5 טיפים לבחירת אורתודנט ירושלים - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
אורתודנט ירושלים

5 טיפים לבחירת אורתודנט ירושלים

לפני שנענה על השאלה מהי הדרך הנכונה לבחירת אורתודנט ירושלים? קיימת חשיבות גבוהה להבין מיהו האורתודנט ומה תפקידו בפועל. ובכן, אורתודנט מהווה למעשה כרופא שיניים אשר מתמחה באופן פרטני בנושא של יישור שיניים.

רופא אורתודנט אמור לסיים הכשרה ייעודית בתחום ולהחזיק תעודת מומחה באורתודנטיה.

בהליך בחירת רופא אורתודנט הפרמטר הראשון עליו חשוב לשים דגש הוא האם אותו מומחה מופיע ברשימת המומחים ואוחז ברישיון בתוקף – ניתן לבדוק את הנושא הזה באתר האינטרנט של האגודה האורתודנטית ממשרד הבריאות, רק רופא אשר יופיע באותה הרשימה רשאי בפועל ומוסמך כחוק לבצע את טיפולי יישור השיניים.

כמובן שישנם פרמטרים נוספים אשר דגש עליהם יאפשר לבחור באורתודנט מקצועי ומנוסה בירושלים והסביבה ובין היתר:

טיפ 1 – בדיקת וותק וניסיון של האורתודנט

חשוב לבדוק שמדובר באורתודנט ירושלים שהינו בעל וותק של שנים רבות בתחום של יישור השיניים – הניסיון של האורתודנט יכול להעיד במידה רבה על היכולות שלו להעניק פתרונות ומענה לסוגים שונים של בעיות, אשר חלקן עלולות להיות גם בעיות שהינן מורכבות יותר – בכל זאת, יש לקחת בחשבון כי קיימים סיכויים גבוהים שלאורך השנים אותו אורתודנט מנוסה הספיק להתמודד עם בעיות מסוגים שונים.

טיפ 2 – המלצות וחוות דעת

כדאי לשים דגש על המלצות וחוות דעת על אותו רופא אורתודנט.

אם יש לכם מכרים, חברים או בני משפחה אשר הסתייעו בשירותיו של אורתודנט והיו שבעי רצון מהשירות ומהתוצאה, דבר זה יכול לסייע לכם במידה רבה עם הבחירה. אם אין לכם היכרות עם אנשים אשר ישתמשו בשירותיו של אורתודנט, דרך נוספת לקבל המלצות וחוות דעת עוברת בפניה לרשת האינטרנט. ניתן לחפש באתרי אינטרנט וברשתות חברתיות המלצות לגבי אורתודנט ירושלים – חוות דעת אלו יכולות לספק תמונה מלאה לגבי היכולות של אותו האורתודנט.

טיפ 3 – תודעת השירות של הרופא ושל הצוות

לצד הניסיון והרמה המקצועית ההמלצה היא לשים דגש גם על תודעת השירות של אותו אורתודנט. ראשית כל, חשוב לקבוע פגישת ייעוץ מקדימה במרפאה – כדאי להגיע לפגישה עם רשימה של שאלות, כאשר התשובות עליהן יכולות לספק את התמונה המלאה לגבי אותו אורתודנט.

פרמטר נוסף עליו חשוב לשים דגש נוגע לנושא של האבחון הראשוני – על הרופא האורתודנט לבצע אבחון מקיף ומעמיק, על מנת להתאים בשלב הבא את שיטת יישור השיניים המתאימה והיעילה ביותר.

טיפ 4 – האווירה במרפאת השיניים

אחד מקהלי היעד המרכזיים של טיפולי אורתודנט הם ילדים ובני נוער – אשר כידוע, מתמודד עם לא מעט חששות ופחדים מפני הטיפולים. כחלק מכך, ההמלצה היא לשים דגש גם על האווירה במרפאה בה אותו אורתודנט מטפל.

ההמלצה היא להגיע למרפאה, לבחון את היחס של הצוות, את האווירה במקום, את העיצוב ואת ההקפדה על הניסיון והאסתטיקה.

דגש על הפרמטרים הללו, יכול להשפיע במידה רבה על חווית הטיפול – וכידוע, טיפולי שיניים כלל וטיפולי אורתודנטיה בפרט עלולים להיראות מפחידים בשלבים הראשונים.

טיפ 5 –  לערוך סקר מחירים

יש לקחת בחשבון, כי טיפולים אורתודנטים הם טיפולים אשר כרוכים בעלויות כספיות גבוהות יחסית. לכן, חשוב לשים דגש בשלב הראשון על מחירי הטיפולים – כמובן, שההמלצה היא לא לבחור באותו אורתודנט ירושלים, רק בהתבסס על הצעת מחיר, אלא לשים דגש גם על אותם הפרמטרים אשר יכולים להעיד על הרמה המקצועית ועל היכולות של אותו אורתודנט.

כאמור, בחירה מושכלת של אורתודנט יכולה להסב הרבה שקט נפשי הן לגבי סיכויי הצלחת הטיפול והן לגבי מידת התאמתו הפרטנית למצב השיניים של המטופל – מה שיכול להעיד בסופו של דבר על טיב התוצאה. כמובן, שלפני קבלת הטיפול יכולות לעלות לא מעט שאלות כמו לגבי הגיל בו ניתן להתחיל טיפולי יישור שיניים פנימי או חיצוני או טיפולים אחרים– חשוב לציין, שרופא אורתודנט יכול לזהות בעיות בצמיחת השיניים והלסתות עוד לפני שכל שיני החלב התחלפו – וניתן להגיע לבדיקה ראשונה כבר עם ילד בגילאי 8-9 – כמובן שההגעה לאבחון לא בהכרח אומרת שהטיפול יתחיל באופן מידי, אבל דבר זה כן יאפשר להכין תוכנית טיפולים אפקטיבית ואיכותית. בחירה באורתודנט אשר שם דגש גם על תודעת השירות, תבטיח מענה סבלני על כל אותן השאלות אשר יכולות לעלות בתחום. 

דילוג לתוכן