מרכז אקרמן לרפואת שיניים - טיפולי שורש

טיפולי שורש

טיפולי שיניים משמרים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

פעולה שגרתית שדורשת מיומנות!

טיפולי שורש הם חלק מפעולות שבשגרה בכל מרפאת שיניים. למרות היותה שכיחה יש לבצע אותה בדיוק מרבי כדי להציל את השן מפני אובדן. טיפולי שורש מבוצעים כאשר הזיהום הגיע עד לשורשי השן, ואצל ד"ר אקרמן מרפאות שיניים מסבירים למה זה חשוב.

טיפולי שורש

מחלת העששת פוגעת בשיניים ויוצרת בו רקבון. תחילה מתפשט הנזק רק על פני הרובד העליון של השן ואם לא מסלקים אותו, הוא ממשיך להתפשט פנימה. השכבה העוטפת את השן, היא הזגוגית נהרסת גם היא, והרקבון ממשיך לחלחל פנימה. החלק הרך שנמצא בתוך השן נקרא מוך, שם נמצאים החלקים הרכים, כמו כלי דם או עצבים משם הדרך קצרה להגיע אל שורשי השן ולזהם גם אותם.

במקרה כזה חייבים לסלק את הזיהום מתוך השן פנימה. סתימה רגילה לא תועיל כיון שהרקבון כבר התנחל בפנים. המענה לכך יהיה טיפולי שורש בלבד.

פעולת טיפולי שורש

רופא השיניים מרדים את השן לפני שהוא מבצע טיפולי שורש. אחר כך הוא מנקה את תעלות השן ומסיר את כל הזיהום והרקבון מתוך שורשי השיניים. לאחר שהסתיימה מלאכת הניקוי סותמים את התעלות הפתוחות כדי שיותר לא יחדור לשם שום זיהום.

שן שעברה טיפולי שורש היא חלשה בדרך כלל. יש לחזק אותה בעזרת כתר מעליה כדי לשמור על יציבותה.

טיפולי שורש רק אצל המומחים!

טיפולי שורש דורשים דיוק מרבי. יש להגיע עד לתעלות הקטנות של השיניים ולעבוד בצורה מאד עדינה וזהירה. פעמים רבות מתקשה הרופא לעשות זאת בשלמות וחלק של טיפולי שורש נוחלים כשלון. המטופל מגלה לאחר זמן מה כי המקום שוב כואב, ומתפתח זהום משני.

התשובה המוחצת היא לבצע טיפולי שורש אצל רופאים מומחים, אשר מיומנים במשימה הזו וצברו ניסיון דווקא בתחום של טיפולי שורש. ד"ר אקרמן מרפאות שיניים, מעסיק צוות של רופאים מומחים בתחומם, אשר ביניהם אף בעלי נסיון עם טיפולי שורש אשר יבצעו את הטיפול על הצד הכי טוב.

אל תפקירו את שיניכם בידיים בלתי מיומנות. פנו אל הכתובת הנכונה ותהנו מתוצאות יעילות!

מידע נוסף שיכול לעניין אתכם

בוטוקס וחומצה היאלורונית

בוטוקס וחומצה היאלורונית חדש במרפאתנו! ייעוץ אצל הרופא/ה ללא עלות כל החומרים באישור משרד הבריאות. טיפולים אסתטיים חומצה היאלורונית בוטוקס

קראו עוד »
דילוג לתוכן