טיפולי הלבנה לשיניים - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
רופא שיניים פרטי בירושלים

טיפולי הלבנה לשיניים

טיפולי הלבנה לשיניים מהווים חלק בלתי נפרד מתחום האסתטיקה הדנטלית, ולכן, קיימת חשיבות רבה לקיומם אצל רופא שיניים פרטי בירושלים או בכל עיר אחרת, בעל התמחות בתחום האסתטיקה הדנטלית. בעמוד שלפניכם, תוכלו למצוא מידע כללי על טיפולי הלבנה לשיניים המיושמים במרפאות השיניים.

טיפולי הלבנה אפקטיביים לשיניים עושים רק אצל רופא שיניים

בפתח הדברים חשוב לנו לציין שמשרד הבריאות מחמיר עד מאוד בכל הנוגע לטיפולי הלבנת השיניים, ולכן, על פי פקודת רופאי השיניים המונהגת בישראל, טיפולי הלבנה לשיניים חייבים להיעשות אך ורק אצל רופא שיניים בעל רישיון לעיסוק בענף רפואת השיניים, כאשר ההמלצה היא לבצע את הטיפול המיועד אצל רופא שיניים בעל התמחות בתחום האסתטיקה הדנטלית. כיום, תוכלו להסתייע במגוון רחב של חומרי הלבנה המשווקים ברשתות הפארם השונות, אך כל מוצרי ההלבנה המיועדים לטיפול ביתי הם מוצרי הלבנה עם תוצאות טיפוליות קצרות טווח, כאשר אחוזי ההצלחה שלהם משתנים ממוצר למוצר. כפועל יוצא מכך, טיפולי הלבנה אפקטיביים עם תוצאות טובות הנשמרות לאורך זמן, מומלץ לבצע אך ורק אצל רופא שיניים פרטי בירושלים או בכל עיר אחרת.

שיטות הלבנה נפוצות

כאשר מדברים על טיפולי הלבנה מקצועיים לשיניים אצל רופא שיניים, מדברים למעשה על מספר שיטות הלבנה נפוצות, כגון: הלבנת שיניים בלייזר, הלבנת שיניים באמצעות ציפויי שיניים מחרסינה והלבנת שיניים באמצעות סד מותאם, כאשר בכל אחת מהשיטות הנפוצות נעשה שימוש בחומרי הלבנה עם אחוז גבוה של חומרים פעילים.

מה הם החומרים הפעילים לטיפולי הלבנת שיניים ?

כאשר מדברים על חומרים פעילים לטיפולי הלבנת שיניים מדברים למעשה על חומרי הלבנה בעלי אחוזים גבוהים של חומרים פעילים, וזאת בניגוד מוחלט לחומרי הלבנה ביתיים המשווקים לקהל הרחב בהם מינון החומרים הפעילים הוא נמוך. החומרים הפעילים הם אלו המייצרים את אפקט ההלבנה בכל אחת משיטות ההלבנה הנפוצות והם חייבים להיות מאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות. השימוש בחומרים אלו מתאפשר אך ורק לרופאי שיניים, כאשר כל ההליך הטיפולי מיושם במרפאה עצמה, ולכן, החומרים עצמם אינם משווקים דרך בתי המרקחת אלא מיובאים על ידי רופאי השיניים באופן ישיר מהחברות המייצרות אותם. מנגד, חומרי הלבנה המשווקים לציבור הרחב בבתי המרקחת ורשתות הפארם השונות לצרכי הלבנת שיניים ביתית הם חומרים עם חומרים פעילים במינון של 0.1 אחוז עד 6 אחוזים בלבד, וכפי שציינו לעיל, הם בעלי אפקט הלבנה לטווח הקצר והם אינם יכולים להשיג את התוצאה המקצועית האפקטיבית בחלק גדול מהמקרים.

טיפולי ציפוי שיניים לצרכי הלבנה

בשנים האחרונות, יותר ויותר מטופלים בוחרים לעשות שימוש ציפוי שיניים בירושלים מסוג חרסינה לצרכי הלבנת השיניים, וזאת לנוכח העובדה שציפויי השיניים המיוצרים מחרסינה דקה במיוחד, ניתנים להתאמה לגוון השיניים הרצוי להם. מכיוון שציפויי השיניים מחייבים פעולת השחזה מקדימה של השיניים, קיימת חשיבות רבה לכך שההליך הטיפולי יתבצע על ידי רופא שיניים פרטי בירושלים בעל התמחות בתחום האסתטיקה הדנטלית המשלבת בתוכה גם טיפולי הלבנה וגם טיפולי ציפויי לשיניים. בין היתר, ההליך הטיפולי מצריך מדידות והתאמה אישית של הציפוי על פי מבנה השיניים של המטופל, כאשר פעולת הציפוי עצמה היא סוג של הדבקת חומר הציפוי על גבי השיניים. ציפוי זה נחשב לבעל עמידות גבוהה בפני הכתמה לאורך שנים.

טיפולי הלבנה לשיניים הטבעיות בלבד

טיפולי הלבנה מקצועיים ואפקטיביים המוצעים לכם על ידי רופא שיניים פרטי בירושלים או בכל עיר מגורים אחרת, אינם מיועדים לכתרים מלאכותיים, וזאת לנוכח העובדה שכל סוגי החומרים הפעילים בהם נעשה שימוש בענף רפואת השיניים לצרכי הלבנה, אינם יכולים לפעול על כתרים מלאכותיים אלא אך ורק על החומר הטבעי המגן על השיניים. כפועל יוצא מכך, במידה ואתם מתעניינים בטיפולי הלבנה לשיניים ובחלל הפה שלכם מצויים מספר כתרים מלאכותיים במקומות אסטרטגיים הנראים לעין כאשר אתם פותחים פה או מחייכים, חשוב שרופא השיניים יבצע את פעולת ההלבנה בהתאם לגוון של הכתרים המלאכותיים על מנת לשמור על מראה גוון אחיד בכל חלל הפה או לשנות את צבע הכתר עצמו, אך הדבר כרוך בהחלפתו. כפועל יוצא מכך, מומלץ לבצע הלבנת שיניים מקצועית לפני טיפולי כתרים ובתוך כך להתאים את גוון הכתר לגוון של יתר השיניים הטבעיות.

דילוג לתוכן