מרכז אקרמן לרפואת שיניים - השתלות שיניים

השתלות שיניים

10

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

השתלת שיניים היא החלופה המתקדמת ביותר המהווה  פתרון אידיאלי, לבעיות של שיניים חסרות וחניכיים חלשות. שתלים דנטליים יכולים להוות חלופה לכתרים ויעודם למלא  מקום של חוסר בשן אחת או יותר.

אנשים המרכיבים שיניים תותבות שלמות או חלקיות חשים לעיתים קרובות חוסר נוחות ויציבות בלעיסה ודיבור וכיוון ששתלים דנטליים ידועים בחוזקם וביציבותם, שימוש בהם מהווה ביטחון רב למטופל.  בנוסף,  אנשים צעירים הסובלים משיניים מתנדנדות כתוצאה מנסיגת חניכיים יכולים להחליף שיניים אלו בשתלים דנטליים ולהחזיר לפה את התחושה של שיניים יציבות וחזקות .

בדיקה ותכנית טיפול השתלת שיניים

ככלל שתלים אינם תחליף לשיניים בלתי מטופלות.  שן מטופלת עדיפה במקרים רבים על שתל. כאשר מסיבות רפואיות נאלץ רופא השיניים לוותר על שן אחת או יותר פתרון אפשרי הוא שיקום האזור חסר השיניים באמצעות שתלים, גשרים או תותבות נשלפות, בצד פתרונות אחרים.

לפני ביצוע השתלת שיניים יש להיבדק ע"י רופא השיניים המשקם על מנת להגיע לאבחנה ולברר מצב בריאותי.  לעיתים קרובות נחוץ גם צילום C.T של האזורים מחוסרי השיניים המיועדים לקלוט שתלים ועל סמך הבדיקה וממצאיה מכין הרופא המשקם תכניות טיפול.

השתלת שיניים הלכה מעשה

שתלים דנטליים הם חלקים מתכתיים עשויים מטיטניום אשר מוכנסים ומקובעים ללסת. הניתוח נעשה בהרדמה מקומית וההחלמה ממנו פשוטה יחסית ואינה אורכת זמן,  אך תלויה במצבו הבריאותי של המטופל. יש לזכור כי  עישון מפחית את סיכויי קליטת השתלים.

תוך שבעה ימים מיום ההשתלה מסיר הרופא את התפרים מהפה ותוך שבועיים ישנו ריפוי ראשוני של המקום המנותח. חשיפת השתלים נעשית בהרדמה מקומית לאחר מספר חודשים.ישנם מקרים בהם ניתן להעמיס את השתלים קודם .

תקופת שיקום וסיכונים בהליך השתלות שיניים

שיקום לאחר השתלת שיניים מתבצע בשלבים. רמת הדיוק הנדרשת גבוהה בהרבה מזו של שיקום מעל שיניים טבעיות ולכן התהליך יכול לארוך כחצי שנה עד שבפה יהיו שיניים (בשלב הביניים נהוג להכניס תותבות זמניות או גשרים זמניים).

הסיכונים בתהליך השתלת השיניים כוללים את הסיכונים הכירורגיים הרגילים של ניתוחים בפה כגון זיהום, שטפי-דם, נימול באזור הניתוח. ההצלחה של השתלים שיניים מותנית לא רק בתכנון נבון של הכוחות מועמסים על השתלים אלא בבחירת הרופא המטפל ורמת הדיוק לה הוא נדרש.

פנו עוד היום למרכז אקרמן להשתלות שיניים וקבלו תכנית השתלות מקיפה ללא כל התחייבות

הרמת סינוס

שתלים דנטליים

השתלת שיניים ממוחשבת

השתלת שיניים קדמיות עקב חבלה

ניתוח השלמת עצם בהשתלות שיניים

מידע נוסף שיכול לעניין אתכם

קופת חולים מכבי

ראובן אקרמן- רופא שיניים בהסדר למבוטחי קופ"ח "מכבי" מכבי שלי חברים בגילאי 18 עד 75 זכאים להטבות ייחודיות, כמו סתימות,

קראו עוד »

צוות הרופאים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם צוות המרפאה צוות המרכז נבחר ע"י ד"ר אקרמן בקפידה,  בדגש על האיכויות האישיות והמקצועיות, המסירות,

קראו עוד »
דילוג לתוכן