טיפולי אורתודנט ירושלים | טיפול אורתודנטי בירושלים - מרכז אקרמן לרפואת שיניים
טיפולי אורתודנט ירושלים

טיפולי אורתודנט ירושלים

מהו טיפול אורתודנטי ולמי הוא נחוץ? כל מה שחשוב וצריך לדעת על טיפולי אורתודנטיה בעמוד שלפניכם

טיפולי אורתודנטיה נועדו לצרכי טיפול בפגמים שונים בחלל הפה שמקורם באי סדירות השיניים או חוסר התאמה בין הלסתות, כאשר בין יתר המקרים בהם קיים הכרח בטיפול אורתודנטי ניתן למצוא את כל המקרים בהם קיימת צפיפות של השיניים, כל אותם מקרים בהם קיימים מרווחים בין השיניים, כל אותם מקרים בהם קיימות שיניים בולטות ומקרים בהם קיימות תופעות כגון: מנשך פתוח, סגירה הפוכה ועוד. חשיבותם של הטיפולים האורתודנטים נובעת גם מטעמים אסתטיים וגם על רקע רפואי, כאשר בעיות בסגירה של השיניים עלולה להוביל לתפקוד לא תקין של מערכת הלעיסה ומפרקי הלסת ולגרום לבעיות חניכיים ושיניים.

אנשים המתמודדים עם שיניים עקומות ו/או לא ישרות, סובלים יותר מבעיות כגון: שחיקת שיניים, עששת וכאבים במפרקי הלסתות, כאשר הימצאותן של שיניים עקומות או לא ישרות בחלל הפה, מותירות שאריות מזון בחלל הפה והדבר מוביל לפגיעה ישירה בחניכיים ובבריאות השן וזאת בנוסף למראה הלא אסתטי של שיניים עקומות או לא ישרות.

טיפולי אורתודנטיה – אבחון

השלב המקדים לכל טיפול אורתודנטי כרוך בבדיקות אבחון הנערכות באמצעות צילומי רנטגן וצילומי פנים וזאת לצד אנליזה ממוחשבת המאפשרת בירור מדויק של יחס השיניים והלסתות. בדיקות אלו נועדו לצרכי אבחון הבעיה האורתודנטית וחשוב שהן יבוצעו על ידי אורתודנט ירושלים מוביל בתחומו המחזיק בכל מערכות הציוד הנחוצות לצורך קיומן של בדיקות האבחון שבהתאם לממצאיהן ניתן לתכנן בצורה האופטימאלית ביותר את ההליך הטיפולי.

את בדיקות האבחון המקדימות לטיפולי האורתודנטי מומלץ ליישם כבר בגיל צעיר עם סיומו של שלב תחלופת שיני החלב השיניים קבועות (בסביבות גיל 10-12), וזאת על מנת לאבחן בעיות כאלו ואחרות במבנה השיניים בהן ניתן לטפל באופן מיידי. יחד עם זאת, חשוב לציין את העובדה שטיפול אורתודנט ירושלים או בכל עיר מגורים אחרת בישראל, מיועד גם לנשים וגברים בגילאים מתקדמים יותר.

שיטות טיפוליות ליישור שיניים במסגרת הטיפול האורתודנטי

טיפולי אורתודנט ירושלים או בכל עיר אחרת, נועדו בעיקר לצרכי יישור שיניים באמצעות שיטות טיפוליות שונות הכוללות בין היתר:

  • התקנת סמכים (גשר) על גבי הצד החיצוני של השיניים – שיטה טיפולית זו נחשבת לשיטה הוותיקה ביותר בתחום טיפולי אורתודונטיה והיא מבוסס על התקנת גשר על גבי הצד החיצוני של השיניים. בשיטה זו נעשה שימוש בסמכים המיוצרים מחומר קרמי או פלדת אל חלד, כאשר מטרת הסכמים היא לייצר לחץ על גבי השיניים ולגרום לתזוזתן לעמדה הרצויה על פי התכנית הטיפולית.
  • יישור שיניים פנימי באמצעות סמכים לינגואליים –  יישור שיניים פנימי מהווה שיטה טיפולית חדשנית במסגרתה נעשה שימוש בסמכים המותקנים על גבי הצד הפנימי של השיניים, כאשר מטרת הטיפול זהה לטיפול הנעשה באמצעות סמכים המופיעים על גבי הצד החיצוני של השיניים. ההבדל בין יישור שיניים פנימי ליישור שיניים חיצוני בא לידי ביטוי שהסכמים הלינגואליים אינם נראים.
  • יישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות – שיטה טיפולית זו עושה שימוש בפלטות שיניים שקופות ונשלפות אשר יוצרו בהתאמה מלאה למבנה שיניו של המטופל והתכנית הטיפולית לה הוא נדרש. פלטת הקשתיות השקופות נועדה אף היא לגרום לתזוזת השיניים עד למקום ייעודן על פי התכנית הטיפולית, כאשר המטופל/ת נדרשים להרכיבם על גבי השיניים לאורך כל שעות היום ולהסירן לקראת שינה.

בשנים האחרונות, יותר ויותר מטופלים הנדרשים לטיפולי יישור שיניים אצל אורתודנט ירושלים או בכל עיר אחרת, בוחרים באחת משתי השיטות האחרונות במסגרתן ניתן להימנע מהתקנת סמכים על גבי הצד החיצוני של השיניים, וכפועל יוצא מכך הם נראים לעין.

טיפולי אורתו – כירורגיה

במקרים בהם קיים עיוות במבנה שלד הפנים שנוצר על רקע פגם גנטי ו/או פגם מולד ו/או כתוצאה מחבלה, זיהום או גידול באחת או יותר מעצמות הפנים, נדרש הליך ניתוחי המיושם במסגרת טיפולי אורתו- כירורגיה. הליך ניתוחי זה מיושם על ידי מנתח פה ולסת המתמחה בנושא והוא מיועד לצרכי תיקון ליקויים הקשורים לסגר השיניים. חשוב לציין שההליך הניתוחי מיושם אך ורק במקרים בהם הליקוי אינו תוצאה של הפרעה דנטלית או של עצם החניכיים.

דילוג לתוכן