כיצד תשמרו על בריאות השיניים של ילדיכם - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
רופא שיניים לילדים בירושלים

כיצד תשמרו על בריאות השיניים של ילדיכם

כיצד תשמרו על בריאות השיניים של ילדיכם

פדודונטיה או רפואת שיניים לילדים הוא תחום התמחות בענף רפואת השיניים המתמקד בכל סוגי הטיפולים הנחוצים לילדים מגיל שנה ועד גיל 18. העיסוק בתחום זה מחייב הכשרה מיוחדת האורכת כ-3.5 שנים בנוסף ללימודי רפואת שיניים, ולכן, כאשר בוחרים רופא שיניים לילדים בירושלים או בכל עיר אחרת, חשוב לוודא שמדובר ברופא מומחה בתחום.

טיפולי שיניים לילדים – מתי מתחילים?

טיפולי שיניים לילדים מומלץ שיתחילו בגיל מוקדם ככל הניתן, וזאת על מנת לעקוב אחר התפתחותן של השיניים החלביות ועל מנת לאתר בעיות התפתחויות בשיניים. ברוב המקרים, מומלץ לקיים ביקורים סדירים אצל רופא שיניים המתמחה בתחום רפואת שיניים לילדים, מרגע בקיעת השן הראשונה המתרחשת בסביבות גיל שנה ולהפקיד על ביקורים סדירים אחת לשישה חודשים ו/או בהתאם להמלצותיו של הרופא המטפל.

סוגי טיפולים המיועדים לילדים

רופא שיניים לילדים בירושלים או בכל עיר אחרת בישראל, מאפשר לילדיכם להסתייע במגוון רחב של טיפולי שיניים המיועדים לילדים, וביניהם:טיפולי שיניים משמרים הכוללים בין היתר טיפולי סתימה, טיפולי עקירה וטיפולי שורש. חשוב לציין שהטיפולים המשמרים לילדים מיועדים לילדים בסביבות גיל 6-12 שהשלימו שלב של בקיעת כל השיניים החלביות. טיפולי שיניים נוספים לילדים מיושמים בתחום הטיפולים האורתודנטים והם מיועדים לילדים ובני נוער המתמודדים עם בעיה אורתודנטית כזו או אחרת. את הטיפולים האורתודנטים ניתן להתחיל לאחר החלפת השיניים החלביות בשיניים קבועות בסביבות גיל 12- 13, אך במקרים מסוימים ניתן לאבחן את הבעיה האורתודנטית כבר בשלבים מוקדמים יותר בסביבת גיל 3 עד 6. בנוסף, טיפולי שיניים לילדים כוללי ם גם טיפולי ניקוי והסרת אבן השן במסגרת טיפולי שיננית אותם מומלץ ליישם אחת לשנה ו/או חצי שנה במידת הצורך.

כיצד נלחמים בעששת?

מחלת העששת היא מחלת השיניים הנפוצה ביותר בקרב ילדים בכל הגילאים והיא מתפתחת כתוצאה מהצטברות יתר של חיידקים בשיניים. הצטברות הרובד החיידקי בשניים עשויה לנבוע מסיבות שונות שהמרכזית שבהן היא הזנחה או חוסר היגיינה בכל הנוגע לשמירה על בריאות השיניים. חשוב לציין שהעששת היא מחלת שיניים כרונית העשויה להשפיע במידה ניכרת על תפקוד השיניים והלסתות, ולכן, אחת מהדרכים המומלצות ביותר לטיפולי בעששת היא מניעת הופעתה מלכתחילה. כיצד עושים זאת? לפניכם מספר טיפים חשובים בנושא:

  • ביקורים סדירים אצל רופא שיניים לילדים בירושלים או בעיר מגוריכם – ביקור סדיר ותקופתי אצל רופא השיניים נועד לצרכי מעקב אחר בריאות השיניים והדבר יכול לסייע רבות במניעת התפתחות עששת ו/או איתורה לפני החמרתה. 
  • צחצוח נכון פעמיים ביום – שמירה על בריאות השיניים אצל ילדים מתחילה מהרגלי צחצוח נכונים. לצורך כך, אנו ממליצים לכם לקבל הדרכה מקצועית בנושא ולהפקיד על צחצוח שיני ילדיכם פעמיים ביום, פעם אחת לאחר ארוחת הבוקר ופעם שנייה לאחר ארוחת הערב.
  • מינימום דברי מתיקה מקסימום פירות וירקות – דברי מתיקה מכל סוג, לרבות, משקאות ממותקים, מהווים את האויב מספר 1 בכל הנוגע למניעת עששת ושמירה על בריאות שיני ילדים בכל גיל, ולכן, קיימת חשיבות רבה לצריכה מינימאלית של דברי מתיקה מכל סוג וצריכה גבוהה של מוצרי מזון בעלי ערכים תזונתיים חיוניים לשמירה על בריאות השיניים, וביניהם: פירות, ירקות ומוצרי חלב.

שימו לב- הזנחה מתמשכת של בריאות והיגיינת השיניים עשויה להוביל לאובדן שיניים כבר בגיל צעיר והדבר עשוי להצריך טיפולי השתלת שיניים לבני נוער.

טיפולי השתלת שיניים לבני נוער – מה חשוב לדעת?

אובדן שיניים טבעיות בגילים צעירים, עשוי להתרחש על רקע הזנחה מתמשכת בכל הנוגע לשמירה על בריאות השיניים וכתוצאה מחבלה בשיניים. בשני המקרים, ניתן להשלים את השן הטבעית החסרה ו/או מספר שיניים חסרות במסגרת טיפולי שתלים לשיניים בירושלים או בכל עיר אחרת אותם ניתן להתחיל כבר בגיל 15 במידה ומדובר בנערות ובסביבות גיל 17 במידה ומדובר בנערים. בגילים אלו, הלסת משלימה של שלבי גדילתה.

יחד עם זאת, קיימת חשיבות רבה להיוועצות עם רופא שיניים לילדים בירושלים או בעיר מגוריכם לפני תחילת הטיפול וזאת על מנת לבחון את התאמת המטופל/ת להליך הטיפולי הנדרש. למידע נוסף על טיפולי השתלת שיניים לבני נוער ועל טיפולי שיניים נוספים לילדים בגיל ההתבגרות בקרו באתר שלנו או צרו איתנו קשר.

דילוג לתוכן