן, ניתנת ליישום במסגרת טיפולי שיננית תקופתיים אחת ל-6 עד 12 חודשים. טיפולי השיננית נועדו לצרכי סילוק והסרה של אבן השן המצטברת על גבי הצד החיצוני והפנימי של השיניים והיא מיועדת לנשים וגברים בכל גיל. ניקוי אבן שן מתאפשרת כבר בגילאים צעירים לאחר השלמת בקיעת השיניים הקבועות (בסביבות גיל 10-12), כאשר פעולת הניקוי מסייעת גם לשמירה על החניכיים.
  3. הקפדה יתרה על היגיינת פה – שמירה על בריאות השיניים מתאפשרת אך ורק במסגרת הקפדה יתרה על היגיינת פה באופן קבוע והיא מיושמת באמצעות מספר פעולות יומיומיות הכרחיות הכוללות בין היתר: צחצוח נכון וממושך של השיניים פעמיים ביום (פעולת צחצוח נכונה מומלץ שתימשך בין 3 ל-5 דקות בכל פעם(, שטיפת חלל הפה באמצעות תכשירי מי פה לאחר כל צחצוח או לפחות פעם ביום, שימוש בחוט דנטלי או קיסם דנטלי לאחר כל ארוחה במהלך היום, וכמובן, הימנעות מצריכה מוגברת או מוגזמת של דברי מתיקה, משקאות ממותקים, משקאות אלכוהוליים, מוצרי טבק שונים ומשקאות קפאין. מומלץ גם ללעוס מסטיק ללא סוכר לאחר ארוחות מלאות במהלך היום.

הפקדה יתרה על כל אחת משלושת הפעולות המופיעות לעיל, תאפשר גם לכם לשמור על שיניים בריאות לאורך זמן ולהימנע מטיפולי שיניים מורכבים ומתמשכים, למעט, טיפולי שיניים משמרים המיועדים לצרכי שימור המצב התקין של שיניכם לאורך זמן.

טיפולי שיניים משמרים היכולים לסייע בשמירה על בריאות שיניכם

ענף רפואת השיניים מאפשר לכם להסתייע במגוון רחב של טיפולי שיניים משמרים הנחוצים למטרות שימור המצב התקין של שיניכם לאורך זמן. טיפולים אלו אצל רופא פרטי כוללים בין היתר טיפולי סתימות ועקירות במידת הצורך וטיפולי שורש המיועדים לצרכי ניקוי תעלת שורש השן. טיפול משמר נוסף המאפשר לכם לשמור על שיניים בריאות לאורך זמן הוא טיפול ייעודי לאיטום חריצים בשיניים. טיפול זה מיועד לבעלי מבנה שיניים עם חריצים עמוקים שכל אחד מהווה פוטנציאל להצטברות שאריות מזון והתפתחות רובד חיידקי על גבי השיניים. איטום חריצים בשיניים הוא טיפול משמר המיועד גם לילדים מגיל 6 ואילך לאחר בקיעת השיניים הטוחנות הקבועות, והוא מיועד לצרכי מניעת עששת בגילאים צעירים וגם לצרכי מניעת בעיות שיניים המצריכות טיפולים מתמשכים. בנוסף, עומדים לרשותכם טיפולי שיניים משמרים נוספים באמצעותם גם אתם תוכלו לשמור על בריאות שיניכם לאורך זמן. למידע נוסף על טיפולי שיניים משמרים כאמצעי יעיל לשמירה על שיניים בריאות לאורך זמן צרו איתנו קשר.

דילוג לתוכן