אורתודנט ירושלים - לבריאות הפה שלך - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
אורתודנט ירושלים - לבריאות הפה שלך

אורתודנט ירושלים – לבריאות הפה שלך

בריאות השיניים והחניכיים חשובה לכל אחד ואחת מאיתנו בכל גיל, ולכן, אחת מההמלצות החשובות ביותר בענף רפואת השיניים, היא ההמלצה על ביקור תקופתי אצל רופא השיניים אחת לשלושה עד שישה חודשים וכן אצל אורתודנט ירושלים מקצועי. הזנחה מתמשכת של בריאות הפה והשיניים עלולה להוביל למגוון רחב של בעיות שיניים וחניכיים ולגרום לכל אחד ואחת מביניכם כאב מתמשך ואף לפגוע בבריאותכם.

הזנחה מתמשכת של בריאות השיניים עלולה בין היתר להוביל להצטברות חיידקי בשן ולהיווצרות חורים בשיניים ואף לעששת, כמו כן, היא עלולה להוביל לאובדן שן טבעית או יותר, להשפיע על בריאות עצם הלסת ואף להופעתן של מחלות חניכיים. חשוב לציין שהצטברות חיידקים בחלל הפה עלולה לגרום לזיהום חיידקי העלול בסופו של דבר להגיע גם למערכת הדם ולגרום לפגיעה בלתי הפיכה במערכות חיוניות בגופינו.

פגיעה בבריאות השיניים – דבר מוביל לדבר

כאשר מדברים על הזנחה של בריאות השיניים מדברים למעשה על חוסר היגיינה בשלב כזה או אחר ו/או צחצוח לא נכון של השיניים העלול להוביל להצטברות חיידקים בשן בשלב הראשוני. כל הצטברות של חיידקים בשם מתחילה בשכבת האמייל של השן והיא עלולה ליצור חורים בשיניים שבמקרה הטוב יהיה ניתן להתמודד עימם באמצעות טיפולי סתימה ו/או טיפולי שורש במקרה הטוב פחות. במקרה הפחות טוב של הזנחה מתמשכת של מצב השיניים, אתם עלולים לסבול ממחלת חניכיים כזו או אחרת ולהתמודד עם מצבי אובדן שיניים טבעיות.

לפיכך, קיימות מספר המלצות לשמירה על בריאות שיניכם וביניהן:

 • הקפדה יתרה על ביקור תקופתי אצל רופא השיניים אחת לשלושה חודשים עד שישה חודשים – בהתאם להמלצות הרופא המטפל.
 • הקפדה יתרה על צחצוח השיניים לפחות פעמיים ביום – ברוב המקרים מומלץ לצחצח את השיניים לאחר ארוחת הבוקר ולפני שאתם הולכים לישון. מומלץ להסתייע בהדרכה של שיננית בכל הנוגע לצחצוח נכון של השיניים.
 • הקפדה יתרה על שימוש בחוט דנטלי לניקוי השיניים לאחר ארוחות במהלך היום – אם אפשר אנו ממליצים לכם לצחצח שיניים מייד לאחר כל ארוחה.
 • הקפדה יתרה על שימוש בתכשירי מי פה לפני או אחרי הצחצוח.
 • הקפדה יתרה על ניקוי וסילוק אבנית מהשיניים אחת לחצי שנה עד שנה.
 • הימנעות מעישון וצריכה מוגברת של משקאות המשלבים בתוכם קפאין – דבר העלול להוביל להכתמת השיניים.
 • הימנעות מדברי מתיקה וצריכה מוגברת של מזון עתיר סוכרים.

זכרו – כל זיהום דלקתי בחניכיים או בשניים, עלול להיות מלווה בכאבים עזים, רגישות גבוהה לחום/קור ואף לקשיים באכילה ובדיבור, ולכן, הדרך הטובה ביותר להימנע מכל אלו, היא באמצעות הקפדה יתרה על ההמלצות המופיעות לעיל ושמירה על בריאות שיניכם.

ומה בנוגע לבעיות שיניים שאינן בהכרח נובעות כתוצאה מהזנחה?

ענף רפואת השיניים מאפשר לכם להסתייע במגוון רחב של טיפולי שיניים המיועדים ומותאמים לטיפול בבעיות שיניים שאינן בהכרח נובעות כתוצאה מהזנחה. אחד מאותם טיפולים הוא תחום טיפולי האורתודנטיה העוסק בטיפולי יישור שיניים במקרים בהם המטופל מתמודד עם בעיה מולדת או בעיה נרכשת אשר הובילה למראה שיניים עקומות או לבעיה אחרת במבנה השיניים. טיפול אצל אורתודנט ירושלים או בכל עיר אחרת, יאפשר לכם לבחון את כל דרכי הטיפול המותאמים עבור בעיית השיניים ו/או מבנה השיניים הרלוונטית עבורכם.

אורתודנט ירושלים או בכל עיר אחרת המתמחה בטיפולי אורתודנטיה לילדים ומבוגרים כאחד, מאפשר לכם להסתייע במגוון רחב של שיטות טיפוליות מתקדמות המיועדות לצרכי טיפול במקרים כגון:

 • צפיפות יתר השיניים
 • מבנה שיניים בולטות
 • מבנה שיניים הנוטות הצידה
 • רווח משמעותי בין השיניים

ומקרים נוספים בהם קיים הכרח בטיפולי אורתודנטיה כאלו ואחרים.

לצד טיפולי אורתודנט ירושלים או בכל עיר אחרת המיועדים לצרכי טיפול בבעיות שיניים שאינן בהכרח נובעת כתוצאה מהזנחה, תוכלו להסתייע כיום גם בטיפולי האסתטיקה הדנטלית המיועדת לצרכי מתן מענה טיפולי לתחזוקת השיניים ושמירה על בריאותם, כאשר בין יתר הטיפולים המוצעים לכם בתחום זה תוכלו למצוא: טיפולי שיוף שיניים המהווים לעיתים חלק בלתי נפרד מטיפולי האורתודנטיה, טיפול יסודי לניקוי וסילוק אבנית, טיפולי ציפויי שיניים המיועדים לטיפול במקרים בהם קיים שבר בקצה השן ו/או סדק בשן, טיפולי שיניים בהריון, טיפולי הלבנת שיניים לשמירה על שיניים בוהקות ויפות, וטיפולים נוספים.

דילוג לתוכן